Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járó komp, bébi komp, Igen...

Járó komp, bébi komp, Igen vagy nem?

Figyelt kérdés
Használnátok,vennétek,Miért igen,miért Nem? Köszi
2012. ápr. 19. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Na szerintem itt is meg fognak oszlani a vélemények.....! Nekünk nincs helyette ez a jumper van! Védőnők nem ajánlják már a kompot (ahogy sok mást sem) Mondjuk nekem is volt mégis elindultam 9 hósan! Mi kaptuk az ugrálót ezért nem is vettünk kompot! De kitudja! Ha nem lett volna ajándék, lehet vettünk volna!
2012. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

Egyrészt mert a szakemberek nagyon vehemensen ellenzik, másrészt azért nem , mert borzasztóan balesetveszélyes. A szomszéd kislánynak volt, és akkorát esett vele, hogy kitört a két első foga:(

2012. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem!!

-Rossz testtartás rögzülhet a járáshoz, ezért később indulhat el és ortopédiai gondjai lehetnek belőle.

-Nem tanul meg esni, mert körbe van kerítve, ezért lehet, hogy bizonytalan lesz az önálló járáskor, így ez is késleltetheti.

-Olyan mozgásformára van kényszerítve, amire még nem érett meg (majd fog ő járni, ha elég erős az izomzata és csontozata, ezért nem szabad vezetgetni sem, se ültetni, amíg nem ül stb).

-Tudja, hogy így bárhová eljuthat, és nincs ami ösztönözze az önálló járásra. Ez szintén késleltetheti.

-Kimaradhat a mászás, ami az idegrendszer miatt fontos. Emiatt később kialakulhat tanulászavar.

-Ha még nem tud ülni, terheli a gerincét.

-Balesetveszélyes. (Az egyik orvosismerős mondta, hogy hozzájuk az ügyeletre havonta legalább egyszer visznek olyan babát, aki felborult a komppal.)

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xStefix ***** válasza:
70%
Nem. Okokat lásd feljebb.
2012. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Egyrészt mert én is szinte csak rosszat olvastam róla, gondolom nem véletlen. A másik, hogy panelban lakunk, küszöb az ajtóknál, bútorok, halál felesleges lett volna. Azért, hogy mindennek nekimenjen, felboruljon.... nekünk teljesen felesleges is lett volna. Én leraktam a földre, és jött-ment (kúszott-mászott) a lakásban. Akinek van nagy szabad tere, lehet, hogy néha belerakhatja, de én szerintem akkor sem kéne, amiért fentebb is írták.
2012. ápr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk volt, mert kaptunk ajándékba. Viszont ki lehetett venni a kerekeit, és a talpát áthajtogatni, hogy hintaszék legyen belőle. Így utóbbi funkciója miatt használtuk, meg pl arra is jól jött, hogy pár percre biztonságba lehessen helyezni a gyerkőcöt.

Amikor már mászott meg tipegett, kíváncsiságból odaadtam neki, mit kezd vele, de még nézni is életveszélyes volt... Kicsikém ugyanis olyan jó erőben volt hogy felemelte az egész szerkezetet maga körül és úgy ment.

2012. ápr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Mi vettünk, de meg is bántam. Nem volt használva egy hétig se. Azért vettük, mert a kisfiam még nem tudott állni, járni, viszont nagyon szeretett volna és mindig húzta fel magát és esett jobbra-balra. Azért vettük a kompot, mert ott csak belehuppant az ülésbe. De egy hét se kellett és szépen állt, onnan kezdve nem akart a kompba lenni.
2012. ápr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon ellenzem, nem vennék, nem használnék, ha ajándékba kapnék, fejéhez vágnám az illetőnek. Okokat a többiek leírták.
2012. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Használtuk,egész rövid ideig...nagyon szerette a lányom..már nagy csajszi volt,mikor beletettem...nekem a kompozás utáni napokban állt fel:)nagy segitség volt.ha nagyon meg kellett valamit csinálnom...jöhetett velem és nem esett el.Aztán lett járóka...ezzel együtt a komp nyugdijba ment.Ha nem túl korán teszi bele a babákat az ember és tényleg csak rövid ideig,akkor hasznos tud lenni!
2012. ápr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy látszik ide se lehetett jót válaszolni...
2012. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!