Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Tanácstalan vagyok a...

Anyukák! Tanácstalan vagyok a nappali altatással kapcsolatban. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
A lányom 17hónapos és kétszer alszik napközben.Általában fél7-7között ébred,11körül alszik el,ekkor kb másfél-két órán át alszik.Másodjára olyan 5-fél6körül szokott.Akkor egy órát.Sajnos így este fél11-nél előbb nem tudom lefektetni.Két napja viszont azzal próbálkozom,h nem fektetem le késő délután(levegőzünk helyette)így viszont sokkal nyűgösebb.Fél8-kor fürdés,utána vacsi,majd fél 9 után leteszem és alszik is.Ezzel a módszerrel kellőképpen elfárad,és nyugodtabban alszik éjjel.A lelkiismeretem viszont furdal,mert én mindig az ő igényeit néztem,és most úgy érzem,mintha "idomítanám".
2012. ápr. 23. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Az én fiam 13 hónapos, ő fél 1 körül alszik el, 1-2 órát ez változó és este fél 9-kor van fekvés. Eleinte neki is nehezen ment az átállás, de hidd el, nekik is így jobb, az este fél 11 nagyon késő. Szó sincsen idomításról, jól teszed hogy nem hagyod délután aludni már olyan későn, hamar át fog a kis szervezete állni erre a napirendre, és utána már teljesen természetes lesz neki. Jól csinálod!
2012. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akkor a délelőtti alvását hanyagoljátok és akkor átcsúszik neki ebéd után.

Ez későbbiekben lesz a legjobb, mert az óvodában ebéd után alszanak a gyerekek általában 1-2 fele már.


Így neked se lesz lelkifurdalásod és a 17 hónapos lányod alvása is megváltozik.

Egyébként pedig az okosok azt mondják, hogy egy éves kor felett a napi 1× alvás az ideális a gyerekeknek napközben.

Ez általában 2-3 órás szokott lenni.

2012. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok:

Azt elfelejtettem írni, hogy nálunk is a délelőtti alvást kellett eltolni ahhoz, hogy bírja estig. A fiam is 11 körül aludt el régebben, de idővel kitudtam tolni neki fél 1-ig az elalvást, így simán bírja fél 9-ig.

2012. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Igen úgy gondolom én is,hogy a fél11 az későn van,sokszor volt rá példa,hogy a párommal már hulla fáradtak voltunk,de a kisasszony még vígan szaladgált..:-)

Remélem mihamarabb megszokja a szervezete ezt a változást..

2012. ápr. 23. 21:28
 5/9 anonim ***** válasza:
nem árt az idomitás :) de komolyan: te vagy az anyuka,te diktálod a szabályokat. és még egy: neki pont az az érdeke,h nyugodtan átaludja az éjszakát,kipihent legyen és anyuka is kipihent legyen. nagyon jól csinálod :) estleg ami még hasznos lehet,ha ebédig húzod ki,és ebéd után teszed le. ha igy áll be neki,később a bölcsiben oviban simán megy majd minden. fiam is cirkuszolt,átálitottam erre.
2012. ápr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem a délutáni alvását vonnám meg, hanem a délelőttit. Az én babám még csak 6 hónapos, de délelőtt fél órát alszik, délután van a nagy(ami sokszor nem nagy) alvása. Később simán el lehet majd hagyni a délelőtti alvást és marad az ebéd utáni. Szerintem arra nagyobb szüksége van, mint a délelőttire.
2012. ápr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 csill79 ***** válasza:
Szerintem próbáld meg kihúzni vele a délelőttöt,menjetek játszóra vagy sétálni,közértbe.Fél 12-re haza értek,ebéd,aztán jó nagyot fog durmolni:)Este 8 körül fürdés,aztán alvás.Én így csinálom,bár másfél évesem reggel 9-ig alszik.Szerintem simán hozzá lehet szoktatni,neked is és neki is jobb lesz!
2012. ápr. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A lanyom magától állt át 8 honaposan, akkor meg ő is ebed elott aludt. Aztán fokozatosan toltam ki neki ezt az időpontot, és 10 honapos korára jutottunk el oda, hogy ebed utan alszik. De meg igy is előfordul, hogy mar fel 12-kor ebed van.

Szerintem ez nálatok is bevalhat.

2012. ápr. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a sok hasznos választ.Megpróbálom a délelőtti alvását eltolni,remélem sikerül:-)

Na meg hát augusztusban érkezik a kis hugicája a lányomnak,és nem ártana valami rendszert vinnem az alvásába,mert idáig össze vissza aludt,akkor amikor akart,és annyit amennyit akart..

2012. ápr. 24. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!