Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos kislányom kifelé...

22 hónapos kislányom kifelé kancsalít. Valakinek van erről tapasztalata?

Figyelt kérdés
Már észrevettük hamarabb, el is vittük orvoshoz, sajnos csak kínok árán tudták megvizsgálni, és csak 1 új időpontot kaptunk. Közben elvittük egy magánorvoshoz, aki azt mondta, hogy 5éves kora után műthető, addig nem tudunk mit tenni. Viszont ma elvittük oda ahol legelőszőr voltunk, és le kell ragasztanunk a szemét, és szemüveget is kap. Valakinek a babájának volt már ilyen baja, illetve ért valamit a takarás?
2012. ápr. 16. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én kislányom 2 éves, neki is felírtak szemüveget kancsalítás miatt. Ami nem hajlandó levenni, ha ráadom már repül is le róla. Azóta jártam szemtrénernél is vele, ő mondott pár szemgyakorlatot most az csinálom vele minden nap. A lényeg hogy sokat legyen szabadban, végezzem mozgással járó tevékenységet( hinta, motorozás stb.). Napi fél órára leragasztom én is a jobb szemét ( a ballal van a gond), hogy csak a bal szemét használja, ilyenkor szépen vissza is áll neki. Ez egy hosszú folyamat, de nekem több gyógypedagógus is azt mondta hogy a szemüveg pontíja a szemizmok természetes önkorrigáló mozgását. 2 éves gyereknek még nincs kifejlődve teljesen a látása, sokat tud javulni szemüveg nélkül is.
2012. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azon is elgondolkoztam, hogy 30 évvel ezelőtt nekem is ez volt a problémám, és hasonló megoldás volt akkor is. Nem hiszem el, hogy az orvostudomány és a gyerekszemészet nem fejlődött annyit, hogy még mindig ugyan azt kell csinálni. Ezért is keresek alternatív megoldásokat.
2012. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!