Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így hogy fogok próbálkozni az...

Így hogy fogok próbálkozni az éjszaka átalvásával?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a kislányom, és úgy érzem, meg lehetne próbálkozni az átalvással. Szerintem éjjel már csak megszokásból, vagy szomjúság miatt kel. Mióta hozzátáplálunk, nagyon szépen gyarapodik, mellette szopizik. Azt is észrevettem, hogy reggel viszont nem annyira éhes, ami betudható az éjszakai evésnek. Este 7kor fürdetünk, utána szopi, fél 8-8 körül alszik, és 3-4 óra fele kel először. Úgy gondolom, hogy egy kis vízzel meg lehetne próbálni oltani a szomjúságát, VISZONT nekem addigra már annyira feszít a mellem, hogy alig várom, hogy szívja. Próbálgatom úgy, hogy mindegyikből csak picit szívjon le, hogy a szomjúsága is csillapodjon, meg a mellfeszülés is. Hogy csináljam? Aki szoptat, és átalussza a babája az éjjelt, hogy bírja amelle??? Vagy ugyanúgy keltek éjjel fejni? Teljesen tanácstalan vagyok. Ha készen állna a babám a reggelig tartó alvásra, csak kis segítség kellene neki, de én mégis megetetem, nem csinálok rosszat? Segítsetek légyszi!!!
2009. jún. 19. 08:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy nem kényelemből akarom, mert engem egyáltalán nem zavar, hogy fel kell kelnem, 20-25 perc alatt végez, utána rögtön alszik tovább, tehát nem teher számomra az éjszakai szoptatás, csak hosszú távra szeretnék gondolkodni.
2009. jún. 19. 08:30
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 4hósok vagyunk,az én kislányom 8hetes kora óta átalussza az ájszakát.Nekem nem kellett csinálnom semmit úgyhogy ebben segíteni nem tudok.A melleim nekem is szét akartak mindíg durranni,és reggelre tejben úsztam,de pár nap alatt átállt a termelés és egyre jobb lett.Sokan fejnek egy kicsit hogy ne feszüljön annyira,én inkább hagytam.Ha nagyon nem bírtam akkor kézzel maszíroztam és úgy csöpögött ki. Ha le akarod szoktatni akkor szerintem ne ciciztessed meg.Teát vagy vizet is adhatsz neki. Ezért biztos sokan lefelé pontoznak majd,de hát a véleményünket kérdezted :)
2009. jún. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

4 és fél hónapos, szopizik, és hozzátáplálsz?

Hát valószínüleg, ezért feszül a melled.

2009. jún. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Amig szopizik, nem kell neki semmi más folyadékot adni.

Mivel táplálsz hozzá egy 4 és fél hónaposnak?

2009. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, tulajdonképpen most nem erre irányult a kérdés, de igen, 4,5 hónapos, és hozzátáplálunk. Kezdetektől nem volt elég a tejem, kiegészítésnek kapott tápszert, de nem nagyon szerette, egy idő után alig akarta elfogadni, és gyakorlatilag szinte alig gyarapodott. A kanalazást nagyon élvezi, azóta "billentünk helyre". És igen, azt is tudom, hogy szoptatás mellett nem kell más folyadék, de pont ez a bizonytalankodásom, hogy adjak vizet (ami szerintem is simán belefér), vagy szopiztassam, viszont pont ezt akarom elkerülni!
2009. jún. 19. 08:56
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem szopit adj neki,ha nem megterhelő,annál jobbat nem tudsz.Bár a víz is belefér,de teát semmiképp se.Ne szoktasd rá.Az enyém csak vizet iszik,semmi mást.Ha nem akarod,hogy még kevesebb legyen a tejed,akkor csak keveset kanalazzatok,mert ez teljesen szükségtelen.Így a tejed is több lehet szerintem.Az jó jel,hogy éjjel ennyire feszül,mert akkor még nincs veszve minden.Már ha tényleg szeretnéd sokáig szoptatni...
2009. jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amíg cicizteted addíg biztos hogy fel fog kelni,azért írtam a vizet vagy teát(a teát nem cukrosan gondoltam csak sima kamillatea nagyon gyengén)és a te melled sem fog tudni átállni.Ha elhatározod hogy nem szoptatod akkor tegyél úgy,ha meg maradsz a szopinál akkor legyen úgy. Mint írtam nálunk nem volt ilyen gond,de rokonságban igen.Hol cicizett éjjel hol nem,ezért nagyon nehéz volt nekik leszoktatni az éjjeli kelésről.Rajtad múlik.
2009. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval csak elhatározás kérdése. Remélem nem értem félre a jeleket, meg fogom próbálni, köszönöm a válaszokat, főleg első(utolsó) válaszolónak, aki megértette a problémámat! Köszönöm azért mindenkinek!
2009. jún. 19. 09:29
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltunk, amint az első válaszoló írta. Hat hetes kora óta alussza át az éjszakát a lányom, kb. 4-5 napig volt számomra kiképzés az éjszaka, aztán beállt a mellem, hogy éjszaka nem kell termelni. Azóta minden ok. Nem fejtem, hogy így beálljon. Persze, ha nagyon-nagyon fáj, biztosan belefér egy pici kézzel fejés, de hidd el, valószínű, hogy csak egy-két éjjel kell majd, aztán beáll a rend, feltéve, hogy tényleg csak egy picit fejsz le - szerintem. A helyedben én mindenképp megpróbálnám leszoktatni a kelésről, nem magam miatt, mert engem sem zavart, amíg keltünk, hanem miatta, hisz neki is jobb, ha nyugodtan tud aludni egész éjjel. A kislányom 4 hós lesz. sok sikert!
2009. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! CSak gondoltam jelzem az azóta történteket. Manókámnak, aki ma 5 hónapos kijött 2 foga, azóta már több éjszakánk is úgy alakult, hogy este háromnegyed 8 körül elaludt, és 6-fél 7ig aludt. Igaz, hogy én reggelre a tejet csavarhatom a hálóingemből, nem tudok oldalra fordulni, mert annyira kőkemények a melleim, de tanácsotokra kitartok, remélem néhány nap alatt normalizálódik a helyzet! Köszi még egyszer a tanácsokat, véleményeket!
2009. jún. 30. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!