Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt olyan valaki akiben...

Volt olyan valaki akiben felmerült, hogy a 2. gyermekét nem tudja majd úgy szeretni, mint az elsőt?

Figyelt kérdés
10 éve szültem a gyermekemet ,akit rajongásig imádok. Minden vágyam ,hogy szüljek még egyszer , és legyen testvére. Félek attól ,hogy a kistesót nem tudom majd úgy szeretni és annyira odadóan mint az első szülöttemet. Nem vagyok aberrált, csak egyke szülő lévén ,ilyen aggályaim vannak. Félek ettől.
2012. ápr. 12. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen én is éreztem így.

8 éves volt a fiam mikor kiderült kistestvér fog érkezni. Attól féltem, hogy majd nem fogom tudni úgy szeretni.

most 10 hónapos és mivel pici, több figyelmet igényel.

most meg sokszor amiatt van lelkiismeretfurdalásom, hogy néha úgy érzem a picit jobban szeretem.

De szerintem csak amiatt van, hogy több gondoskodászt igényel, mint a nagy aki már szinte teljesen önálló. Egyedül megy suliba, boltba, mindent megcsinál a hugával kapcsolatban is

2012. ápr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%

Az eéső gyerekemet se "imádtam rajongásig". Nagyon szeretem és mindent megteszek azért, hogy rendes felnőtt legyen belőle.De ugyanúgy szerettem a másodikat és a harmadikat is.

Ha "rajongásig imádtam" volna őket, ma valószínüleg nem lennének olyen önálló, kiegyensúlyozott, vidám emberek

2012. ápr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Első vagyok.

Én is rajongásig imádom a fiam éss korához képest nagyon önálló. Az iskolában is ezt mondja a tanító.

Emellett boldog, kiegyensúlyozott.

2012. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerintem mert rajongva van szeretve ,imádva egy gyermek ,attól egészséges és kiegyensúlyozott lehet ,semmiféle hátrányát nem éreztem. Kitűnő tanuló és maximálisan önálló, boltba ,suliba, busszal jár egyedül, stb. Csak félek ,hogy a 2. gyermekemnél nem fogom ezt érezni ,vagy nem tudom majd nyújtani az elsőnek ennyit mint eddig. :( kicsit kétségbe vagyok esve - még csak tervebe van véve egy kistesó 1 éven belül.
2012. ápr. 12. 22:37
 5/17 A kérdező kommentje:
úgy látszik én ilyen gyermekéért rajongó anya típus vagyok....
2012. ápr. 12. 22:38
 6/17 anonim ***** válasza:

Bennem is felmerült ez a kérdés! Most várom a második babám, de én is félek, hogy nem fogom tudni úgy szeretni a 2-at, mint az első gyermekem! De biztos ugyan úgy fogjuk szeretni:)

Ja, és én is rajongásig szeretem:)

2012. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 kíváncsicska ***** válasza:
Nekem meg az a gondom hogy ha lesz tesója a lányomnak (4.5 hós) akkor ki tudom-e majd neki mutatni hogy ugyanúgy szeretem mint a testvérét.Egyenlőre attól is tartok hogy persze majd nem tudom úgy szeretni mint a nagyobb tesót, de ezen még egy darabig el tudok elmélkedni,mert még azt a részét élvezem hogy a pici lányom a mindenem. :)
2012. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
jó hogy nem csak én vagyok rajongó anyuka :) sokszor gondoltam arra ,hogy a szív úgyis megoldja ,.mert ha egyszer tudtam jó anyja lenni a gyermekemnek, akkor ez a szeretet újra éled a 2. gyermekem iránt, hiszen ő is belőlem van és általam. Remélem egyformán tudom majd szeretni őket!! :)
2012. ápr. 12. 22:45
 9/17 anonim ***** válasza:

Biztosan így lesz, ne aggódj!!:)

6.

2012. ápr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne aggódjatok, az anyai szív megbízható szeretetforrás! 12 éves a "kicsi lányom", 15 hónapos a "pirinyó" kisfiam, mindkettőt ugyanolyan nagyon-nagyon szeretem!:) Pedig én is tartottam ettől, mint ti, ráadásul a kisfiam korababa lett, 5 hetes koráig meg sem foghattam, nem is szoptathattam (a lányomat anno másfél évig!), mégis napról napra alakult ki köztünk az egyre szorosabb szeretetkapocs! És most: ahogy hozzám bújik a kis kópé, ahogy simogat és mondja, hogy "ejte anya", ugyanazt érzem iránta, mint a lányom iránt. Azt hittem, ez lehetetlen. A legcsodálatosabb mégis az, amikor a két gyerekem együtt kacag, na akkor könnybe lábad a szemem még most is!:) Most már tudom: ha egy tucat porontyom lenne, akkor is mindet "rajongásig szeretném" :)
2012. ápr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!