Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvérek egymásközött adtok...

Testvérek egymásközött adtok ajánde´kot, vagy csak a gyerekek kapnbak?

Figyelt kérdés

Nálunk nem lesz nagy karácsonyozás,mert házat vettünk....

Növérem gyerekeinek vettem ajánde´kot,de egymásközt nem szeretnék.Mondtam is neki,hogy ne haragudjon,de adjunk csak a gyerekeknek.Nekünk egy lány van,neki 2 gyerköc.....

Csak amíg hazautazunk és vissza az utiköltségünk lesz 250-300€.....

Ùgy vettem észre,hogy nem nagyon tetszett neki.


2009. dec. 16. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtteknek nálunk már nagyon régesn csak valami jelképes ajándékot veszünk:csoki,kávé stb.Senki nem haragszik meg ezért.
2009. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
52%

300€ útiköltség? :O


Merrefelé laktok ti? :D

2009. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyu mindig megajándékozza a húgát és külön a húga férjét és ők is anyut. Apu is megajándékozza az öccsét és az öccse is Őt. Általában vmi háztartási gépet vagy ilyesmit vesznek egymásnak. De most idén nem lesz olyan nagy ajándék, mert mi is vettünk mé gegy lakást, meg kocsit, szóval eleget költekeztünk.
2009. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi hárman vagyunk testvérek. Én meg a húgom átlagos család, nővéremék nagyon gazdagok. Mi felnőttek rég nem ajándékozzuk meg egymást. Idén úgy alakúltak a dolgok, h muszály voltam mindenkinek szólni, h a gyerekeknek sem tudunk ajándékot venni, lehet élelmiszerre sem jut... Mondanom sem kell, a hugomnak nem volt kivetni valója, de a nővéremnek nem nagyon tetszett.
2009. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a család egyik fele csak a gyerekeket ajándékozza, meg a nagyszülőknek szoktunk még közösen, a páromék családjában viszont mindenkire kell gondolni... kicsit fura így, de mi már régebben megállapodtunk, ők meg nem, így marad ez a felemás megoldás.

Nekem az lesz a legnagyobb ajándék, hogy a kicsi lányom arcát nézhetem :) Már tavaly is elérzékenyültem, akkor 11 hónapos volt... most biztosan még nagyobb élmény lesz neki a fa, a csilingelés, a díszek. Még nem várja el az ajándékokat sem, de mindennek örül, egy érdekesebb kupaknak is. És a szüleimet, testvéreimet, páromat is megölelhetem aznap :)

2009. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Hát igen. Sajnos sok embernél az ajándékokról szól. Én kértem valamit azt mondtam ha nem kapom meg is tudok élni, de van családom. Sokaknak ez sem adatik meg karácsonykor. Nehogy már ezen akadjunk ki hogy nem kapunk ajándékot. Ha nincs senkink akkor már nem így fogunk hozzá állni.



Sziasztok!

2009. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerekek őrőme a lényeg, a többiek örüljenek hogy kicsit egyűtt a család, nyugiba eltölteni az űnnepi ebédet vagy vacsit és kész. A mai világban sajnos sokan kényszerűlnek ennyivel beérni, de nem baj ennek kell őrülni, ha legalább a gyerekeknek jut!
2009. dec. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Külföldön élünk Németországban.Míg haza érünk több mint egy tank elfogy.Egy teli tank nekünk 75 €.Oda vissza számolom,+autópályadíj,az othoni autózás.......Ilyenkor mi is költünk magunkra,veszünk pár dolgot.Na meg írtam házat vettünk ez nem kevés pénz.De itt nem erröl van szó.

A lényeg hogy nekem nem is kellene semmi,.Meg van minden....

Azért is kértem,hogy csak a gyerekeknek vegyünk.Növérméknek is meg van minden.Ök is inkább a férje családja´val ajándékoznak nagyon.Mindíg is többet adtak arra,mint a mi családunkba.Ez engem sosem zavart,vagy érdekelt.


Csak kíváncsi voltam,kinél hogy van........

2009. dec. 17. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!