Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlreagálom ezt a dolgot?

Túlreagálom ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

kislányom 2 éves,én 11 hetes kismama vagyok újra.

ma elmentünk az oviba beiratásra, vagy egyáltalán érdeklődni mi hogy működik majd ha oviba kerül..

tudni kell hogy a kislányom szopja az ujját, születése óta,sajnos nem szopott sose, talán emiatt csinálja ki tudja, de nem állandóan van a szájában, csak ha elmélázik és ha alszik.

ma volt az előtérben pár kisgyerek az anyukájával. az egyik kislány odajött és játszott kicsit az enyémmel,közben a lányom bekapta az ujját.

pár percre a kislány is bekapta


itt kezdődik amit én zokon vettem, lehet csak én vagyok érzékenyebb? :

rákiabált az anyuka a gyerekre hogy :


NEKED NEM KELL AZT CSINÁLNI, CSÚNYA!


na köszi..mintha valami oltári bűnt követett volna el a kislányom, hogy az a gyerek utánozni akarta.

miért ha valaki cumizza az ujját, vagy cumizik rendes cumival miért kell így beszélni????


nagyon rosszul esett, hiszen majd az oviba sok mindent elfognak tanulni a gyerekek egymástól ,akár jó vagy rossz.


nem hiszem hogy borzalmas dolgot láttak a lányomtól..

egyszóval azóta nagyon pipa vagyok !!

vagy másnak a gyereke tökéletes?...



2012. ápr. 18. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

nyugi , nem gond hogy az ujját szopizza, sőőőt, jobb mintha 5 évesen is cu im lógna a szájából...


gondolom az anyuka rosszul reagálta le (gondolom így szokta ha pl kakihoz nyúl a gyerek hogy ne,csúnya...) na érted...nem a lányodat kritizálta szerintem , csak rosszul reagálta le, de azért nem volt szép...szebben is csinálhatta volna pl:kislányom,ne szopizd az ujjad, nagylány vagy már, vagy nemtom :)

2012. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az én egyik lányom is szopja, már 4 múlt. A barátnőm 8 éves lányát most szeretnék leszokatni róla. Az oviban egyébként ennél sokkal cifrább dolgokat lehet majd tanulni. Az anyuka gondolom csak azért szólt így, hogy a saját lányát fegyelmezze, nem hiszem, hogy téged akart ezzel megsérteni. Szerintem nem kell felvenni az ilyet!
2012. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

A fórumokon, a játszótéren, a bölcsiben, az utcán lévő összes gyerek, akikkel találkoztok, TÖKÉLETES. Csak a tiéd "hülye". (ne hari, nem tudtam jobb szót)

Az ilyenekkel ne foglalkozz! És ez legyen a legnagyobb bajod az életben!

Szép babavárást!:-)

2012. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

pont ez az, más meg 5 évesen is cumi lóg a szájából.

most én is kössek bele?..


csak fogalmazhatott volna finomabban is.

de lehet hogy csak én vagyok most ilyen érzékeny

:)

2012. ápr. 18. 15:17
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Senkinek se tökéletes a gyereke és valóban nem csinált semmi durva dolgot a kislányod. Most picit érzékenyebben reagálsz a hormonok miatt, ezt tökéletesen megértem, de hidd el, nincs olyan nagy gáz. Igazából ne magatokra vedd, inkább gondolj arra, hogy annak az anyukának ez a szokás nem bejövős és hát valahogy rászólt a gyerekére. Ő is túlzott, mert attól, hogy egyszer bekapja az ujját, még nem dől össze a világ, de tudod, mindenkinek máshol van a küszöb a gyerekkel kapcsolatos dolgokban és neki ez nem fért bele. Lereagálhatta volna másképpen is, ez tény... De te ne aggódj, a kislányod teljesen rendben van és ha az enyém csinálná ezt, én is ráhagynám. Nagyon sok gyerek szopja az ujját egyébként bizonyos szituációkban, ebben nincs semmi rossz és mindegyikük leszokik róla előbb-utóbb.
2012. ápr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván érzékenyebb vagy most, de sebaj:)

Nem volt túl szép, kicsit tapintatlan volt az anyuka, de az ilyet fel sem szabad venni - érthető amúgy, hogy rosszul esett, de tojd le:)

Nem szabad velük foglalkozni:)

2012. ápr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Az én lányom is szopja az ujját így teljesen megértem miért esett rosszul neked. Az anyuka is jó nagy tapló.

Nekem pl. eszembe se jutna azt mondani egy cumizó kisgyerek láttán a lányomnak vagy fiamnak vagy tökmindegy hogy nézd cumizik de CSÚNYA....nekem eszembe jutna az hogy ezzel megbántom a másik anyukát.

De mindegy, nem tudsz ezzel mit tenni.

Sajnos más dolgok is jönnek majd még amivel bánthatják a gyerekedet. (akár másik szülő is...)

Tapasztalat....nekem pl. a fiam beszédhibás és amúgy is későn kezdett beszélni, és egy anyuka így jellemezte a fülem hallatára a gyerekének az én gyerekemet: tudod az a kisfiú aki nem beszél NORMÁLISAN...

nem szőke barna, kicsi magas vagy a nevén szólítva hanem a NEM BESZÉL NORMÁLISAN kisfiú...

2012. ápr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

szerintem semmi baj azzal, hogy a kislányod szopja az ujját és azzal sincs semmi baj, hogy az anyuka rászólt a gyerekére, hogy ő ne csinálja.


enyém is szokott utánozni, olyan is volt, hogy játszótéren bekapta az ujját mert látta, én meg rászóltam, hogy "fúj, piszkos"...

enyém nem szopja az ujját, már nem is cumizik, így szerintem elvárhatom tőle, hogy a koszos kezét ne vegye a szájába azért mert más csinálja :)

nem hiszem, hogy ebben lenne bármi sértő :)

2012. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

köszi a bíztatást!

nem vagyok egyedül ezek szerint, hátha elolvassák azok az anyukák ezt a kérdést akik ilyenek hogy lehet nem akaratukon kívűl, de mégis szavaikkal megbántanak másokat..

jobban érzem magam, tudom hogy még sok- sok minden miatt fogok még túlreagálni dolgokat, de akkor tuti kinyitom a számat !

2012. ápr. 18. 15:23
 10/19 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz ilyenekkel. Nem akarlak elkeseríteni, de lesznek ennél sokkal kacifántosabb dolgok is az oviban. Sok a hülye szülő. Mikor a kislányom ovis volt, volt a csoportban egy kislány, aki, gyakorlatilag semmit nem evett meg a nutellás kenyéren kívül. Külön az ő kérésére volt tartva a szekrényben egy üveggel, és minden étkezésnél azt ette. Mikor én ezt megláttam a nyíltnapon, majdnem hanyatt dobtam magam. Szóval csak ennyire hülyék a szülők. Az én kisfiam 3 éves szeptemberben megy oviba, és szopja az ujját. Úgy, ahogy a te gyereked, de majd elhagyja. Had ne mondjam én is szoptam az ujjam...:)
2012. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!