Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második babaprojekt előtt...

Második babaprojekt előtt mennyit akartatok fogyni?

Figyelt kérdés
Első picimmel kb. 22 kg-t híztam, 68 kg voltam a terhességem előtt. A pici most lesz 13 hónapos, még van rajtam kb. 11 kg amit le szeretnék adni - legalábbis a nagyját - mielőtt ismét teherbe esek. Szeptembertől szeretnénk elkezdeni próbálkozni kistestvérért. Ti hogy csináltátok?
2012. ápr. 16. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:

18 kilót híztam,én is 68-cal kezdtem a terhességet.Most egy éves,már 68 alatt vagyok,de 60-62 a célom az újabb terhesség előtt mindenképpen.9hónapos volt,mikor elkezdtem szépen lassan mozogni(konditermi súlyzós gépekkel edzés,majd futás)

emellett pedig elhagytam a kenyeret,krumplit,tésztát,nasit,stb.Húshoz mindig zöldség a köret,meg igyekszem a csökkentett ch-s és csökk.zsíros dolgokat venni.

Így bő két hónap alatt lement 10kiló.

Sok sikert

2012. ápr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!

első babánkkal 22 kg - t híztam, 42 (!) kgról indultam, a kóházból 11 kg mínusszal jöttem haza, pedig a babánk csak 2500 g - mal született. 2 éves volt, amikor megpróbálkoztunk a kistesóval, ekkor 45 kg - ról indultam. első próbálkozásra teherbe estem, 20 kg - t híztam a 2. terhesség alatt. ez a baba 3300 g - mal született, 6 kg mínusszal jöttem haza kórházból. most lesz egy éves a kisebbik lány és én már csak 44 kg vagyok. futok a 2 gyerkőc után rendesen, nincs szüségem konditeremre vagy fogyókúrára. Egyébként sem fogyóztam volna. Sokkal inkább hízni szeretnék, de hiába eszek, ilyen az alkatom, nem tudok hízni. Sajnos. Pocakom még látszik, mert mindkét gyerkőc császárral született és hát a 20 - 22 kgból volt egy kis zsírréteg a hasamon, amit összevarrtak ... de ez sem vészes. Azzal nyugtatom magam, hogy sok mai fiatal nem néz ki úgy, mint én 32 évesen, 2 gyerek szülése után. Persze ez az adottságaimnak is köszönhető.

Jó egészséget és sok sikert a fogyáshoz!

2012. ápr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elso babanal mg amugy is tok ugyanezek voltak a parametereim 170cm magassaghoz. Hat nem sikerult fogyni masodik baba elott mert ugyan szerettem volna legalabb 6 kg-t a baba ugy gondolta o ezt nem varja meg:) viszont most csak 11 kg-t hiztam a terhesseg alatt vagyis ott vagyok mint az elsovel a vegen.

A kulombseg annyi, hogy mig az elsovel amaradek suly fele lement fel ev utan a masodikkal egy deka se csak az a 6 kg ami szules utan egybol, pedig mar o is elmult fel eves.

Szerintem az elso 22 kg ban sok volt a viz a mostaninal meg egyaltalan nem voltam vizes.

2012. ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a második válaszoló vagyok

némi segítség a fogyáshoz. ahogy az első válaszoló írta, elhagyni a szénhidrátot (kenyér - max. rozskenyeret egyél, de abból is keveset, tésztafélék, nasi, rizs, cukor) és ha lehet a zsírszegény ételekből is keveset egyél, becsapósak. Sok gyümölcs, zöldség, ha lehet nyersen, sok folyadék - legjobb az ásványvíz és a gyümölcs tea. Minimalizálni a kávé és az alkohol fogyasztását. Írok egy menüt, amivel a férjem kollégája majd 20 kilót fogyott 2 hónap alatt és a mai napig tartja a súlyát. Dietetikus ajánlotta neki, mert szívproblémái voltak és sok volt a súlyfeleslege. A férjem is kipróbálta, ő cukorbeteg, úgyhogy nem engedtem neki, hogy teljesen betartsa, ebédre evett egy kis szénhidrátot tartalmazó kaját (étteremben), féltettem, nehogy hipoglikémiás legyen. A diétát tartva nagyon jó glikémiás eredményei lettek.

Szóval a menü:


reggeli: 3 evőkanál zsírszegény fehér jogurt + 3 evőkanál zabpehely + 2 ek lenmag + fél reszelt alma + fél narancs. Ezt megszórjuk fahéjjel és elfogyasztjuk. Utána inni fél liter cukor nélküli gyümölcsteát


tízórai: 2 db nagy paradicsom, kicsit megsózva, de lehet só nélkül is


ebéd: fejessaláta, kígyóuborka meghámozva, káposzta, paradicsom, hagyma, petrezselyem, retek + 10 dkg pulykasonka. Leves csak sós vízben (max. vegetás vízben) kifőzött zöldség. a fent említett zöldségeket variálva a neked megfelelő arányban fogyasszd.


uzsonna: 2 db nagy paradicsom, ha kell picit megsózva vagy 2 db őszibarack vagy 1 db alma vagy fél narancs vagy fél grapefruit


vacsora:

1 szelet rozskenyér ( a lehető legnagyobb százalékban tartalmazza a rozslisztet - mi házi kenyérsütőben sütöttünk), hozzá fél doboz zsírszegény túró, ebbe belekeverni 2 db kisebb vöröshagymát, fokhagymát, ha ízlik, akkor kaprot is. Vacsorára még lehet 3 - 4 evőkanál hajdinát, amit fél liter vízben hagyunk ázni.


Mint már írtam, egész nap liter számra ásványvíz, gyümölcstea.



Ami nekem nem tetszik ebben a diétában, hogy non- stop ez a napi menü, amíg le nem adod a kívánt súlyfelesleget. És ha télen kell csinálni, akkor csupa agyonpermetezett, íztelen dolgokat eszik az ember (mint ahogy a férjem kollégája is). A férjemnek is azt tanácsoltam inkább, hogy most tavasszal vagy nyáron próbálja meg, amikor a kertben is megterem, ami kell.


Sok sikert!

2012. ápr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a második ill. a negyedik válaszoló vagyok.

ha esetleg még szoptatsz, azért vigyázz a diétával, figyeld meg, milyen hatással van a tej mennyiségére.


a férjem ettől a diétától mindig éhesnek érezte magát, a kollégája azt mondta, hogy ő is, de ezt fejben kell eldönteni. Hát, jót mosolyogtam rajta.

2012. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!