Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anyukák, ti hogy...

Egyedülálló anyukák, ti hogy oldjátok meg/ oldottátok meg a leghétköznapibb tennivalóitokat kisgyermek mellett?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és egyedül nevelem az 11 hónapos kislányomat és kisfiamat. Nehéz volt addig is, míg picik voltak, főleg mert iszonyú tapasztalatlan vagyok és sokat bénázom, de most, hogy már egy ideje kúsznak másznak egyszerűen nem tudom őket egy percre sem magukra hagyni.

Már az is nehéz volt, hogy a bevásárlást elintézéséhez fel öltöztetni őket minden egyes alkalommal, magammal cipelni, aztán, ha egy valamit elfelejtettem megvenni, akkor újra... De mostanra konkrétan az is gondot jelent, hogy ki menjek a mosdóba... El nem tudom képzelni, hogy más egyedülálló anyukák ezt hogy csinálják úgy, hogy közben még csinosak is. Nekem már a hajmosás is szervezést igényel... Bármilyen tapasztalat, tanács, tipp jól jön.



2012. ápr. 14. 09:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én nem vagyok egyedülálló, hivatalosan, de a napom 98%ban egyedül vagyok a két kicsivel itthon(2,5éves 14hónapos)

No a menet, ha mákom van(ritka mint a fehér holló) akkor amíg a férjem kómásan kvzik gyorsan tusolok, hajat mosok, öltözök(zárt ajtók, csend és nyugi:)). No a babék jönnek mennek, gyakorta állnak a kádba csimpaszkodva és dumálnak velem, miközben én épp szépülök:)

Utána rohanás az egész nap. Mire Ababát felöltöztetem Bbaba levetkőzik, és fordítva, vagy vészesen hasmarsot kap:) Szóval elindulni nem egy sétagalopp:)

A boltban lét az egy újabb vicc:) vagy az egyik vagy a másik de inkább mind a kettő pakol nekem, én meg vissza:) Kb teli a kosár mire végeznék.

Amikor itthon vagyok, akkor néha úgy nyerek 5percet magamnak, hogy youtube, és zene vagy mese(max 5perc és jönnek nyúzni).

Pisilni-kakilni csak és kizárólag közönséggel lehet, mert a nagy kinyitja az ajtót, vagy nemes egyszerűséggel veri azt anya után visítva.

Főzni is velük lehet csak, állnak a széken és kavarnak, vagy szalvétát pakolnak nekem, törölgetnek... persze egymást nyúzva ki is a soros épp. Ilyenkor a macik etetésével védem ki, hogy vér folyjon, bár ilyenkor a konyha is egy játékboltra hajaz.

2012. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy, ahogy Te. Öltözünk (fél órán keresztül), majd megyünk. Mikor picik voltak, alvás alatt mostam hajat, most már lehet úgy is, hogy nyitva hagyom a fürdő ajtaját, Ők meg jönnek-mennek.

Később Neked is könnyebb lesz, ha nem kell minden másodpercben felügyelni Őket.

Még a babakocsis korszak a "legegyszerűbb", mert csak beleteszed a gyerekeket és "kész". A nagyobbak ketten mennek 3 felé.

2012. ápr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!