Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kocsiban két gyermek szállítás...

Kocsiban két gyermek szállításakor, ha egyikük pici baba - hordozóban szállítva, másik 2 év körüli (neki Cybex Isis gyermekülése van) a hátsó ülésen melyik oldalon kell lenniük?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a nagyobbik a sofőr ülés mögött van, a pici az "anyósülés" mögött. Ez így jó? Ti hogy szállítjátok gyermekeiteket? Van erre esetleg valamilyen specifikus Kresz előírás?
2012. ápr. 21. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nincskresz előírás, nekedjobb,ha kényelmesen rálátsz a kicsire. (de ha pl.a nagyobb hisztisebb,vele kell jobban tartani a kapcsolatot,akkor inkább őt tenném az anyósülés mögé)
2012. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem a 2 évesem van az anyósülés mögött...A kicsi pedig az anyósülésen lesz!Így mindenkit látok majd!


2 éves kislány és 37 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én így csinálom, ahogy te. A legbiztonságosabb rész az autóban az anyósülés mögötti ülés. Oda tenném a legkisebbet, de erre kifejezett előírás nincsen.
2012. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mindig a biztonságos kiszállást néztem.


Nekem is két év van a fiúk közt. Amíg a picit hordozóban hordtam addig a nagy ült az anyós ülés mögött a pici az anyósülésen, vagy mögöttem. A pici sohasem balhézott, hogy nem lát, viszont ha parkoltam, jobb volt, ha először a picit veszem a karomra és utána a nagy kiszáll a járdára.


Mostmár nagyobbak, a nagy ül mögöttem, ha megállunk ő is kiszáll, de már nem kell félni, hogy elszaladgál amíg a kicsit kiveszem a járda felől. Tehát a kicsi ül az anyósülés mögött.


Na jó kacifántos, de remélem érthető :) A mögöttem az a soförülés mögötti helyet jelenti, mert általában én vezetek :)

2012. ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

nálunk a nagyobbik ül a vezetői ülés mögött, a kisebbik az anyósülés mögött.

én nem tenném az anyósülésre a kicsit. a férjem rendőr és ő is azt mondja a 2 gyereknek hátul a helye!

2012. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Anyósülésre semmiképp nem tenném egyiküket sem!!!Csak a hátsó tér eloszlására voltam kíváncsi, ki hogyan csinálja.Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 21. 12:22
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerkőc van, a nagy ül középen, a kisebbek a szélén, általában a legkisebb az anyós ülés mögött. Ha nagyobbak lesznek, akkor a pici kerül majd középre, csak egyelőre a hordozó miatt így a legegyszerűbb.
2012. ápr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy miért nem tennéd az anyós ülésre semmiképp sem?

Csak mert én amíg hordozója volt a fiamnak, mindig oda kötöttem, hogy lássam. Mivel a hordozót csak menetiránynak háttal lehet bekötni. Ha hátra tettem volna semmit nem láttam volna.

Ha jött velünk a húgom kisfia (sokszor volt/van ilyen), akkor ő az anyós ülés mögött ült. Így mindenkit láttam.

2012. ápr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A legbiztonságosabb hely az autóban hátul középen van, szerinrtem érthető okok miatt, a második pedig a VEZETŐÜLÉS mögött mert reflexből a sofőr a saját oldalát védi, a legrosszabb hely az anyósülés mögött.igy ha megteheted(nekem nagy autóm van) cybex pallas ülés van mögöttem és a Besafe hordi középen, igy a nagy tudja babausgatni a picit ha épp nyekereg.

Nem minden autóba fér el mert a pallas elég széles, de akkor inkább magam mellé venném az anyósülésre a hordozót kizárólag kikapcsolt légzsák mellett.

2012. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azért, mert az anyósülés a legveszélyesebb része az autónak. Nem én szoktam vezetni, így én mindig hátul ülök a gyerekkel. A picinél, nem tudom, hogy középre elférne-e, legalábbis bekötés szempontjából. Tanácstalan vagyok, nyilván a gyerekeimet a legbiztosabb helyen akarom tudni az autóban...
2012. ápr. 21. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!