Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tápszert, "tej"pépet...

Milyen tápszert, "tej"pépet eszik egy laktózérzékeny baba?

Figyelt kérdés

Tejtermékeket egyáltalán nem ehet,gondolom...? És még mit nem ehet? Mivel pótolják akkor a tejet? Mert a nagykönyv szerint kell 1 éves korig napi fél liter tejalapú...


Lányom laktózérzékeny gyanús. :(


2012. ápr. 17. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sinlac-ot tudom mondani.

Az én lányom nem laktózérzékeny, saját elhatározásából nem fogadta el a tápszert, így ezt adtam egy ideig.

2012. ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha laktozerzekeny, akkor laktozmentes tejtermekekt siman ehet, az nem olyan durva dieta, mint a feherje intolerancia.

Tapszert meg a doki tud irni.:-)

2012. ápr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nestlé Al 110 tápszert kap a kisfiam.Tejpép helyett sinlacot vagy milumil sinemilt szokott kapni.
2012. ápr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tápszerből ehet olyan tápszert, ami tejalapú, csak laktózmentesnek kell lennie (Milupa laktózmentes, Milupa Pregomin, Nestlé AL 110). Később ha nagyobb lesz akkor van laktózmentes tejföl (MagicMilk), a sajtot nyugodtan megeheti majd, mert abban már alig van laktóz. Tejpép helyett Sinlac vagy Sinemil.
2012. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

HA nem ehet tejterméket, akkor tejfehérje (kazein) érzékeny, nem?

Sinlacot ehet, illetve szójaalapú tápszereket, amit csak orvos írhat fel.


Az én lányom is tf-érzékeny, én anyatejjel vagy rizstejjel, esetleg gyümölcslével készítek neki zabpelyhet, "tejbe"grízt. Egy éves kor alatt mondjuk a növényi alapú tejek nem megfelelőek, így marad a nem tejalapú tápszer.


A laktózérzékenyek viszont egy laktóz enzimbontó gyógyszer segítségével akár rendes tápszert is ehetnek, illetve bármilyen tejterméket. Ezt vény nélkül is meg lehet vásárolni a gyógyszertárakban.

2012. ápr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Sinlac azt úgy tudom nem helyettesíti. Az az ételek sűrítéséért vannak.

ne aggódj! Ha tápszert fog felírni az orvosotok. Nálunk rengeteg a tejallergiás cukorra és fehérjére is a családban. A kislányom is allergiás lett, mert az anyósom kíváncsi volt, hogy szereti-e a tejpépet...

Viszont a joghurttól és a túrótól semmi baja nincs sem neki sem az én családtagjaimnak. Ezt egy hónapja vezettem be mivel már 2x eszik csak tápszert és nem háromszor és azt a két alkalmat i úgy kell belekönyörögni. Szóval keveseltem a fehérje és a kálcium forrást. Így tízórai vagy uzsonna mindig vagy joghurtos akármicsoda vagy túrókrémes. Egyébként külön van laktóz mentes túrókrém is. Ez kb ugyan annyiba kerül mint egy normál adag túró csak 250g helyett 180g a kiszerelése. Nagyon szereti és gyümivel összeturmixolom...Sőt! Ha almapürével kapja az hígabb és néhány kanál Sinlac is mehet hozzá, hogy ehető sűrűségű legyen. Egyébként a Hipp Combiotic Ha-ból kb 170ml egy étkezésnyi tápszer. Tehát ha 3x kapja majd és még csak 2x esztek és joghurtot és túrót nem is ehettek akkor is megvan a fél liter... Ha már volt allergiája akkor pedig kérj a gyerekorvostól mindenképpen beutalót a kórházba és vesznek tőle egy pici vért és megnézik pontosan mire allergiás és kérheted tanácsadó segítségét is aki segít az étrendje kialakításában. A Szakorvosi javaslatra pedig mindenképpen szüksége lesz a gyerekorvosodnak is, mert arra hivatkozva ad majd hippoallergén tápszert (vagy van ahol már a kórházba kiadják a receptet) de a kartonjába be kell neki raknia.

2012. ápr. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sinlacot ismerem, azt eddig is ettük kiegészítésképp gyümihez. Szerencsére szereti a lányom.Magában is ízlik neki. ma megyünk vissza dokihoz, kiváncsi vagyok, mit mond!
2012. ápr. 18. 11:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit mondott a doki?
2012. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gyanakodott a laktózra, mert nagyon laza volt a széklete hetekig. Most pár napja nem kapott semmi tejterméket (mert már kóstolgatott joghurtot,sajtot,túrót), semmi tápszert és most jobb a helyzet,normális a széklete, viszont közben kijött az első foga is (9 hós). Úgyhogy azt mondta, próbáljam meg újra a tápszert és ha visszatér a laza széklet, akkor menjek vissza, ha nem, akkor a foga miatt volt. Bizakodom... remélem nem laktózérzékeny!
2012. ápr. 18. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!