Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nemcsak nekem van kis...

Ugye nemcsak nekem van kis ördögfiókám?

Figyelt kérdés
Rossz lenne,bár én érdeklődő,mindenre nyitottnak,kiváncsinak mondom,de nagyon aktív a babám,minden érdekli,mindent lepőakol,kipakol,megrág,tép,virágföldet rámol,eszik(persze mondjuk tiltjuk amit lehet,de van aki furálja milyen nyughatatlan baba.Egy percre sem áll le.Szerintem ez nem baj,csak bírjuk szusszal,de azért írjatok ha nektek is ilyen a babátok,mert nem akarom elhinni,hogy csak az enyém ilyen.Etetőszékben is csak akkor eszik rendesen ha ketten vagyunk,különbwn produkció van,kajafújás,és egyéb.
2009. jún. 21. 15:51
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és kislány,11 hónapos
2009. jún. 21. 15:51
 2/10 anonim ***** válasza:

Ismersz olyan gyereket, aki nem ilyen?

Én csak egyet...

Szóval szerintem minden gyerek ilyen:-)

Lányom is, 1 éves. Nem tudom, honnan van ennyi energiája. Én már elfáradok, apa is, mama is, dédi is, de a lány még bírja...

2009. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elmondás alapján ismerek,van aki azt mondja,hogy az ő babája nem rámolja le a polcot,stb.,csak ezért,de szerintem is az a normális ha egy gyerek ilyen.
2009. jún. 21. 16:00
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem úgy tűnik abból,amit leírtál,hogy kissé elrontottátok a gyerkőcöt.Az,hogy aktív,jó dolog.De,hogy mindent lepakol,megrág,már nem,az evésről már nem is beszélve.Valahogy meg kell fegyelmeznetek,különben nem tanulja meg,hogy mit szabad és mit nem.Következetesnek és erélyesnek kell lennetek,ha pl.a virágföldet pakolja: eltenni onnan a gyereket,erélyesen rászólni,esetleg egy pacsi a kezére.Az etetőszékben meg egyen.Ha malckodik,nincs hami.Ha egy evés kimarad,legközelebb majd eszik rendesen.Különben hamar show-műsorrá válik az etetés,a gyerek pedig éhen marad.Egy unokatestvéreméknél az egy éves kislány csak úgy evett,hogy az apuka fogta a székben a gyereket,anyuka nyujtotta a kanalat,és ha kinyílt a szája,bele az ennivalót.ERközben a nagymama énekelt,kulcsot rázott stb.Még nézni is rossz volt.
2009. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elhiheted hogy fegyelmezve van,de 11 hónapos,akkor abbahagyja,ha megint elfordulok újra csinálja,nem várhatom tőle,hogy megjegyezze,lassan kialakul,de szerintem kicsi még hozzá-

Persze hogy nem hagyom,van a kezére pacsi is,de újra meg újra eljátsza,már van hogy előre rázza a kezét hogy nem szabad.de azért is.

Etetésnél is,direkt megkérem a családot,hogy ne is szóljanak olyankor hozzá,had egyen rendesen.

Hidd el hogy igyekszem.De az én energiám is véges.

2009. jún. 21. 16:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Kitartónak kell lenned! Mert a gyereked kitartó. Pedzegeti a határokat. Amit egyszer már tiltottál neki azt másodjára is tilsd meg. A hangsúlyodon is fontos szerep van. Sajnos nem egy nap alatt fogja megérteni, de ha kitartó vagy akkor egy idő után felfogja h. azt nem szabad! Türelem és kitartás!
2009. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 16.02-estől kérdezném, hogy vajon van-e gyereked? Mert amit leírtál olyan könyvízű volt. Az én kislányom is lepakol mindent, és hiába mondom neki, hogy nem szabad. Az evés meg egy katasztrófa. Mesét kell neki olvasni evés közben különben egy falatot sem eszik. Igen, nekem is mondták, hogy ne csináljam, ha éhes, majd eszik. De a gyerek nem így működik. Éhes, nem eszik, aztán nyűgös egész nap, én meg majd megőrülök tőle.

Nekem egyébként inkább az lenne a furcsa, ha nem pakolná le a polcokat. A gyerek kíváncsi, így tanul.

2009. jún. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a gyereknek tetszik a pakolászás, akkor úgyis csinálni fogja. Teljesen fölösleges rácsapni a kezére, mert annál jobban fogja csinálni a rosszaságot. Az én kislányom is ilyen, csak ő már 21 hónapos, több rosszaságra képes. Az, meg hogy ne etesse ha rossz? Hát elég hülye ötlet. Annak a gyereknek ennie kell, nem elég, h rossz, még a napirendje is boruljon fel? Én minden veszélyes és értékes tárgyat a szekrény tetejére raktam, amíg a keze ér, ott csak játékok. Had pakolja, majd este visszarakom, vagy az is egy közös játék, h együtt pakoljuk el. Közben még tanul is. Pl. Rakd a szekrényre a sárga macit. És ő kikeresi és felrakja. Igaz, h nehéz, de majd túlleszünk rajta.
2009. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megpróbálok kitartó ,türelmes lenni.Nektek is boldog babázást.
2009. jún. 22. 07:21
 10/10 anonim ***** válasza:
16.02.vagyok újra.Csak megjegyzem,hjogy három gyerekem van.Nem könyvből írtam,hanem saját tapasztalatból.
2009. jún. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!