Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos a babám, és akárhány...

4 hónapos a babám, és akárhányszor anyósom kezébe adjuk a gyereket, az elkezd sírni torka szakadtából. Másnál is volt ilyen? Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Pedig mindennap találkoznak,ha nem nála van,akkor még nevet is neki,amikor beszél hozzá.
2010. máj. 14. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk is ez volt, csak a nagypapákkal (4 hótól 11 hóig).

Mi ezek után nem engedtük, hogy megfogják a babánkat, csak azt engedtük, hogy beszéljenek hozzá tisztes távolságból. Így eljutottunk odáig, hogy elmúlt a félelem.

Ha erőltetitek, és mindig anyósod kezébe adjátok a babát, lehet, hogy egyre rosszabb lesz, egyre jobban fog félni tőle (nálunk ez volt).

Apám elfogadta, hogy nem nyúlhat a lányomhoz, úgy volt vele, hogy így legalább nem sír, és így legalább mosolygott is rá.

Apósom nehezebb eset volt, ő rendre megsértődött, de nem foglalkoztunk vele.

Így is hónapokig eltartott ez az egész sírósdi.

2010. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

Én ezt mindig betudtam annyival,hogy nem olyan szimpi neki,hogy csak úgy fogdossa őt :)

Nekem 13 hónapos a kislányom anyukám elég messze lakik és eddig olyan 5 alkalommal találkoztak,de lánykámnak soha semmi baja nem volt vele. Férjem testvérével hetente kb 2 alkalommal találkoznak és a mai napig még azt se engedi,hogy hozzá nyúljon ....pedig soha semmi olyat nem tett amiért ne "szeretné" őt lánykám.

2010. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
ne add a kezébe, hanem ültesd mellé az ágyra például. Az én anyósom is szerette ölelgetni a kisunokáját, hiába szóltunk rá, hogy a fiú nem szeret ölben lenni. Megpróbálta kézbe venni, ringatni, aztán rájött magától, hogy nem jó, mert a kisfiam elkezdett pityeregni nála. Azóta leteszi az ágyra, melléül vagy mellétérdel, és úgy beszélgetnek. A picinek kényelmes, a mamának meg sikerélménye van, mert együtt „játszanak”. Mondjuk a mi fiunk alapból nem volt ölbeszoktatva, nem is szeret ölben lenni. Az én anyukám sem hordja ölben magával, melléül és beszél neki.
2010. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
az enyém 17 hós, és rajtam meg az apján kívül nem engedi másnak, hogy kézbe vegye, 3 hós koráig elvolt a nyaganyjánál, de utána....amúgy ők ritkén találkoznak, messze élünk sajnos midnen rokontól és baráttól, lehet ezért is nem szereti, ha idegenek fogdossák, bár amúgy is elég érzékeny volt mindig.
2010. máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a választ!Ezt valahogy megkell majd értetnem vele is,meg a párommal is.Mert a párom szerint azért sír,mert keveset adtam neki a kezébe.Tény hogy nem az első pillanattól fogta meg,hanem kb 1-1,5 hónapja,de sajnos nehezen adom ki a gyermekem a kezemből.(első gyermek,és még annyit hozzátennék hogy a szüleim elváltak,és én szeretném neki megadni mindazt a szeretet,amit én nemkaptam meg.sajna ez is közrejátszik)
2010. máj. 14. 11:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
hogy nem én vagyok ilyen szerencsés:)az én anyosomnál el van:(bocsánat de nem bírtam ki:)
2010. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazából énsem erőltetném a dolgot,hogy a kezébe adom,de akkor a párom is,és az anyja is megsértődik.de talám most majd belátják,hogy nemkéne annyira erőltetni azt,ami nemmegy.Kedves utolsó,nemharagszom.További szép napot mindenkinek!
2010. máj. 14. 11:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, az én lányom két hós korában mindenkineél üvöltött, anyósomnál akit minden nap látott, anyukámnál, apukámnál. Megmondom üszintén nekem ez nem tetszett, mert bár anyósomat annyira nem csípem, de a gyerekenek szüksége van a nagymamákra, így én úgy fogtam fel, hogy ezen változtatni kell. Anyukámékkal is kötelezően előírtam a gyakori látogatást ez okból. Mi úgy csináltuk, hogy mikor találkoztak akkor azonnal nem fogták meg, csak beszéltek hozzá mikor a kezemben volt. Fél napokat itt voltak hetente, végig dumáltak hozzá. Anyósom itt lakik, vele naponta játszottuk ugyanezt. Anyósomat és anyukámat pár hét alatt megszokta, apukámat lassabban, pár hónap alatt. Most már 21 hónapos, egy éves korától szalad eléjük, de már korábban is elvolt velük kézben. Nekem is első gyerek, de én nagyon fontosnak tartom a jó viszonyt a nagyszülőkkel, én is állandóan a nagyszüleimen lógtam, nagyon jó gyerekkkorom volt így. Hidd el, te is csak nyerhetsz vele ha megszereti az anyósodat. Drasztikusan erőltetni nem szabad, de megoldást érdemes találni rá a babád érdekében!
2010. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nekem is egy az egyben a 11:53-as gondolata jutott eszembe... :) Pont ma megyünk anyóshoz... :(((
2010. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Óóh :) Az én "nagyfiam" 19 hónapos. Beszélni még nem tud, viszont nyílván a nem szót elsőre megtanulta. Mi együtt lakunk anyóssal, és múltkor szabályos hiszti rohamott kapott (anyósom), hogy hívta a gyereket, meg nyözgette, hogy fel akarja venni, erre a gyerkőc megszólalt hogy: NEM, haddá mama. Aztán átszaladt a szobájába játszani. Kicsinek ő sem szeretett nagyon mással lenni, pedig ugye anyós kiküszöbölhetetlen tényező, meg anyukám is át-át ját(t).
2010. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!