Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom második hete lázas,...

Kislányom második hete lázas, állítólag vírusfertőzése van, kinek milyen tapasztalata volt már ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Múlt szerdán kezdődött 40 fokos lázzal és hasmenéssel. Lázcsillapítót és normaflort kapott. A hasmenés nem múlt el, ezért a negyedik naptól smectát is adtunk neki. A hasmenése nagyjából megszűnt, de a láza visszatért tegnapra. Ma ismét elvittem orvoshoz, aki szerint csak lázcsillapítózzam tovább. Nálatok volt már hasonló és mikor jött rendbe. Mert kicsit aggódom, hogy most ismét 38,5 fokos láza van. Vigyem szerintetek el az ügyeletre?
2011. aug. 2. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Én bevinném a kórházba. Engem addig nyugtatgatott a háziorvos, amig majdnem meghalt a kisfiam. Szinte a 24. órában vittem be a kórházba. Szóval szerintem irány.... de te tudod. Viszont semmilyen virusfertőzéssel nem normális a 2.hetes lázas állapot.
2011. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kórházban mi történt a babáddal? Mit csináltak vele?
2011. aug. 2. 19:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is irány a kórház. Anno az én kisfiam is bekerült, csak ő nem 2 hét, hanem 3 nap után. Nála is csillapíthatatlan, magas láz volt. 39 fölötti. 38,5 alá alig-alig ment. Más tünete nem volt. 3. nap hányt egyet, akkor sipirc az ügyeletre, onnan kórházba. Kapott infúziót, a láza szépen el is múlt. Többet nem hányt. Viszont ezután brutál hasmenése lett. Napi többször volt, és utána teljesen át is kellett öltöztetnem. 5 napig voltunk kórházban. De kellett bő 3 hét, mire a hasmenése teljesen megszűnt.

Nem rota volt, csináltak tenyésztést. Azt mondta a doktornő, hogy valamilyen bélfertőzése volt.

Ezek után én mindenképp indulnék. MOST! (Ha mentek, készíts több napra való ruhát, cuccot magatoknak, mert nem biztos, hogy hazaengednek.)

2011. aug. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A 40 fokos láz csak két napig tartott, utána 38 fok alatt volt, csak tegnap kezdett újra lázasodni, most a legmagasabb 38,6 volt két órája.
2011. aug. 2. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:
És lement neki? Mert gondolom 2 órája kapott valamilyen lázcsillapítót. Ha más nem, akkor hívd fel az ügyeletet és mondd el a szitut. Nincs egészségügyis ismerősöd? Én ilyenkor őket is körbetelefonálom. (van közte mentős, gyerekosztályon ápolónő is) Nekik mégiscsak több tapasztalatuk van.
2011. aug. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Anno egy-két éve ilyen tünetei voltak egy kis gyereknek, mire a háziorvos felírt neki néhány gyógyszert, azzal a szlogennel hogy "kutya baja" és hazaküldte.A gyerek kómába esett.


Vidd az ügyeletre...

2011. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Infúziót kapott, mert nagyon ki volt száradva. De nem tudtak vért venni, annyira be volt neki sűrűsödve a vére. De mondom a lényeget, megmentették. Szerencsére. De azóta nem hallgatok senkire. Háziorvost váltottam, és ha bármelyik gyerekem beteg, viszem hozzá, viszem az én orvosomhoz, viszem a szakorvoshoz, és kikérem az egészségügyis ismerős véleményét is. Sok időbe tellik, de már nem tehet meg velem egyetlen orvos azt, amit akar.

Pedig anno csupán fülgyulladása volt a fiamnak. Szóval, addig lépj, mig nem késő.

2011. aug. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na, mi újság? Hogy van a kislányod? Voltatok ügyeleten?
2011. aug. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen voltunk. Mindent kizártak, nincs kiszáradva, sem nem gyulladt valamije, de még mindig hasmenése van és lázas. Azt mondták tenyésztést kell kérni a székletéből, hátha kiderül valami. Most itt tartunk. Köszi a segítséget mindenkinek és köszi hogy aggódtatok.
2011. aug. 5. 13:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Majd még írj, hogyha kiderül valami! Addig is jobbulást a kislányodnak!
2011. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!