Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sírja végig a 2 étkezés...

Miért sírja végig a 2 étkezés között időt?

Figyelt kérdés

3 hónapos baba, sosem volt egy nyugodt gyerek, de mostanában valahogy javuló tendenciát mutatott. Most meg újra... nem éhes, most kakilt, most tettem tisztába, nem rég ébredt fel, nincs melege, nem fázik, szóval elvileg minden OK. Mindent megpróbáltam, tényleg, MINDENT!! Mégsem bírom lenyugtatni sehogy se... cuppog, de ha mellre teszem, csak kiköpi és sír, hiába minden. (Nincs is étkezésidő, de azért megpróbáltam, hátha beválik.) Ha bekapcsolom neki az ágya fölé akasztott zenélő, forgó játékot, az egy darabig leköti, ez a legjobb, amit ki tudtam találni... mi baja lehet, a front miatt csinálja vajon? Az én képességeim itt csődöt mondtak...

Tippek, mit tehetnék még, hogy megnyugtassam?



2012. ápr. 24. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
esetleg nem fáj a hasa?
2012. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom akkor csinálta, amikor elérkezett az ideje, hogy forgolódni kezdjen, de nem sikerült neki, mert túl laza volt. A fejét sem tartotta meg túl sokáig. Esetleg ez is lehet egy ok.
2012. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elég tejed van?Nálam ez volt a gond.
2012. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A hasa nem fáj, ez tuti. Szoptatom is és kiegészítésként tápszert kap, mindkettőt próbáltam, sem ciciből nem kért, sem tápszert, szóval éhes sem lehet. Amiatt szokott néha ideges lenni, hogy meg akar fordulni, de még nem tud, de az nem így néz ki. Ha felveszem, ha leteszem, bármit csinálok, sír... Én arra gondolok, hogy megjött ma ez a hidegebb, szeles idő, és egyszerűen a fronttól ideges. Ez lehetséges? Lehet ezzel valamit csinálni?


(Azóta egyébként magától abbahagyta, fekszik a kiságyában, laposokat pislog és néha nyafog egy kicsit. Gondolom, kifáradt... talán elalszik. Felvenni nem merem, nehogy elölről kezdje...)

2012. ápr. 24. 14:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a hasa? Én igény szerint szoptattam, és sokat fájt a hasunk. Akkor a védőnő azt mondta oké, hogy igény szerint szoptatom, de próbáljam meg legalább a 2-2,5 órát kivárni, mert az se jó ha állandóan eszik, és megterhelem a pociját. Tudom, hogy sokan ezzel nem értenek egyet, de nekünk jobban bejött mint az igény szerint szopi. Szépen beálltunk 3 óránkénti evésre, és a hasunk is sokkal kevesebbet fájt.
2012. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nálunk a fiam kisebb korában a szelet nagyon megérezte, sőt olyan is volt, hogy 2 órán át ordított és amikor elkezdett esni az eső mint akinél elvágták a sírást és minden oké volt. Nagyon nem tudsz vele mit kezdeni, csak túlélni:( Kitartást.
2012. ápr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Az anyosom halálra idegesített, hogy hasfájos, pedig soha nem volt ilyen gondunk. 6 hetes korában elutasította a cicimet. Nem volt hajlando szopizni. Igy kénytelen voltam tápszert adni neki. Mintha minden megoldodott volna, nyugodt gyerek lett. Tele volt a pocija. A tejem nem sokra rá el is ment, biztosan már nem volt neki elég táplálo.

15 hos kislány anyukája

2012. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7. vagyok

Probálj cumit adni a szájába. A cumizás megnyugtatja a gyerekeket.

2012. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) A kérdés közben, úgy tűnik, megoldódott: apránként lenyugodott és kicsit el is aludt, étkezésidőben cicire tettem (szendergett, nem ébresztettem fel), szopizott is. Most vagyunk túl a büfiztetésen, nyugodtan szopja az ujját, úgy látszik, helyreállt a világ rendje. :)

Valószínű az időjárás lehetett az ok.

2012. ápr. 24. 15:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt olyan időszak, hogy a 2 evés közötti időszakot végigsírta a kisfiam. Kb 6 hetes volt, a védőnő javasolta a HIPP alma-citromfű teáját, a citromfűnek amúgy is van egy kis nyugtató hatása. Mondta hogy nyugodtan megihat 100 ml-t is egyszerre, 4 hós kortól van a dobozra írva de simán adható előbb is. Mi azóta is isszuk, szeretjük, nekem sok nyugodt percet szerzett ez a tea.
2012. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!