Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ti jó "testvérek"...

Anyukák ti jó "testvérek" vagy "gyerekek" vagytok?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy próbálja mindenki a lehető legjobban nevelni a gyerekeit úgy, hogy szeressék a szülőket és a testvéreket.

De aki a gyereket neveli, az vajon milyen példa? Nálunk pl férjem és tesója kapcsolata egy nagy nulla. Férjem mondjuk jó gyerek, de tesónak pocsék. :) Nekem egy tesóm van- szuper a kapcsolatunk, anyuékkal is szerencsére. De pl. Férjem anyukája nem beszél a tesójával, és apukám sem az övével... (a nagyszülők).

Nálatok hogy van ez?


2012. ápr. 23. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy nővérem van és egy húgom. Áldom az eget, hogy ilyen szupert tesóim vannak. Nagyon szeretjük egymást. A húgommal különösen jó a kapcsolatom mert vele együtt nőttem fel, ő az édestestvérem. A nővérem jóval idősebb nálam és "csak" féltestvérem, de én édesnek tekintem, nálunk nincs ilyen megkülönböztetés. :)

Apukámmal jó a viszonyom, édesanyám sajnos már meghalt. :(

2012. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazad van, a példamutatás a legjobb nevelés.

Sajnos nálunk nem így van. A férjemnek van 2 testvére, nem tartják a kapcsolatot, igazából nagyon jó oka van rá, először fura volt nekem, de most már megértem. A gyerekek nem is tudnak róluk.

Nekem is 2 tesóm van, a húgommal nagyon jó a kapcsolatunk, ő szokott is vigyázni a gyerekekre, remélem ez jó pont lesz. A bátyámmal ritkán találkozunk, neki nem lehet gyereke, és emiatt nem nagyon akarja tartani a gyerekeimmel a kapcsolatot. Ismerik őt, és mondtam is, hogy ő az én testvérem, de igazából nem nagyon tudnak mit kezdeni a szituval.

Egyébként az én gyerekeim jó testvérek kezdettől fogva. A lányom már kicsinek is nagyon pátyolgatta a babát, vitte neki a cumit, simogatta, ha sírt. Most is aranyosak együtt, persze vannak harcok, de eddig egyáltalán nem vészes. 4 és 2 évesek, remélem ez így is marad.

2012. ápr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A mi családunk nagyon összetartó, a tesvéremmel nagyon szeretjük egymást, pedig tizenév korkülönbség van közötttünk és csak anyáról vagyunk testvérek. A férjeméknél más a helyzet, sajnos ott nagyon lazák a kötelékek. Az ok az, hogy a gyerekeket tanítani kell a szeretetre is azzal, hogy kimutatjuk nekik az érzelmeinket feléjük és családon belül egymásnak is. Ha ez kimarad gyerekkorban, akkor felnőttként sem tudnak majd szeretni, elfogadni más érzelmeit, nem lesz meg az érzelmi biztonságuk sem önmagukkal szemben, sem másokkal szemben. A mi anyukánk már régen nem él sajnos, de ha emlékezetembe idézem őt, csak a gyengéd mosolya, selymes símogatása és szelíd szavai, hangja jut eszembe először. Az, hogy mennyire szeretett engem és a Húgomat.
2012. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!