Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan töltődtök fel baba...

Hogyan töltődtök fel baba mellett?

Figyelt kérdés
Három hónapos a kisfiam. Én előtte nagyon jövős-menős, kirándulós voltam. Tudtok valami megoldást, hogy itthon ne kattanjak be? Testileg és agyilag is 0-nak érzem magam.
2012. jún. 14. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Én sokat sétáltam vele, turikba jártam, boltokba nézelődni/vásárolni. Állandón a városban evett a fene, emberek között.

Mai napig 3× megyünk egy héten babázóra + játszótérre, amikor csak jó idő van. Azóta vannak már babás barátaink is, akikkel együtt megyünk sétálni, programokat csinálni.


A lányom 7 hónapos koráig csak aludt a babakocsiba 3-4 órákat.

2012. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én még csak a környékünkön merek sétálni. Attól tartok, ha megunja végig üvölt a babakocsiban amíg haza nem érünk. Ezek szerint jól bírják a hosszabb utat is?
2012. jún. 14. 14:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez OFF lesz,ne haragudj érte!

Én maximálisan megértelek. :( Az én fiam 4 hónapos és pont így érzek.Én is állandóan jöttem-mentem,le sem lehetett lőni.Erre megszületett a kisfiam,akivel gyakorlatilag sehová nem lehet menni,mert rövid időn belül megunja és ordít.Boltba képtelenség elmenni vele,nemhogy pl. turiba.Abban bíztam,ahogy nő,majd jobban le fogják kötni a környezetében lévő dolgok (fények,színem,eberek,hangok),de nem így van. :( Sajnos én nem tudom a megoldást,így én azt úgy oldom meg,hogy várom haza apát és olyankor "lepasszolom" a manót neki;vagy várjuk a mamát,hogy pesztrálja.Próbálnék én is több időt tölteni a "világban",de sajnos nem tudom a megoldást.Abban bízom,hogy majd az idő megoldja...

2012. jún. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vigyél kengurut is. Ha megunja, vedd is. Ha park közelbe sétáltok, és van egy kis pléded, oda is kiteheted ha már uncsi a babakocsi. Tervezd alvásidőre a mászkálást. ha szopizik és nem vagy szégyenlős bárhol ehet, ha inkább nem akarod nyilvánosan, térképezd fel amerre indulsz, hogy hova tudsz esetleg behúzódni ha etetni kell. pl védőnő ha van arra tuti beenged, még ha nem is oda tartozol. Ha meg tápszeres a baba, akkor tudsz neki vinni forralt vizet termoszban, tápszerpor a cumisüvegben és amikor kell összeöntöd, megeteted.
2012. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
"vedd is" = vedd ki, mármint a babakocsiból át kenguruba.
2012. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem most biztosan lepontoznak, ahogy már tették is, mikor ezt leírtam, de leírom újra, hogy nálunk mi a "menet": :)


- Hetente egy délután nekem, egy apukájának szabad, barátkozó-barátnőzős, kávézós, sétálós, vásárlós, mikor milyen délután egy héten. Néha fodrászos, kozmetikusos vagy ilyesmi...

- Hétvégén (szombaton v. vasárnap) fürdetés-lefekvés után apukájával elmegyünk egy ebédre-vacsira, ha nem kettesben, akkor barátokkal, nagyi vigyázz addig Manókára.

- Ezenkívül kéthetente utazunk a messze lakó nagyihoz vidékre, vagy más rokonokhoz, ilyenkor kijárkáljuk magunkat, baba babakocsiban vagy kenguruban akármilyen hosszú sétára el tud minket kísérni.

- Ill. négy hós korában el is utazunk egy konferenciára kettesben (ezért ismét baromira leszidtak egy másik kérdésnél).

- Sétálni minden nap parkokban szoktunk, ilyenkor viszek egy könyvet, újságot, valami finom csokit, és nézelődök, addig ő is nézelődik a babakocsiban.


Ami nekem fontos, és jó, hogy emellett a munkám két szegmense megmaradt, szakfordítok és cikkezek, ill. itthonról egy netes orvosszakértős oldalon válaszolgatok, no meg itt gyakori kérdéseken is, ha valamilyen eü. problémában tudok segíteni, így picit a munkám is megvan.



Rettentően kiegyensúlyozottnak érzem így magunkat, mindig örökmozgó voltam, ezzel a rendszerrel a Picur mellett is tudok örökmozogni.

2012. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!


Én nem pontozlak le a válaszod miatt. Örülök, hogy te így gondolod. Szerintem semmi rossz nincs ebben. Nekem is lenne segítségem, néha én is "lepasszolom", de folyamatosan bűntudatom van amikor nincs velem. Közben meg saját magam készítem ki azzal, hogy jó lenne valami "baba nélküli" dolgot csinálni. Ezek szerint ne legyen bűntudatom? Akárki ismerőssel találkozom mindenkinek az a legelső kérdése, hogy hol a baba? Ilyenkor rendesen elszégyellem magam amiért nincs velem.

2012. jún. 14. 16:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én pszichológusként dolgozom. Több gondot szokott okozni egy fáradt, kiégőfélben lévő anyuka, mint egy baba mellett is néha jövő-menő, kipihent, feltöltődött anyuka. Nyugodtan szakíts időt magadra! :) Ettől még csodás mamája lehetsz, az ember semmilyen szerepében, így a szülői szerepben sem oldódhat fel teljesen - mert nagyon nem egészséges.


6. válaszoló

2012. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanolyan jövős-menős maradtam, csak most a viszem a babát is!:)

Kávézunk a barátnőimmel, csavargunk, vásárolgatunk.

Mi szinte mindenhova visszük!

Ha meg hétvégén el akarunk menni vacsizni, akkor anyósom vigyáz rá!

6 hós, most megyünk először buliba! Anyósom itt alszik nálunk!

Én ezzel mindig úgy voltam,hogy ha tudom,hogy jó helyen van, olyan emberrel,akiben megbízom, akkor nincs lelkiismeret-furdalásom!

Bár mondom, mi nagyrészt visszük magunkkal, szóval sokat nincs a nagyiékkal!:)

2012. jún. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!