Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki már a babájával...

Volt valaki már a babájával fogorvosnál? Csak úgy ellenőrzésen?!

Figyelt kérdés
1,5 éves a kislányom. Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat? Mindenhol azt olvasom, hogy egy éves kor körül ajánlott egy fogorvosi ellenőrzés. Van valakinek bármilyen tapasztalata? :) Köszönöm előre is mindenkinek!
2012. ápr. 22. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

èn németországban élek, itt nagyon oda figyelnek a gyerekekre. éppen most volt a férjem dokinál és a biztosítonk meg tegnap küldött levelet amiben leírja mikor mit kell.


2,5 évesen kell elöször fogorvoshoz menni, addigra ki kell nönie az összes tejfognak. (1 évesen szerintem tök felesleges, mert pl az én lányomnak 11 hósan jött ki az elsö, mit néz addig a doki míg mindegyik nincs kint?)

majd innentöl félévente kell megnézetni egésszen 18 éves korig, majd innentöl elég évente 1x menni és kipucoltatni, a fogakat.

2012. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
en is kerdeztem a fogorvost hogy mikor vigyem a picit, idoben el akarom kezdeni hordani, hogy ne feljen, de majd csak ket eves kora utan javasolta az elso latogatast
2012. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én rákérdeztem a védőnőnknél erre az 1éves kori rutin ellenőrzésre, azt mondta, felesleges.
2012. ápr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk sem javasolták, csak 2 éves kor után. Csak felesleges stressz a babáknak, ezen a véleményen volt a védőnőnk, és a gyerekorvosunk is.
2012. ápr. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Logikusan -ha nincs probléma- akkor viszed fogorvoshoz ha az orvosnak van mit néznie, tehát amikor már kint vannak a fogak. 2 éves kor után.
2012. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kint van minden fog, vidd el tényleg egy kis ismerkedésre. A fiamnak 3.5 évesen volt már lyukas foga, és sajna mi nem voltunk előtte "csak úgy", szóval elég traumatikus volt a dolog.
2012. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2012. ápr. 23. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!