Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak mi állunk ilyen rosszul...

Csak mi állunk ilyen rosszul a hozzátáplálással?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kisfiam, kb. 1 hónapja kezdtünk el eszegetni almát, barackot, répát,krumplit, sütőtököt, de még nem jutottunk el addig, hogy egy szopit kiváltsunk. úgy igazából semmit nem szeret, csak úgy eszik belőle egy keveset, pl. egy üveg sütőtök püré 3 nap alatt fogy el.De olyan is van, hogy összeszorítja a kis száját, s még egy kanállal se tudok berakni. Már nem tudom mit adjak neki.
2009. jún. 21. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem csak ti álltok így.

Mi is így kezdtük a kisfiammal (most 14 hónapos), de ezen ne aggódj. Mi 1 éves korára értük el, hogy egyszerre megbírt enni egy üveg bébiételt. Teljesen kétségbe estem én is amikor a védőnőnél mondta az egyik anyuka, hogy a 6 hós babája egy üveggel megeszik egyszerre. Ha nem kéri akkor ne erőltesd ( bár hajlamosak vagyunk mi anyák beijedni, hogy éheztetjük...), kínáld meg 1/2 óra múlva akkor lehet nagyobb siker lesz. Az almát az én kisfiam csakis sülve volt hajlandó megenni, próbáld meg te is másképp készíteni. Vagy üvegesből más ízeket bevetni, pl. nekem a paradicsomos burgony hallal a kedvence ( székrekedésre is szuper), azt mindig tartok itthon. Vagy próbáld meg a répát, krumplit a husilevesből adni neki (persze ne sózd meg ízesítsd a levest nagyon) az is jobban bejön nekik.

És persze ne aggódj!! Szia!

2009. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
7 hónaposan nincs miért aggódnod. Nem is kell kiváltani a szopit, csak hozzátáplálni. Az én babám 14 hónapos, és még mindig csak fél üveg babakaját hajlandó megenni egyszerre. Igazából unja, ezért inkább olyat kér, amit egyedül is ehet. Majd 1 éves kor felett kezdhetsz aggódni, ha még mindig nem eszik rendesen. Addig meg szoptasd bátran igény szerint.
2009. jún. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hát nagyon remélem előbb vagy utóbb csak belejövünk mi is!
2009. jún. 21. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, az én kisfiam is 7 hónapos, és ezt a kérdést már én is fel akartam tenni egy párszor. :) De pont az előző válaszok miatt már nem idegesítem magam, meg belegondoltam, hogy nem fog örökké anyatejen élni! :D

Nálunk minden egyes kaja szájösszeszorítással kezdődik, konkrétan meg sem érzi még az étel ízét, de nem hajlandó kinyitni a száját, sokszor már csak nevetek rajta, a végén meg, amikor sikerül valamit belevarázsolnom, rájön, hogy nem is olyan szörnyű! :)

Amiből eddig egy üveggel megevett, az az őszibarack volt, de ez is csak egyetlen egyszer fordult elő.

Az szerintem a legbosszantóbb, hogy kutyulod a dolgokat, főzöl-párolsz-sütsz egy csomót, próbálkozol minden nap, megkóstolod: finom, és ő nem eszi..:)

Meg a kajálást is próbálom feldobni, más helyre megyünk enni, hintáztatom, tükröt teszek elé, előkerül az összes konyhai "ehető" eszköz, hűtőmágnesek, stb...

Szóval nem vagy egyedül! :D

2009. jún. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!