Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Heti menü? Miket főztök,...

Heti menü? Miket főztök, amiket könnyű összedobni gyerkőc mellett? Ötleteket gyűjtök.

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Paprikás krumpli, tészták (sajtos, túrós, stb, és húsosak: sonkás, carbonara, milánói), túrógombóc, palacsinta.


Pörkölt, szószos húsok (sült hús sajtszósszal, cukkinis szósszal, stroganoff, stb) brassói, csirkepaprikás, sült csirke (sütőbe be krumplival).


Az összes főzelék ( a fiam csak a krumpli, baba, zöldbab, répa, lencse főzeléket eszi)


Ezek jutottak hirtelen eszembe, ezeket mind fél óra alatt össze lehet dobni. MÉg hamarabb is, ha este előkészíted.

2012. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gyrosz, veszel gyroszos fűszert, beleforgatod a kockára metélt csibemellet, hirtelen kisütöd. Hasábburgonya, husi, zöldség amit szerettek (én kigyóuborkát, káposztát, hagymát szoktam, aztán idény szerint paprika, paradicsom) és leöntöd majonézzel. Imádjuk, és leszámitva a krumplit még egészséges is.

Spagetti, darált húsos szósszal. Szósz: megpiritod a darált húst, felöntöd kicsi vizzel, kecsup, pici cukor, vegeta, bors, só és készre párolod. Spagettitésztával, sajttal tálalom. Aztán utoljára úgy csináltam, hogy mint a pörköltet oda tettem főni, reszeltem bele répát, petrezselymet az izéért és sima paradicsommal öntöttem fel, fűszerek és kész.

Fasirt, krumplival, én szokok a fasirtba reszelt sajtot tenni, ez kicsit meglágyitja, de ilyenkor teszek bele tejfölt is, hogy ne legyen száraz.

Lapockát kockára vágom, só, bors, beforgatom lisztbe, hirtelen elősütöm, felöntöm fél l vizzel, két tyúkhúsleves kockát teszek bele, puhára párolom. Mikor jó akkor öntök bele fél l főzőtejszint és nyomok bele egy tömlős sajtot, elolvad és már kész is. Tarhonyával isteni.

Aztán ugyanezt szoktam úgy is, hogy pont igy kezdem el csinálni, csak nem teszek bele tejszint és sajtot, hanem sok friss gombát rakok bele, persze azt is az elején.

Csibemájat kiolajozott tepsibe teszem, picike sóval megszórom. (fél kg-hoz) 6 kanál mustárt kikeverek 6 kanál olajjal ráöntöm és sütőben letakarva fél óra és kész.

Szintén csibemájból, 60 dkg máj, ledarálod, 1 tejszin, só, bors, 4 tojás, 1 dl olaj (vagy liba-kácsazsir), összemixeled, be a sütőbe letakarva.

Lapockát odateszed pörköltnek, félidőben apróra vágott savanyú uborkát teszek bele, a végén főtt tojást, szintén apróra (persze nem túl apróra), besűritem pici liszttel, ilynekor teszek bele egy kis mustárt is. (az elején szalonnát is piritok bele). Szeretjük a spanyol madarat és ez az egyszerűsitett gyors változata.

2012. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát az utolsó válaszoló válaszán picit meglepődtem,sztem nem éppen kimélú ételekt irt le,kicsi gyereknek ezek elég nehéz kaják,főleg ha 1-2 év körüli a gyerkőc....De lehet,csak én gondolom igy...

Na mindegy,nekem 2 gyerkőcőm van és bizony nálam is fontos szempont,hogy gyorsan elkészüljek a kajával,ilyenkor hétvégén főzők,mert már visszamentem dolgozni és a gyerekek bölcsibe-oviba járnak.Ma pl. cukorborsó levest főztem mellé baconszalonnába göngyölt csirkemájat hasábkrumplival és holnap is ez lesz a kaja-2 napra valót csináltam-,annyi különbséggel,hogy a köret vagy rizs vagy krumplipüré lesz,majd még kigondolom.Aztán szoktam még palacsintát,túrógombócot,milánóit,vagy vannak ezek a husis maggi fixek-beleforgatod a husit,kisütöd és kész,főzelékeket nagyon szeretik a gyerekeim,az is hamar megvan,tésztaféléket,krumplis ételeket,mikor mit találok ki,meg persze mit kérnek. :)

Néha jó az is,ha nagyon gyorsan akarsz összedobni valamit,a fagyóba van kisütnivaló sajtall töltött pulykamell,vagy bármi és hozzá köret,mellé meg 1 egyszerú leves,gyors ebédnek ez is megfelel.

2012. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a leves a legfontosabb,kisfiamnak szinte az a főétel(20.hós)

Ezért általában borsó,zöldbab,tojás,gyümölcs,paradicsom,lebbencs,tarhonya,gríznoki,hús,gulyás,zöldség,krumplilevesek vannak.

Másodiknak:fasít főzelékkel,(bármilyet megeszik)

túros csusza,édes,sós tészták,pörkölt,tarhonya+krumpli,borsó,kolbász,vagy virsli,u.e lebbenccsel

rakott ételek,magyaróvári szelet,szilvás gombóc,

palacsinta,tejberizs,vagy gríz.köretnek sokszor rizs,krumplipüré,petrezselymes krumpli.Nem mind gyorskaja,de ezek sűrűn vannak.

2012. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, 3-asnak!


Neharagudj, de mennyivel jobb a te szalonnába göngyölt májad, meg a mű kaják amiket te irsz, tele vannak mindenféle sz@rral, már bocsi? Olvastad már a Maggi-s vackokon hogy mik az összetevői?

Nem hiszem hogy olyan nehéz ételek lennének amiket leirtam, főleg hogy a gyerekek szeretik is. A kérdező gyorsan elkészithető kajákat kért. Azt irtam. A sok szénhidrátos kaja sem jobb a gyereknek elhiheted. Nem beszélve arról, hogy bizony nagyon időigényes tud lenni ha saját magad készited el!

2012. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit tennék hozzá,hogy melyik magyaros kaja egészséges??
2012. márc. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
lányok,asszonyok,nem akarok okoskodni,de bármilyen magyaros vagy nehezebb kaját szerintem meg lehet úgy csinálni,hogy úgymond bababarát legyen.Kevesebb fűszer,zsír,vagy olaj,zsírmentesebb húsok..
2012. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es,a 3-as vagyok!Én nem emeltem ki külön azt hiszem az ételekből,amit irtál,igy te se biráld az ételt,amit irtam,hogy ma készitettem!

Mindenki maga tudja,mit főz a gyerekének,meg persze mit eszik meg az a gyerek.Azt irtad,elolvasom-e miből vannak a maggi fixes kaják,vagy a knorros,igen,el,de sztem nem tudaz olyat mutatni,aki nem készit ilyesmi ételt a családnak-gyereknek és ha szeretik is,akkor miért ne?Ma már sajnos kevés olyan dolgot kapsz,amiben nincsenek természetes anyagok.

2012. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocs,elirtam,amiben vannak természetes anyagok!

Én nem irtam,hogy szénhidrátdús kajákat kell főznia gyereknek,nem tudom ezt honnan szedted?

Ja és képzeld,én is szoktam időigényesebb kajákat csinálni,ha van rá több időm!

2012. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Azért ne vesszetek össze :)
2012. márc. 12. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!