Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az orvos szerint ez normális...

Az orvos szerint ez normális más vélemények? Tehät az en pici länyom 10 hetes es a nappalal meg az ejszakäval eggyütt alszik 4-5 oräkat azt mondta az orvos ez normälis.

Figyelt kérdés
kint elünk nemetbe volt kint anyukäm segiteni es mondta itt valami nincs rendben mert nagyon sokat sirt a länyom es neha alig lehet megvigasztalni, elege hasfäjos is de itt csak ränezz az orvos es minden renben, mär mondta anyum ha haza megyünk akkor kivizsgältatjuk a regi gyermekorvosunkkal,volt mär igy valaki?
2012. ápr. 22. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tuti vmi nem stimm, 4-5 óra állati kevés egy ilyen kicsinek, összesen inkább 4-5 órát kéne fent lennie.


Ha van ott olyan hogy Infacol, akkor próbáljátok meg, újszülöttnek is adható, segít, hogy távozzanak a pukik, egy nagyon jó szer szerintem, meg kicsit tornáztasd nagyon finoman a lábait, felváltva a pci felé tolni-húzni. Hátha a hasa miatt van.


Ha ezek sem segítenek, akkor legyél erőszakos a dokival, mert lehet vmi más van...

2012. ápr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenyomod az ` és utánna az A-t akkor ír á-t a billenytyüzeted.


èn is németországba élek, én megvagyok elégedve a dokimmal, ö mindig oda figyelt a gyerekemre, de pl a szoszéd csaj aki német átjütt a mi orvosunkhoz a gyerekével, mert az ö dokiját sem tartotta túl jónak.

váltsál dokit és ennyi.


4-5 óra tényleg kevés, de ha pl néha félórákat még közben alszik akkor azért lehet van az együttesen több is.

Mit mondott a védönö? Öt is felhívhatod még simán. habár 6 hétig jön csak, de mondta akármikor hívhatom, még rátok emlékszik is tuti.


Magyarországon még ennyit sem csinálnak, vagy beskatujázzák, hogy kell neki antibiotikum, meg ez meg az. Az én dokim pl sima hasmenéssel nem foglalkozik, ad rá olyan szert ami nem gyógyszer, meg elmondja mit tegyek, de antibiotikum egy bakteriális fertözésre adott csak (ott tutik voltak a tünetek).


Ha nem vagy elégedett keress másik orvost, mi egy aprócksa feluban élünk 4 gyerekorvos van csak a faluban.

2012. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát hallani olyanokat hogy kevés egyik-másik babának az alvásigénye, de ennyire? Anyatejes vagy tápszeres? Elég neki a tejci? A kezedben sem alszik jobban? Vagy babakocsiban?

Az egy dolog hogy hasfájós, de attól még szerintem kevés ez a 4-5 óra. A helyedben nem hagynám annyiban. Megnézetném orvossal, legfeljebb megnyugodsz hogy tényleg egészséges csak ilyen kicsi az alvásigénye.

2012. ápr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg magadra kötni hordozókendővel. Akkor lehet, hogy megnyugszik. Ilyen kicsiknek kell még a sok testközelség.

Meg ez egy ördögi kör: ha sokat sír, sok levegőt nyel, fájni fog a hasa, és megint csak sírni fog.

Próbálhatod hasra fektetni, vagy a hasát az óramutató járásának megfelelően körbe simizni.

2012. ápr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a lányom 2ésfél,még most is éjjel 10-12 óra és még nappal 2. a fiam igazi kis örökmozgó pici kortól,de ő most 4 évesen is éjjel 9,nappal 2 órát alszik. egy ekkora gyerek mint a tiéd szinte folyton alszik még, de minimum napi 12 óra kell neki. ha nem alszik eleget a fejlődése is megállhat. lehet kevés neki a hami,fáj a hasa vagy ne adj isten tényleg baja van. sztem ne várj arra h majd ha hazajöttök,ott keress másik dokit,esetleg olyat kai kifejezetten alvásproblémákkal foglalkozik
2012. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
èn már mindent kipróbáltam hason altatni, a kezembe elalszik de sokára az ágyába sem akar nagyon aludni, szoptatom és van böven tejem, én már a félórákat is bele számoltam amit szunyokál itt napközbe igy 4-5 óra összesen. Mink most Lefax-ot kaptunk, remélem segít majd neki. De tényleg nagyon sokat sír már az legelsö pillanattól kezdve ahogy megszületett elsö nap aludt de éjszaka rákezdte és igy a mai napig. A védönöm is mondta nyugodtan hívjam ha valami van de miért hivjam ha ö is ugyan ezt mondta mikor én megkérdeztem töle mint az orvosom hogy ez babáknál normális meg változó, anyum meg azt mondta egy ilyen idös babának aludni enni kell ez a dolga még most, nekem ö az elsö babám és azért csak nemtudom hogy mitkezdjek a párom szinte le..... az egészet mert hogy én bebeszélem magamnak meg amit az orvos mond az úgy van!egyedül vagyok nincs semmi segitségem, most megpróbálok egy magyarul tudo orvost itt keresni és elviszem oda! köszönöm a válaszokat
2012. ápr. 22. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!