Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápisok Anyukái! Ti beteszitek...

Tápisok Anyukái! Ti beteszitek a maradék tápszert a hűtőbe vagy kiöntitek?

Figyelt kérdés

Azt is írjátok le mennyi idős a babátok.

Én mindig kiöntöm, mert nem tudom mennyire jó egy 1 hós babának, ha "újrahasználom", de sokszor 150et csinálok, csak 60at eszik meg (mint most is).. (altalaban 90-140et eszik).. az egyik ismerős anyuka azt mondta, ő berakja a hűtőbe, és a következő etetésnél használja, de az ő babája már fél éves (nem tudom számít e), szóval mást is eszik, és kevésbé érzékeny..

szerintetek újramelegíthetem én is?

(Nem mikróznám, azt tudom nem szabad)


2012. ápr. 20. 10:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Olyan tápszert, amibe beleivott a baba tilos eltenni.

A frissen elkészített tápszer hűtőben 24 órát tárolható, utána forró vízbe állítva kell melegíteni.

2012. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
nem szeretem eltenni, de ha már kevés van a doboz alján, és nem biztos, hogy elég lesz estig, mire apa hoz másikat, bizony el szoktam tenni, ami megmarad.
2012. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Szia, nekem 3 hónapos korától kapott pótlást is a szoptatás mellé, soha nem tudtam belőni az adagot, és nagyon sok ezer forint így a lefolyóban végezte... én is így voltam vele mint te, hogy nem szabad újra felhasználni, sőt ha fél órát állt szobahőmérsékleten, utána újra megkínáltam vele, hátha kell neki, nem kellett, kiöntöttem.

De én is kicsit idősebb korában már bevezettem azt, hogy nem öntöm ki csak ha kisebb mennyiség maradt, de pl 100 mlt nem öntök ki csak azért mert nem ette meg. Inkább beteszem a hűtőbe. Én mikrózok amúgy mindent, de nem műanyagban, hanem mindig átöntöm a mikrózáshoz üveg pohárba, összekeverem, így elegyedik a meleg, nem lesz forrró a teteje. Nyáron ha marad, szerintem öntsd ki, de amikor nincs olyan meleg, akkor ha hűtőbe teszed, semmi baja nem lesz, nyugodtan oda lehet neki adni a következő etetésnél. Én most úgy csinálom ha sok marad este, még másnap reggel teszek hozzá, és úgy eszi meg, most 13 hónapos.

2012. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Én sosem raktam el, úgy tudtam, hogy nem lehet. Már 9 hós. Most sem rakom el.
2012. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Kezdetektől kezdve elteszem a maradékot,de a cumit lecserélem a nyál miatt!

Semmi probléma nem volt,16 hónapos,soha nem volt beteg!

2012. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
10 Hónapos de én sem raktam el sosem és most sem.Kiöntöm mindig.
2012. ápr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Kezdettől fogva elraktam, és a következőnél megkapta. Ha akkor is hagyott, azt már kiöntöttem. Egyébként már a kórházban is előre elkészítették a tápszert, és mikróban kicsit felmelegítették, mielőtt odaadták, hogy megetethessük a babákat.
2012. ápr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha kevesett hagyott meg mondjuk 20-3ml azt kiöntöttem de 60-100mlket nem fogom kiönteni, ill ez így nem teljesen igaz mert amikor pici volt azt is kiöntöttem, de most már 14 hós és még este kap tápszert fürdés után, de van hogy nem éhes és meghagyja majdnem az egészet, akkor kitöltöm egy pohárba és beteszem a hűtőbe másik, tiszta cumiból adom neki ha hajnalban mégis megéhezne. Szerencsére nem volt még baja emiatt.
2012. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor megerősítettek, hogy nem vagyok pazarló.. fél éves kora után valószínűleg újra elgondolkozok rajta, most menni fog a lefolyóba.

Ami még "köztes" megoldás, hogy kettéosztom, és a felét adom csak oda neki, és akkor a maradékot, amibe nem iszik bele, elteszem, bár őszintén szólva nem hiszem, hogy öntögetni fogok :(

2012. ápr. 20. 11:16
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja, akár "eltevős", akár "nem eltevős" válasz volt, mindenkinek ment a zöld kezecske, minden válasz hasznos volt, köszönöm szépen!
2012. ápr. 20. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!