Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran érdemes mosni...

Milyen gyakran érdemes mosni a baba játékait?

Figyelt kérdés
Kisbabám mindent a szájába vesz / 4 hónapos /, plüssöket, csörgőket stb..., dehát nem moshatok mindent minden nap..., vagy kellene?
2008. ápr. 18. 07:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Manapság azt mondják, nem jó a steril környezet, mert pont ettől lehetünk pl. allergiásak. Számomra a normál higiénia ebben az esetben azt jelenti, hogy ha már úgyis kúszik-mászik a gyerek, akkor fölösleges a játékait naponta mosni, én csak akkor mosom le/ki, ha már nagyon koszos, vagy ha beteg volt valaki a családban.

Kisebb korban mondjuk heti egyszer teljesen elég, ha angyon összenyálazza, akkor szükség szerint.

3 gyermekes anyuka

2008. ápr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Én a műanyag játékokat akkor mosom le, amikor leejti a földre. Mondjuk van pár olyan játéka, amit a játszószőnyegről legurít, azokat este, amikor elpakolok, meleg vízzel leöblítem. A plüssöket én még nem is mostam ki neki egyszer se (5 és fél hónapos a baba), csak amikor megkapta. Azokkal csak az ágyban játszik, szerintem nem piszkosak. Majd ha már nagyon nyúzottak lesznek, akkor kimosom.
2008. ápr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bendzso ***** válasza:

minnél több gyereked van annál ritkábban mosod :0) tudod a klasszikus vicc: első gyereknek kieseik a cumija, kifőzik, sterilizálják ez az, másodiknál az anyuka lenyalja, a harmadiknál meg odaadják a kutyának, h nyalja le :0) vagy elsőgyereket nevelei anya, apa, nagyi, másodikat a nagytesó, a harmadikat meg a kutya .0)

na, abbahagyom a humordélutánt, csak annyira tisztísda játékokat, amennyire megkívánják. teljesen normál higiénia mellett is felnőnek a gyerkek, nem kell túltakarítani az életeteket - inkább babázz, az sokkal jobb :0)

2008. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!