Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt olyan valaki akiben...

Volt olyan valaki akiben felmerült, hogy a 2. gyermekét nem tudja majd úgy szeretni, mint az elsőt?

Figyelt kérdés
10 éve szültem a gyermekemet ,akit rajongásig imádok. Minden vágyam ,hogy szüljek még egyszer , és legyen testvére. Félek attól ,hogy a kistesót nem tudom majd úgy szeretni és annyira odadóan mint az első szülöttemet. Nem vagyok aberrált, csak egyke szülő lévén ,ilyen aggályaim vannak. Félek ettől.
2012. ápr. 12. 22:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én is végig idegeskedtem ezen, de kár volt. Nehéz most elképzelned hogy létezhet még egyszer ekkora "szerelem", de igen.

Ugyanúgy könnybe lábad majd a szemed ha rád mosolyog majd a pici.

2012. ápr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Na végre,hogy valaki megkérdezte!:)

Igaz, az én fiam még csak 4 hónapos, de valamelyik nap a férjemmel szóba került a tesó. Mondtam,hogy bár mindig két gyereket akartam, félek,hogy fogom-e tudni úgy szeretni a másikat,mint a fiamat!

Tök selejtnek éreztem magam,hogy így érzek!

De akkor látom, nem vagyok egyedül!:)

2012. ápr. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szia! Csatlakozom! Jogos kérdés.A nagyfiam 7 éves múlt amikor megszületett a kistesó.Másik apától! Én is izgultam,már a terhesség alatt megfordult bennem,hogy szerintem nem is úgy érzek mint a fiamnál.Amúgy is nehéz terhesség volt,óriási hassal....mondjuk az is igaz,hogy 1 óra alatt megszületett.(Nagy mázlista vagyok).Amikor hazajöttünk csak néztem,alig akartam elhinni,hogy 2 gyerekem van.A fiamnál azonnal dúlt a szerelem,most nem.Ő nagyon jó baba volt,féltem,hogy most nem így lesz.Eltelt egy jó hónap mire éreztem a ragaszkodást,addig csak úgy tettem a dolgom körülötte.de szerintem ezzel semmi baj nincs hiszem felgyúlt a láng,imádom őt is ugyanúgy...sőt ő kislány ,édes ,mosolyog...semmi gondom nincs vele sem.szerintem semmi okod az aggodalomra!
2012. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pont fordítva éreztem, mint Te. 7 éves volt a lányom, amikor az ikreim megszülettek és én meg attól féltem, hogy majd a piciket fogom jobban szeretni, mint a nagyot (pedig hozzáteszem Őt is imádom!). A picik koraszülöttek voltak és az első hónapokban rengeteg időmet és energiámat rájuk kellett fordítani, ennek következtében a nagyot talán kicsit elhanyagoltam. Bár lehet, hogy nem elhanyagolás volt, mert nem ártott már kicsit szabadabbra engedni (egyke lévén ugye mindig Ő volt a központban). Most hogy a fiúk már nagyobbak (13 hónaposak) a lányomra is több idő jut, amíg Ők eljátszanak ketten, addig mi tanulhatunk, tévézhetünk, beszélgethetünk. Mivel sokáig volt csak egy gyerekem, így idő kellett, hozzá, hogy feldolgozzam, hogy hirtelen három lett, de most már tudom, hogy nem kell a szeretetet megosztani köztük, inkább azt mondanám, hogy amit eddig csak a lányom iránt éreztem, az most megháromszorozódott. Ne aggódj, Nálad is szépen ki fog alakulni az egyensúly és mindkettőt ugyanannyira fogod szeretni csak másként.
2012. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nyugi ugyanúgy fogod szeretni a tesót is, csak másképp! Én a 4 hónaposomat azért szeretem, mert egy puszilgatnivaló, puhusképű kisbaba, a 2.5 évest meg másért, úgy mint egy ügyes, okos nagyfiút.:) Persze a nagyot is ugyanúgy gyöntölöm még mindig.
2012. ápr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Igen, mióta teherbe estem, csak erre tudok gondolni. Most vagyok 7 hetes, és van már egy 15 hónapos fiam. Nem tudom egyelőre én sem elképzelni, hogy hogyan lehet még egy gyereket annyira imádni, mint a fiamat. De nyílván lehet.
2012. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm s bátorító szavakat, történeteket. Talán így bátrabban állok a dolog elé, és bízom az ösztöneimben, és magamban. Nagyon köszönöm :) féltem ,hogy egyedül vagyok ezzel, de látom ez szinte "snyabetegség" a második baba előtt :) bízom benne hamarosan a ti táborotokba tartozom majd :)
2012. ápr. 13. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!