Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Suttogó felvesz letesz módszer...

Suttogó felvesz letesz módszer? Az éjszakai etetések után is visszaalszik majd? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kedves anyukák, akiknél bevált ez a módszer, kérlek osszátok meg a tapasztalatotokat. Kisfiam 2,5 hónapos. Eddig a hasfájás, tekergőzés miatt sokszor ébredt éjjel, nyugtalanul aludt, ezért magam mellé vettem. Most jelenleg úgy alszunk, hogy éjjel is 2-3 óránként kel enni, de utána legalább rögtön visszaalszik (mellettem). Igaz, hajnalban még van ilyen félálomban kapálózós-rugdalózós időszaka.

Ha egyébként éjjel bármikor megpróbálom szopi után áttenni a kiságyba, azonnal kipattan a szeme, elkezd csuklani, sír és felébreszti magát, és egyikünk sem alszik...

Ha megvárom, hogy elringassam a karomban, és úgy tegyem át, hogy ne vegye észre, akkor szinte már el is jön a következő etetés ideje és alig aludtam, és ez nem megoldás arra, hogy megtanuljon elaludni.

Úgy gondoltam, 3 hónapos korában kipróbálom a "felvesz-letesz" módszert. Tudom, hogy következetesnek és kitartónak kell lennem. De ha valakinek többször ébred a babája enni, ez azt jelenti, hogy az etetések után is nyugodtan vissza tudom majd tenni a kiságyba, és ott alszik tovább?

(Csak anyatejes, és hasfájás ellen már az összes létező tudományt bevetettük, már nem vészes a dolog.)

Köszönöm a segítséget, bármilyen tanácsot szívesen fogadok:)


2012. ápr. 16. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én kipróbáltam, nálunk működött, fiam 1 éves volt ekkor.


mikor 2-3 hónapos volt a fiam, főleg mikor még hasfájós akkor ringattam, altattam, megvártam míg elalszik, stb.

mondjuk többnyire cicin elaludt, ugye azt a 20 percet megvártam míg mély álomba került és betettem a kiságyba.


egyébként ilyen picinek nem a susug-ütöget vagy mi módszer van? nem kicsi még a felvesz-leteszhez?

2012. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk én lányom csak 1 hónapig szopott... de nekünk már ekkor szuperúl bejött ez a módszer! Sosem hagyni sírni ez az elv! Sokan nem értenek egyet e könyvvel de mindenki a maga igényére szabhatja! Mondjuk a könyv pont nem szorgalmazza az együtt alvást! Mi lányunk sőt még különszobás is! Nemtom ha cumizik akkor a ki köp vissza ad módszert is alkalmazhatod!
2012. ápr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igaziból a könyvnek csak az I. kötetét olvastam, és abban nem ír erről, ezt csak a neten olvastam több helyen is, de arról nem találtam infot, milyen idős kortól lehet elkezdeni. Lehet, hogy alaposabban utána kellene előtte járnom...

2012. ápr. 16. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! A felvesz-letesz módszerhez még kicsi a babád. Kb 8 hónapos kortól ajánlják kipróbálni. Kisfiam 5 hónapos és én is szeretném majd kipróbálni ha nagyobb lesz. Ahogy az első írja ilyen picinél még a susog-ütöget módszert kell használni, erről is a suttogóban írnak.
2012. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!