Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akarja az anyósom, hogy...

Miért akarja az anyósom, hogy hagyjam sírni a babámat?

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, ez a mániájuk. Nálam is ez volt, hogy amikor a kisfiam megszületett, folyton azt mondta, hogy hagyjam sírni, aztán amikor meg meghallotta, hogy sír, rohant oda, hogy felvegye. De ekkor én mondtam neki, hogy nem baj, hagy sírjon :-)
2009. jún. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Mert régen ez volt a megszokott, de ma már más a gondolkodásmód. Nincs igaza anyósodnak, ne hagyd magad!
2009. jún. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
hogy táguljon a tüdeje de hagyd rá a babát meg ne hagyd sírni ha tudod...
2009. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, milyen környezetben.

Nyilván nem kell minden nyekkeneésére ugrani, de nem is kell sírni hagyni ok nélkül

2009. jún. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
te vagy az. Anyja nem az anyósod! Csináld ugy, ahogy te jónak làtod!!
2009. jún. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Az első gyerekes anyukák mindig megijednek,ha a gyerek sír,akkor is ha erre semmi okuk nincs. ( Én is így voltam ezzel )

Ha egy pici jóllakott,tisztába van téve,nincs melege,nem fázik,akkor nem baj,ha 5-10 percet sír.Nem lesz tőle semmi baja.Amíg hasfájós,akkor tisztábatevéskor lehet tornáztatni,maszírozni a hasikáját, stb.De akkor sem szabad minden nyikkanásra felvenni.Ezt megszokja a pici,és később sem marad meg az ágyában.Meglepő,hogy ilyen pici korban is milyen okosak tudnak lenni.

Anyósodnak lehet,hogy igaza van,ha azonnal felveszed minden megnyikkanásakor,az azonban nem engedhető meg,hogy Ő felveszi,ha sír.Következetesség kell a babának is,és neked kell eldöntened,hogy hogyan neveled.Ha jól,akkor neked lesz könnyebb,ha rosszul,Te bajlódhatsz vele.

2009. jún. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Mert az ő idejükben azt hitték ez a jó. Ez amiről írsz az ún. FERBER módszer. Sírnihagyós-lefárasztós.

Manapság ezt helytelenítjük, mert mást nem érünk el, minthogy a gyerek nem fog bízni a körülötte levőkben, bizonytalan felnőtt válik belőle, mert megszokja, hogy a viilág olyan, hogy hiába kér segítséget nem hallja meg senki, nem kap visszajelzést. Lehet, hogy a ferberizált gyerek hamar hamarabb átalusza az éjszakákat, mert kifárad a sírásban, de hosszú távon ez nem szül jót. Ha a baba tudja, hogy ha sír, ha jelez akkor válasz jön rá, akkor megtanul bízni és úgy érzi ez egy olyan világ ahol megnyugvást kap, ha baja van...


Mi soha nem hagyjuk 1-2 percnél tovább sírni a kislányunk. És az 1-2 percet is csak akkor ha tudom, hogy ez a végső nyűglődős sírás, amikor már az sem segít sokat ha ringatom, mert olyankor már semmi sem jó. De ilyenkor sem hagyom magára hanem a hátát simogatom.

2009. jún. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem szoktam felkapdosni mert legtöbbszöt nem sír csak panaszkodik de ha elkezd igazán sírni, mindig felveszem. Ez egy nap 3-4 alkalommal fordul elő. Mondjuk az anyósnak az is fura, hogy ennyit foglalkozom egy 4 hóssal. Ja és ő már akkor felveszi ha csak felébred és mocorog pedig sokszor még visszaalszik vagy eljátszik magában amit soha nem zavarok meg.

Anyukám mindig azt mondja, hogy ne hagyjam síni, nem azért van, hogy sírjon. Fura, pedig csak 6-8 év van köztük.

2009. jún. 20. 17:42
 9/14 anonim válasza:
87%
63 éves,6 unokás mami vagyok,mégsem értem,miért kell beleszólni a gyereknevelésbe?Tanácsot "JÓ TANÁCSOT" lehet adni,de az megengedhetetlen,amit ő tiltani akar,pont az ellekezőjét csinálja.Én is másképpen csinálnék sok mindent,mint pl.a menyem,de rá hagyom,ha ő úgylátja jónak amit csinál,saját hasznára,vagy kárára teszi.Természetesen,ha tanácsot kér,elmondom,én mit gondolok jónak.Sajnos lányoméknál is a kérdező gondja volt,amíg anyósnál laktak.Nagyon fiatalon szültem,még nem voltam 19 sem,de valahogy mindég ráéreztem,mikor hogy sír a babám.Amikor csak "nyafogott" nem vettem fel.de odamentem ,beszélgettem hozzá,ha azért sírt,mert valami baja volt,akkor természetesen felvettem,kerestem a sírás okát.Nayon nehéz anyagi helyzetben voltunk,mégis inkább az albérletet választottuk,éppen a kérdező problémája elkerülése végett.Nagyon nehéz helyzet mikor anyósnál kell lakni.Sajnos vannak ilyen mamák is.em tudják elviselni,ha nem úgy van ahogy ők szeretnék,de hogy amit tilt,ő az ellenkezőjét csinálja,az érthetetlen.Kitartást,és minél előbbi lakásmegoldást kívánok,mert ez így hosszú távon senkinek sem lesz jó.Főleg a ma még babának.
2009. jún. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tanácsokat fogadj el, ne beleszólást, mint ahogy ez is az. Akkor veszed fel, amikor akarod, te döntöd el, azzal nem ártasz neki, viszont ha tényleg okkal sír és te nem foglalkozol vele, akkor az a kettőtök közti kapcsolatnak fog ártani. Szerintem tudod te azt, hogy mikor nyekereg és mikor akar valamit. Nekem nincs gyerekem, csak lesz hamarosan, de szerintem egy anya tudhatja, mi a helyes és mi nem, ne hagyd magad elbizonytalanítani.
2009. jún. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!