Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a kisbabámmal?...

Mi lehet a kisbabámmal? Hogyan segítsünk rajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan problémával küzdünk, hogy a babánk mióta megszületett nagyon sokat sír. Fél év alatt már rájöttünk, hogy borzasztó hasfájós és most már a fogzás is nagyon kínozza, de valami mással is gond van úgy érzem.

Nem csak alvásidőben sír vigasztalhatatlanul.

Egyre többször megfigyeltem, hogy napközben is egyik pillanatról a másikra olyan ideges lesz. Csapkod, üti a fejét, szaggatja a haját, piszkálja a fülét, eldobálja a játékokat. Ha felveszem ölbe csak kiabál, nagyon nehezen bírom lenyugtatni. A legrosszabb hogy sírva, kimerülve alszik el, és sírva is ébred. Nem tudom már mit tehetnék, hogy jó legyen neki. Rendezett családi életünk van. Nagyon várt baba volt, borzasztóan imádjuk, de nagyon elkeserítő hónapok óta ezt látni. Mintha nem érezné jól magát. Félünk, nem-e pszichológiai eset.

Kérek mindenkit, aki hasonló helyzetben van/volt adjon tanácsot.

A rosszalló megjegyzésektől kíméljetek, nem szívtelen anyuka vagyok... Csak kétségbe esett. :(


2012. ápr. 17. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Dévényre nem küldtek titeket?

Nagyon sok "cry-baby" problémája a görcsösen feszült izomzat ami fizikai fájdalmat okoz. Legalább egy felmérésre menjetek el (nemértem az orvos miért nem küldött titeket)

2012. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom. 6 hónapos, szépen forog minden irányba egyébként, most tanul kúszni, ülni is tud már pár másodpercig egyedül. Nagyon ügyes baba egyébként védőnő szerint is. Csak erre a sírás és idegeskedés dologra nem találunk megoldást. :(
2012. ápr. 17. 11:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a feszült izomzatnak nincs köze a mozgáskoordinációhoz, de pl. köze van a csapkodáshoz, fülpiszkáláshoz, dobálódzáshoz.
2012. ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kerria ***** válasza:

Ha neurológiai problémára gyanakszol, akkor kérj beutalót a gyerekorvostól, és el tudod vinni.


Ismerősömék voltak, semmi baja nem volt a kislánynak, most egy éves, és a 10 hónaptól teljesen megszűnt ez a sírós korszaka... ők is értetlenül álltak a szituáció előtt. Mivel ismerem őket tudom, hogy harmonikus, boldog családi légkör van náluk, tehát semmi feszültség. Ilyen típusú volt a baba, de ők is csak akkor nyugodtak meg, amikor orvos látta a babát!


Sétálni, fürdeni, mit szeret, abból póbál meg neki többet adni... más ötletem sajnos nincs. Kitartást Nektek!

2012. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk sokáig azért sírt mert tejfehérje allergiás és ez 5 hós koráig nem derült ki. Ezért fájdalmában sokat sírt és " idegesnek " tűnt.

Sajnos sokára derült ki. Addig amikor kinyitotta a szemét sírt amíg be nem csukta. A fülét, haját fájdalmában tépte. Járjatök utána, biztos van megoldás. Bár nálunk nem az orvos jött rá, hiába vittem makacsul, hogy baj van.

2012. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden nap csinálja? Mióta?


Ínyét kenheted napi 3x Dentinox géllel, pplusz akárhányszor Dologéllel.

Ha nagyon gáz a fogzás, Nurofen szirup.

Pociját masszírozni kell, de ezt már biztos tudjátok.


Én is elvinném szakorvoshoz amúgy.

2012. ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképp szakorvoshoz visszük. Tejfehérje allergiát már mondták többen, lehet ezután is utánna nézünk!
2012. ápr. 17. 14:13
 8/8 anonim ***** válasza:
A tejfehérjét úgy tudod meg, ha teljesen megvonod,de kell 1-2 hét, hogy látszódjon a javulás. Nekünk az orvos váltig állította, hogy nem az, és mégis.
2012. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!