Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki PALEOLIT elv szerint eteti a gyermekét?

Figyelt kérdés

Elolvastam Szendi Gábor ételek a civilizációs betegségek ellen c. könyvét. Döbbenet hogy mennyi minden az étkezéssel függ össze.


Próbálunk átállni, lassan fokozatosan. A mi esetünkben ezzel nincs is gond, de a kérdésem hogy van egy 1 éves lányom, akinek hogy-mivel tudom pótolni a joghurtot, a kenyeret, a tejet?


2012. febr. 21. 10:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
Szendi Gábor NEM hiteles. A szcientológiai egyház tagja. Ti se álljatok át,de főleg a gyereket ne etessétek eszerint. Rengeteg hiánybetegséget okoz ez a táplálkozás. Lehet,hogy nem azonnal,de később igen.
2012. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

www.betevo.hu


Keresd warnew-et.

Ő paleozik, és ez az ő oldala. És ha jól tudom, dietetikusuk is van.

ha regisztrálsz, akkor van fórum, ahol megkérdezheted, hamarosan válaszolni fog. Mondd, hogy zazoranya küldött :)

2012. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Szendi orvos lett volna, csak annyi badarsagot hordott ossze, hogy nem praktizalhat. Semmikepp ne kovesd, de legalabb a kislanyod etesd rendesen.
2012. febr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Off?... Egy laborvizsgálatnál kiderült, hogy az összes szénhidrátra és tejtermékre intoleranciám van (azaz nem emésztem meg). Ironikus, de ezután találtam rá neten a paleora, majd elolvastam a könyvet. Megkérdeztem a háziorvost, a gyerekorvost és a védőnőt is, félinfóim: A háziorvos szerint attól, szénhidrátot és tejterméket nem eszik az ember, de zöldséget, gyümölcsöt és húst igen, nem lesz hiánybetegsége. A gyerekorvosunk annyit mondott, hogy a paleo szerinte követendő, de úgysem lehet megoldani (azért ajánlott egy paleo boltot, ahová ő jár). A védőnő szerint 1 éves kor után a legtöbb embernél fokozatosan lebomlik az az enzim, amivel a tejet rendesen megemésztené, ezért "ne erőltessem", a "gabona pedig nem étel".

Szóval én most fél éve paleozom, végre jól is vagyok... A gyerekemnél viszont csak szimplán örülnék, ha több zöldséget és húst enne, mert jelenleg szinte csak pékárut és tejterméket eszik, mint az apja... a közös dackorszakukba meg egyelőre beletört a bicskám.

2012. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó: a zöldség és gyümölcs is szénhidrát. Nem?
2012. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Csak az nem mindegy hogy milyen szénhidrát. Egyszerű vagy összetett. Egyébként meg ki kell próbálni, eleinte nehéz de tényleg van jótékony hatása.

Ajánlom neked a paleolit szakácskönyvet abban vannak direkt gyerekeknek való receptek. A kenyeret joghurtot tejet meg nem kell pótolni hiszen a paleó éppen attól paleó hogy nem eszünk ilyet, mondjuk egy gyereknek ezt nehéz megmagyarázni.

2012. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ezt az egész paleolit dolgot nem a Szendi találta ki, sokkal korábban kezdődött. Nem értem, mért mindenki rá hivatkozik.
2012. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Sengaekeb válasza:

Én 3 hónapja paleozok, sajnos az élet kényszerített rá, hogy életmódot változtassak és rádöbbenjek, hogy az eddigi általános életem nem oda vezet ahova szeretném, ugyanis nem igazán tudtam eddig teherbe esni a kialakult inzulinrezisztenciám miatt.

Ami engem meggyőzött ez a diéta volt eddig az első ami azt merte állítani, hogy edd ezt és ezt, de ne edd ezt és ezt és meggyógyulsz. így tettem és mérföldekkel jobb az életminőségem a 3 hónappal ezelőttitől.

Birom az embereket alig tudnak valamit erről a diétáról, semmi tapasztalat, de az észt nagyon tudják osztani.Legalább kipróbálná két hétre és érezné a változásokat nem támadna ilyen meggondolatlanul.

Már ha csak a gabonaféléket és a tejet cukrot kihagyod óriási pozitív változások következnek.

2012. ápr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ezt a diétát szakemberként senkinek, semmiképpen nem ajánlom. Névtelen fórum lévén, tekintve, hogy az én szavamra senki nem köteles adni, előtte belgyógyásszal való konzultáció legyen legalább, hogy számotokra is megfogható, nem arctalan embertől hallhassatok a mellékhatásokról, és arról, hogy hosszú távon hová vezethet.
2012. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Utolsónak: nekem az inzulinrezisztenciámra egy olyan étrendmintát adott a belgyógyász, ami több káros anyagot tartalmazott, mint az addigi étkezésem, szóval ezt inkább nem venném készpénznek... (minden nap, virsli meg párizsi meg fenetudja milyen egészségtelen dolgok, keksz meg kenyér minden étkezésben)
2012. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!