Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vega szülők, adtok a gyereknek...

Vega szülők, adtok a gyereknek húst?

Figyelt kérdés
Ha nem, mivel helyettesítitek? Ha igen, milyen húst kap? Mennyi idős? Hogy néz ki 1-2 nap étrendje? Köszi, ha válaszoltok, szimplán kíváncsiságból kérdezem. /Bár mi sem eszünk minden nap húst, "csak" 2-3 naponta.
2010. nov. 15. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Én mindenképp adok!

Szüksége van a baba szervezetének a húsra!

Majd ő eldönti nagyobb korában, hogy igényli-e a húst vagy sem! Nem döntök helyette!

2010. nov. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,adok/adnék húst.Azaz nem rajong érte,amúgy sem jó étvágyú kisgyerek,sajnos.:(

2 éves kisfiú

2010. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Igen. De ha később nem kérné, nem erőltetném a dolgot. Én 34 éve nem eszek húst, mégis itt vagyok és élek!!!
2010. nov. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem én, hanem az unokatestvérem+férje vegák, nem esznek semmiféle húst, sem tejterméket, sem tojást, semmi ilyesmit. Van egy 7 éves kisfiúk, neki sem adnak.

Nem tudom, van-e hozzá köze, mert én nem értek hozzá, de eléggé beteges ez a kisfiú.

2010. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, várok még válaszokat. Ha vega lennék, én is adnék, mert a fejlődő zervezetnek mindenképp szüksége ven rá + majd a gyerek később eldönti, hogy akar-e enni. De nem ítélkezem azok fölött, akik mégsem adnak. Nyilván megpróbálják helyettesíteni. Azt nem tudom, hogy pontosan mivel, ezért is tettem fel a kérdést. Érdekel.
2010. nov. 15. 13:45
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Én egyszer jártam a Krisna völgyben, és ott kérdeztem meg, hogy ugye ott a gyerekek sem esznek húst, és hogy ennek milyen hatása van rájuk. Azt mondták, hogy az összes gyerek egészséges (ezt persze nekem nem volt módom ellenőrizni), bár ők ugye fogyasztanak sok tejterméket. Csak húst és tojást nem esznek. Szerintem kellő odafigyeléssel épp olyan egészséges lehet egy vegetáriánus étrenden nevelkedő gyerek, mint az, aki eszik húst. Nekem nem voltak vegetáriánusok a szüleim, mégsem ettem húst gyerekkoromban, mert egyszerűen nem voltam hajlandó megenni. Most már megeszem, van amit szeretek is nagyon, de elkészíteni utálom, jó esetben talán heti egyszer készítek húsos ételt, de semmi bajom a világon. Tejterméket pl. naponta többször is eszem. Plusz sok zöldség.
2010. nov. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Én nem vagyok vega, de egyszer egy fejlesztőtől kérdeztem, hogy nem baj, ha sok húst eszik a fiam.

Azt mondta nem és a hús mindeképpen kell az izmok egészséges fejlődéséhez

2010. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam majdnem 2 éves koráig nem volt hajlandó megenni semmit, amiben hús is volt. A dokinéni mindig mondta, hogy kínáljam meg minden nap húsos étellel, mert szüksége van rá a szervezetének, és ilyen kicsi gyermeknél nem igazán lehet mással helyettesíteni a húst. Aztán egyik nap csal megkóstolta, és azóta eszik húst. Most sem viszi túlzásba, de már nem köpi ki.
2010. nov. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!