Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet babámon kiütés?

Mitől lehet babámon kiütés?

Figyelt kérdés

Maga a kérdés picit hülyén hangzik, nekem kellene tudnom mitől van és mit evett, de annyira összevissza vannak kiütései a lányomnak, hogy már nem tudok mire tippelni.

Csak az arcán és nyakán vannak pöttyök, legtöbbször apró piros pöttyök, majd mikor múlnak még ott a nyoma, de már nem piros pár órával később. Semmi új ételt nem vezettünk be. Sokszor reggelente jön elő ébredés után, tehát lehet nem is ételtől van, vagy tévedek, hogy ha ételtől lenne, az még pár órán belül jelentkezne, nem pedig másnap reggel!? Gondoltam tejtermékre, mikor túrót evett, néha kijöttek a pöttyök, 2x volt hogy bukott is a lányom, utoljára inkább hányásnak nevezném. De pl joghurtnál semmi baj. Tehát lehet ha több tejterméket eszik, kijön. De most pl 2napja nem kap semmi olyat amiben tejtermék van, mégis reggel csupa piros folt volt, nem olyan apró, inkább nagyobb foltokban de csak az arcán, a nyakán nem igazán. Máskor reggel miután evett pár falat párizsit, zsemlét. De volt mikor párizsi evés után semmi baja nem volt.

Nem értem az egészet.

Tippelnétek, kérdezzetek nyugodtan, hogy miket eszik, stb.

Már teljesen tanácstalan vagyok.

Gondoltam már: tejtermékre, tojásra, mandarinra, szalámira, fürdetőre, lisztre, mosószerre, de mind olyan amiket korábban is ettünk/használtunk, semmi újdonság.

Egy kérés még, nem lecseszést várok, hogy milyen figyelmetlen anya vagyok, amióta hozzátáplálom a lányom, minden nap irom, mikor mit eszik, mikor történt bármi eltérés a szokásostól stb.

(1 éves a lányom) Előre köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 23. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

simán lehet a tej!!!

én is arra vagyok allergiás, a danone görög joghurtól nem jön ki, a túrótól igen :D

a tej 2 hétig ürül a szervezetből, nem pár óra alatt, szóval 2 héten belül jöhetnek a pöttyök.

és ha már írod a párizsit, zsemlét, mindkettő tartalmaz tejet... teljesen egybevág minden.


én a helyedben most nagyon szigorú tejmentes diétára fognám, elolvasnám mindennek az összetevőjét, kenyeret is úgy kell vásárolni, hogy figyelsz, melyikben nincs. nagyon kevés felvágott nem tartalmaz, azt hiszem egy fajta májkrém van csak...

szóval ennek járj utána és 1 hónapig semmi ilyen étel!

utána pedig még tartani kéne a diétát és azt fgyelni, hogy előjönnek-e a pöttyök. ha nem akkor esetleg majd újra szép lassan be lehet vezetni, hátha kinövi vagy csak intoleranciája van!

2012. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyire fogzik most?

Kislányomnál ezek miatt jöttek ki pöttyök az arcán: egyszer akkor, amikor nagyon megviselte a fogzás, és általában éjjel is folyt szegénynek a nyála, és az kicsípte az arcát. Máskor meg a tejszín ütött ki rajta (más tejtermék nem, viszont a tejszíntől pöttyös lett és ki is hányta). Szóval a tejtermékek közül sem mindegyik bántja a babákat, viszont némelyik meg igen (és nem csak evés után okozhat gondot). Harmadszor meg meleg miatt - és érdekes mód csak az arca lett sokszor pöttyös miatt (pl. éjjel bemelegedett).

Szóval gondolhatsz még ártalmatlan melegkiütésre is, de ezek csak tippek.

Ha valóban allergiás valamire, akkor lehet olyan is, ami felhalmozódik a szervezetében, épp ezért nem veszed észre azonnal a hatást. Nekem így van ételallergiám, hogy pl. nem jön ki ha mondjuk egyszer eszek valamit, de ha mondjuk 5x megeszem, akkor már kijönnek a pöttyeim.

Nehéz megállapítani miért lehet.

2012. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Még az lemaradt a kisregényből, hogy szopizik, reggel, este és párszor éjjel is. Tehát lehet még attól kiütése, amit én eszek és átjut a tejbe!?

Tejterméket 2napja nem kap, ma mégis piros foltos volt.

Tojást pár hónapja kap, bár ritkán, keveset evett eddig, most is max kalácsban ha van, amit eszik, ez még amit tesztelek holnap.

Mandarint régóta kap, semmi gond vele.

Szalámi esélyes, de nem hiszem. Ha nem kap, akkor is van kiütése.

Fürdető, régóta ilyet használunk.

Liszt, 6hós kora óta kap.

Mosószer, kezdetektől Tomit használok, 1x vettem Lidl-ből másfajtát, de most is Tomit használok, nem hiszem.

Öblitő ami új, de csak pár napja, ez sem valószinű.

Az orvos szerint csak én tudhatom mitől lehet, mit evett. (Ezzel ki voltam segitve.)

2012. ápr. 23. 14:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugy van, ahogy sejted. A tejfeherje atjut a tejbe, vagyis ha meg szoptatod, akkor neked is be kell tartanod a szigoru dietat. mindent olvass el, mert pl a majkremben is sokszor van tejpor. illetve en dokinak is megmutatnam, esetleg borgyogyasznak vagy allergokogusnak, hogy ok mit mondanak.
2012. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!