Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is fél a gyereketek a...

Nektek is fél a gyereketek a fűtől?

Figyelt kérdés
Ma szépen sütött a nap odakint és a játszin leraktam egy kicsit a fűbe, és nem merte megfogni, meg se mert mozdulni. Pedig nem egy félős baba. Ez természetes? 11 hónapos

2012. ápr. 20. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kisbaba korában a kisfiam is félt a fűtől, nyáron kitettük a kertbe a fűre, undorodó pofival feltartotta kezét és lábát, hogy ne érjen hozzá a fű, van is ilyen fotónk. Azután meg megszokta.
2012. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 11 hós, és ő nem fél a fűtől, ő már egy ideje mászik a fűben, mindenhol kint.
2012. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én két gyerekem is ilyen volt, mikor először ültek fűben. Kb 1 hónap, utána már hozzá mertek nyúlni, rá mertek ülni pléd nélkül is.
2012. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is félt, amikor először találkozott vele (olyan 8 hónapos lehetett). Pár alkalom után megszokja :-)

Tavaly a Balatonba nem ment bele, mert sáros az alja :-)))

2012. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az enyém is félt a fűtől. De még hasznát is vettük. :) A kertben kiterített nagy pokrócról tutira nem mászott le, mert hozzá sem mert érni a fűhöz. :) Aztán megszokta.

De utána jött a homok. Azt sem merte megfogni. Ma már vígan homokozik. :) 18 hónapos.

2012. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is félt, először 15 hónapos korában vettem észre. Ráment, addig oké volt, de ha elesett, nem tudott felállni, mert ahhoz le kell tenni a kezét. Ő is kb. egy hónap alatt barátkozott meg vele. :)
2012. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kishúgom volt ilyen, kitettük a kertbe egy pokrócon, akkor elmászott a pokróc széléig, de ott vége volt a világnak! Néhány nap alatt rájött, hogy a fű nem bánt, meg különben is erősebb volt a kíváncsisága, és el akarta kapni a macskát... Onnantól fogva fölösleges volt a pokróc, úgysem maradt meg rajta. :)
2012. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor megnyugodtam. :-)
2012. ápr. 20. 14:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is detto ugyanaz volt, mint az 5-ös válaszolónál. :) Félt a fűtől, de annyira, hogy még sírt is, és kapaszkodott belém. Én meg kihasználtam úgy, hogy pokróc, és azon játszott. Akkor még nem járt, csak mászott, és a pokrócról nem mert lemászni :) Aztán idővel megszokta. Utána a homokkal ugyanez. Játszótéren bementem vele a homokra, és ordított, többször is próbáltuk, de nagyon ódzkodott tőle. Aztán jött a tél, és hosszabb ideig nem mentünk a játszóra. Aztán mikor legközelebb mentünk, már semmi baja nem volt a homokkal sem, élvezettel játszik vele. Úgyhogy ne aggódj, ez természetes, majd megszokja.
2012. ápr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 7 hónapos, múlt héten voltunk a papájánál, aki egy tanyán lakik a világvégén. Jó vastag, puha fű van nála az udvaron, mintha egy pihe-puha szőnyeg lenne.

Na szóval, gondoltuk játsszunk kint egy kicsit, nem árt a levegő, meg hogy szokja a természetet (panelban élünk). Hát, úgy elkezdett nyüszíteni... De nem adtuk fel, odaültünk mellé, és lefoglaltuk. A végére megszokta, de végig kb. olyan fejet vágott, hogy: ez meg milyen szőnyeg? és miért tesztek ide, mivel érdemeltem ezt ki tőletek?

Már tud mászni, de ott egy fél métert sem volt hajlandó moccanni, csak ott ült/feküdt, és nézett értetlenül.

Nyáron megyünk legközelebb, nagyon remélem, hogy akkor már más lesz a hozzáállása.

2012. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!