Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha babysitter-em van akkor...

Ha babysitter-em van akkor már egy rossz anya vagyok, aki nem foglakozik a gyerekével?

Figyelt kérdés
Itt Magyarországon miért ítélnek el minket babysitteres anyukákat!? Nappal nincs velünk csak Péntek és szombat esténként! De lassan csinálni kell napközben is a vállalkozást és akkor többet lesz a gyerekkel!
2012. ápr. 17. 22:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem elítélnek csak sokan irigyek hogy megteheted. Ezért inkább elkönyvelnek rossz anyának. Én ugyan nem. Ha nem lenne egy megbízható mindig bevethető nagyonk bizony én is fogadnék alkalmanként. Az más kérdés kiben bíznék meg legalább annyira mint anyukámban.
2012. ápr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

Ezt csak Te tudod megitélni:)

Egyébként nem hinném,hogy a kettő között van összefüggés és a szükség nagy úr!!!

Miért lenne rosszabb a babysitter,mint egy nagymama ,aki vigyáz a babára,legfeljebb drágább.

Nyilván nem az érzelmi hátteret akarom összehasonlitani.

Nekem ha van elintézni valóm,akkor a szomszédasszonyom jön vigyázni a lányomra,majdem minden nap 1-2 órát.

Nem érzem ettől rossz anyának magam!

Neked sem kell!!!

2012. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Mert irigyek.Ez a magyar mentalitás.Szánalmas.

Tök jó h van egy megbízható babysittered.Bocsi h offolok,de hol találtál rá?Mennyit kér óránként?

2012. ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Egy barátunknak az ismerősének a kis barátnője :) nincs fix díja :) mondjuk estére mindig 3000.- kap de semmit nem kell csinálnia csak netezni :) Napközben eddig egyszer volt akkor egy órát volt vagy másfelet már nemtom akkor egy ezrest adtam, de alig akarta elvenni :)
2012. ápr. 17. 23:48
 5/17 Avery ***** válasza:
51%

Ne viccelj :) Mi most várjuk a másodikat, de már én is gondolkoztam ezen. Szegény nagyszülőknek is van életük, nem lehet őket sem állandóan nyüstölni.

És ha netán 3, vagy 4 gyermekünk lesz, akkor még az is lehet, hogy állandóra keresek valakit, tehát minden napra bizonyos időszakra.

2012. ápr. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

Szia!

Nem vagy rossz anya ez tény. És a babysittert nem ,,nagyikhoz" hanem az óvónőkhöz lehetne inkább hasonlítani. Aki egy totál idegenre rá meri bízni a gyerekét úgy, hogy az óvón még mellette figyel 10-20 másikra is... Na az nemondja már, hogy felelőtlenség úgy valakire bízd a gyerekedet, hogy tudod csak ő az akivel törődik és házhoz megy, így a saját környezetéből sem szakítod ki egy fél napra.

Én azért nem bízom babysitterre mert nem tudna még ígysem nyugodni a gondolat, hogy más vigyáz rá. Nálunk rajtam kívül csak a párom az ügyeletes. Nagyszülők sem pesztrálják nélkülünk egy percet sem. Sajnos folyamatosan le kell beszéljem őket a pálinkáskenyér és adjunk a gyereknek tejet (tejallergiás) ötletekről még úgy is, hogy heti 1x vagy havi 1x eljönnek unokázni. Külön rákészülés. Meg megmagyarázni, hogy a pihenőszék pontosan a pocakfájás miatt rezeg és tényleg csak így tud a kicsim evés után kakilni és nem káros, nem fog tőle hányni stb...

És ne is kérdezzétek hogy lett tejallergiás, mert erről a kedves anyósom tehet szóval újra felhúznám magamat.

Közben persze elköpnek ,,ó mikor marahat már itt az unoka egész napra" sóhalyokat. Mire már csak ezt válaszolom: majd ha már ő könyörög érte!

Szóval nekem akkora negatív tapasztalatom van arról, hogy mi van ha 2 percre nem lesem a gyereket mert más vállal ,,felelősséget" abban a 2 percben és már meg is történik a baj. Ha rokon nem képes a saját hülyeségét félretenni az unoka érdekében akkor egy idegentől én pláne nem tudom elhinni, hogy elvárható. Azt hiszem én el fogom magamat sírni ha oviba megy majd. Az viszont tuti, hogy magán óvodát választunk, hogy legalább bennem is fokozatosabban alakuljon ki amíg suliba megy, hogy rá merrejm bízni a tanítónőkre is. Sajnos ez így alakult...

2012. ápr. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Atroposz ***** válasza:

Az én babysitterem az anyukam, hetente 2x esti suliba járok,Ő az akire mindig számíthatok ès persze a baràtnőimre.A dédnagymamám is jelentkezett volna a feladatrma de egy 88 éves nénivel nem hagyom egyedùl,amùgy is kinem állhatom mert undok önzò és bár egy saroknyira lakunk egymástòl hülye leveleket küldözget hogy költözzek a babàmmal hozzà.Ja ès mindenkit érzelmileg zsarol.



Nem vagy rossz anya az rosszabb volna ha teljesen egyedül hagynád de ilyet csak a rossz anyàk tesznek.

2012. ápr. 18. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Magyar mentalitás,ha a másiknak jól megy biztos,hazudik,csal,lop, ha ki tud kapcsolódni pihenhet,akkor megy az irigykedés,a rosszindulatú megjegyzések.Mindenhol ez van.Ne a másikkal törődj,ha tehetném nekem is lenne,de egyelőre még nem tehetem meg.
2012. ápr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Attol hogy valaki anya lett, meg nem kell mindent felaldozni az oltaran! Csak nalunk lehet 3 evig otthon lenni a babaval europaban, ami anyagilag ugyan nem eri meg de a gyerekeknek biztosan sokkal jobb. Mint pl olyan orszagban ahol 6 het utan irany vissza a munkaba. Nem hinnem hogy azok az anyak abban az orszagban mind rossz anyanak gondolnak magukat, mert olyan a rendszer. Ezert is mennek sokan kulfoldre babysitterkedni, sok helyen a csaladdal is laknak, es ez foallasu munka. Meg az akinek semmi segitsege nincs csak a ferje nehanapjan, az is biztosan kikapcsolodik kicsit, egyszeruen szukseg van erre. Es ugye a csekkek se mennek el maguktol a postara stb. Ha a nya kigyensulyozott az a legjobb a gyereknek is. Es szerintem foleg szopi elhagyasa utan mar a gyereknek is feludules neha nem anya mellett lenni. Az en nagyfiam sokszor kifejezetten un engem ha sokat vagyunk egyutt pl mikor beteg utana alig varja hogy lassa a mamat, vagy az ovis baratait. De mivel kicsi kora ota megszokta hogy a mama is vigyaz ra, nincs is gondunk ezzel.
2012. ápr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Jaj én nagyon irigyellek, de egyáltalán nem rosszindulatúan. Tök jó hogy találtál valakit, akiben megbízol és nem non stop az jut Neked, hogy csak és kizárólag a gyerekekkel foglalkozz. Az mitől jobb, ha oviba, vagy bölcsibe, vagy családi napköziben van a gyerek?

Én is csak azt tudom írni, hogy magyar mentalitás. Nem ettől lesz valaki jó vagy rossz anya. A gyereknek nem egy mártírra van szüksége, hanem egy kiegyensúlyozott anyukára, és ha Te attól vagy kiegyensúlyozott, hogy péntek, szombat este programot csinálsz magadnak, az csak annak böki a csőrét aki ezt nem teheti meg.

Sógornőm volt, hogy egész hétre hagyta bébiszitterre a gyereket, mert elmentek az orvos férjével jótékonykodni külföldre. De ettől még a lánya épp úgy imádja, semmi törést nem okoz a bébiszitter a kapcsolatukban.


Másrészről a kényszer nagy úr, ha dolgozni kell, azt gyerekestől elég nehéz még akkor is ha az embernek saját vállalkozása van. Tudom, mert a férjem is a munkája egy részét itthonról csinálja, és mondja is hogy keres egy irodát, mert itthon nem lehet az állandó gyerek zsivajban.


Szóval engedd el a füled mellett a rosszalló megjegyzéseket!

2012. ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!