Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csinaljam? 1 babank es...

Hogy csinaljam? 1 babank es se igy se ugy nem jo. Mindenfele tanacs erdekelne!

Figyelt kérdés
Mikor folkel a kislanyom mar sir mert ehes.Ilyenkor nem tudom kicserelni a pelust,atoltoztetni mert akkor azt az 5 percet vegig orditja.De szoptatas utan sem tudom mert elszunyokal es ha akkor kezdem el a cseret akkor kimegy a szemebol az alom es 1-1.5 ora mire vissza alszik na es a hasa is tele van es akkor csak jonne ki a kaja belole.Ti hogy csinaljatok?Mert szegeny igy mindenfele keppen sir.Azt is probaltam hogy kicsit szopizunk es kozben probalom megoldani a dolgokat.De amint leveszem a cicirol megint sir.Azt hiszi hogy elveszem tole es nem kap tobbet.Otletek?
2009. jún. 20. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem előtte old meg gyorsan. 1 peluscsere nem 5 perc. max 1. gondolom pici még, én akkor úgy csináltam, h ki volt készítve minden, mire felébredt csak pikk pakk megoldottam, és ehetett is. aztán szunya...
2009. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amikor kislányom pici volt, ő is ezt csinálta, de én mindig előtte cseréltem, mert a cici utána megnyugtatta. Aztán ez az időszak elmúlt, meg különben is egy idő után már nem volt éjszkai peluscsere.
2009. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Ne etetés elött cserélj pelust!

Gondolom még pici baba,sokat alszik,de azért gondolom nem csak annyi ideig van fennt mig eszik.

Szoval ha evett,és elszunyokàl,akkor hagyjad,de amikor épp fentt van,és nem éhes,akkor cseréld neki.

Éjszakàra ne cserélj,ugy értem lefekvés elött frisset,és azt elég hajnalban kicserélni,vagy amikor ébred.

Na jo bonyolultan magyaràztam.

Az furcsa nekem hogy irod miutàn evett,nem mered cserélni,mert alszik,meg tele a hasa és csak jönne a kaja belöle ki.

Ha büfizett,akkor semmi hàtrànya hogy kicseréld neki,még ha elis szunnyad.

Peluscserétöl nem fog a kaja vissza jönni,csak ha nem büfiztetted!

De a legjobb megoldàs nem addig vàrni mig sir hogy éhes.Keudö anyuka vagy ugye?

Én is igy voltam eleinte,hidd el 1-2 honap gond nélkül cseréled a pelust!

2009. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kicsim tápszeres igaz már egyre ritkábban de van hogy ő is éhesen ébren annyira hogy sír.Ha alszik általában csak azért ébred hogy egyen de a sírás nem mindig van.Én tisztába teszem lefoglalom közben melegedik a kajája amit már előre elkészítek hogy várható ébredésére csak melegíteni kelljen.Szóval nekem még nehezebb is a dolgom mert tisztába tétel után hőmérsékletet is kell nézni a kaján stb-Tisztába tevés közben beszélgetek vele, énekelek neki meg játszani próbálok ha semmi sem segít hát muszáj kibírni hogy sír nekem is neki is.És amúgy már csak hajnalban ébred este után na akkor meg nem teszem tisztába és amúgy éjjel sem.Átöltöztetni mért kell?Én csak a gyors peluscserét szoktam meg ha baleset van szoktam átöltöztetni.(persze reggelt és estét kivéve)Mondjuk evés után tényleg nem érdemes tisztába tenni akkor neked is neki is jobb ha alszik.12 hetes anyuka
2009. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem irod,hogy mekkora, de gondolom nagyon kicsi még, ugye? Ha igy van, semmi gond azzal, ha reggel sir éhen. Ahogy mocorogni kezd, máris vidd a pelenkázóra és gyorsan cseréld ki a pelust. Ez tuti nem öt perc, de ha neked mèg ennyi ideig tart, lesz mèg gyorsabb is, ahogy egyre többet csinálod. Amikor ilyenkor ordit, nyugodj meg, hisz tudod hogy semmi baja csak éhes, koncentràlj a gyors peluscserére és már szophat is ! Semmiképp ne zavard ezzel evès közben, sőt mikor már alszik, akkor sem! Előtte pelenkÁzunk! Ahogy nő a baba, idővel elmúlik ez a nagy sirás reggel. Egyszer arra fogsz kelni, hogy pakolÀszik, magyaráz az ágyban csendben.
2009. jún. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

-Szia!


Szerintem is előtte tedd tisztába.

Főleg, hogy kaja után tudjon aludni, és ha kaja után teszed tisztába, előfordulhat, hogy bukik...

Készíts ki mindent előre és hamar cserélj pelust.

Én a mai napig így csinálom, pedig már 15 hós a fiam:) Ezt szoktam meg, ez a rutin... És nekik is jobb érzés úgy teletömni a pocit, hogy tiszta a pelus...

Valamint egy teli pelusba kaja után nem biztos hogy fér még annyi, hogy ne follyon ki valami...

2009. jún. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt este csinálja v mindig? Azért kérdezem mert én mikor éjszaka felkelt sosem cseréltem neki pelust, csak reggel evés után. Így éjszaka nem keltettem fel a csereberével. Ha napközben bealszik és úgy érzed h még fér a pelusba akkor hagyd aludni és ha felkel pelenkázd át. Feltéve ha nem éhes mert akkor ott vagy ahol eddig :( Esetleg azt is kipróbálhatod h szopi előtt mikor átpelusozod adsz neki vmi rágókát hátha leköti és nem sír annyira.
2009. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
3 hetes ma kislanyom.A hajnali pelnkazasra gondoltam.mikor folkel 7-8 korul akkor kiszktam cserelni apelust kicsit lemosom az arcat szemet esha kakis a fenet es adok ra tiszta ruhat.Sokszor szoktam bufiztetni eves kozbe de nagyon moho es elofordul hogy 10 percig simogatom es nem jon bufi.aztan egyszer csak a kaja buggyan vagy van bufi de akkor is buggyan ki a kaja.Nagyreszben mindig ugy kel 3 ora utan hogy halalosan ehes es sir.A szopi utani peus cserevel az a baj hogy hiaba hagyom elaludni amint beaarm teni kisagybavagy mashova kerekre nyillik a szeme es van hogy 1 ora mire vissza alszik.Elegge tureletlen.Mikor hazahoztuk a korhazbol eves utan meg szepen nezelodott most viszont eszi es aszk is.Ha kint hagyom az agyon nezelodni akkor megint elkezd sirni.Igy eves utan bekell tenni a kisagyba es cumin lassan elszik.Sajnos nem egyszeru eset.Nagyon jo bab volt de 1 hete sokat sir mindenert ,kevesebbet alszik es hasfajos is.Egesz delutan faj a hasa.
2009. jún. 20. 14:07
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Nálunk a pocifájásra az infacol jött be, meg a pocak masszázs, rengeteget "bicikliztettem" háton fekve, meg ringattam úgy h a pocija volt a karomon és a feje a könyökhajlatomban. Este meg babamaszázst csináltam, a pociját hátát bekentem illóolajjal. Meg próbáltuk az édeskömény teát is.
2009. jún. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyik válaszoló vagyok.Nyugi,alakulni fogtok de 3 hét még nagyon kevés, ő változni fog még, te is rutinosabb leszel és őt is jobban tanulod, mit hogyan jobb vele, neki csinálni.Az időjárás is sokat befolyásol és minden nap más.A napok múlásával meg minden jobb lesz.Kitartás!Nemcsak ő nehéz eset!Most szerencsére nem az én lányomról beszélek mert ő jó baba, de a környezetemben sok nehéz eset van.Mellesleg 3 hetesen kicsikémmel is voltak még gondok, szépen alakul majd a te kicsid is!Kitartás!
2009. jún. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!