Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak egyszerűen nem...

Nittababy kérdése:

Mit csináljak egyszerűen nem tudom megmosni 13hónapos kislányom fogát?

Figyelt kérdés
órdít össze szorítja a száját meg kapálózik kézzel lábbal!!nem akarok nagyon drasztikus lenni mert félek hogy megutálja a fogmosást és nem fog soha fogat mosni meg félek hogy engem is megutál érte!!
2012. ápr. 15. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem bízd rá most egy ideig a fogmosást, lehet nem fogja jól csinálni, de ha kezébe adod a fogkefét, hátha beveszi a szájába és hátha 'eljátszik' vele.

Mossatok együtt fogat (vagyis lássa ha te mosod a saját fogad), lássa te is így csinálod, és akkor idővel majd ő is csinálni akarja.

Csak türelmes legyél, idővel ez úgyis javulni fog, csak erőszakos ne legyél, az csak elvenné a kedvét.

2012. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is összeszorítja a száját, úgyhogy én sem erőltetem, még sírás meg kapálódzás sem volt nálunk, mert én sem szeretném ha megutálná. Ő most lesz egy éves, de már jó lenne ha mosná a fogát. Én is odaadtam neki a fogkefét, de semmi. Eldobta, még csak nem is játszott vele, nemhogy a szájába vette, pedig egyébként mindent szeret megkóstolni.
2012. ápr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kislányom még azt sem szerette nézni, ha én mostam a fogam. Elkezdett sírni.

Aztán kapott egy fogkefét, de csak rágta. Nem hagyta, hogy én mossam a fogait. 2 éves elmúlt, most lehet neki rendesen, fogrémmel megmosni.

Szerintem ne erőltesd. Majd később ő is fogja engedni.

2012. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is fel akartam tenni ezt a kérdést! :)

Fiam 13 hónapos 8,5 foggal - eddig imádott fogat mosni, pár napja azonban nem. Ha meglátja a fogkefét: nyitja a száját, de rögtön be is csukja :( (napok óta finoman próbálkozom)


Van min. 3 db várományos foga - szerintem, nálunk ez a gond...

Eddig tudtad neki mosni? Fogzás?

2012. ápr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a védőnőm azt mondta hogy ilyen korban a fogzás miatt fáj az ínyük és hát gondolj bele neked sem lenne kellemes ha akkor mikor fáj dörzsölgetnék!


Tippek:

mossál előtte te is fogat

add a kezébe a fogkefét had próbálkozzon Ő is

tiszta teytilpelussal nyúlj a szájába és úgy dörzsölgesd a fogait ezzel is tisztítod valamennyire ha most a fogkefe nem megy

kitartás-hidd el lesz ez jobb is!

2012. ápr. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!Bolyhos:nem eddig sem tudtam mosni a fogát mert ugyan így nem hagyta próbáltam azt is hogy a kezébe adom de az sem megy mert eldobja!!!mindent kipróbáltam és nem megy!!!Attól félek hogy ha nem fogjuk mosni a fogát vagy nem megfelelően ahogy neki kéne tönkre fognak menni és nem szeretném hogy rossz fogakkal járjon!!!ja azt hozzá teszem hogy teljesen kint van neki 8foga és máshol nem jön jelenleg neki de attól még lehet hogy fáj neki és ez a baj!!nem tudom!!
2012. ápr. 16. 08:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ma azt csináltam, hogy textil pelenkát bevizeztem + ráraktam egy pici fogkrémet (Nenedent), és ezzel nagyon jól át tudtam mosni a fogait!! Sárga lett a pelenka..., pedig kb. 4-5 napja nem tudtam mosni a fogát!

Az is lehetséges, hogy ez így sokkal hatékonyabb, mint fogkefével!


Gondoltam azonnal megírom Neked. :)

2012. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen aranyos vagy !!nekem nem olyan fogkrémem van hanem gabi málnás az is jó??
2012. ápr. 16. 13:37
 9/9 A kérdező kommentje:
ma már az sikerült hogy együtt mostunk fogat én mostam az enyémet és akkor az övét is tudtam de nem túl sokáig remélem ez is valami és ha napi ennyi sikerül akkor már nem romlik annyira el a foga!!mit gondoltok??a pelenkásat kipróbáltam nem megy de azért köszi szépen a tippet!!!
2012. ápr. 16. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!