Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan azt írják a babákat...

Sokan azt írják a babákat háton fekve kell lerakni aludni, és nem hason vagy oldalt. Miért? -->

Figyelt kérdés

Úgy nem sokkal nagyobb az esély rá, hogy pl. ha véletlen kibukik valamit, akkor visszanyelje és megfulladjon?


34+4 hkm



2012. ápr. 24. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak egyik sem jó!

hason: nagyobb a bölcsőhalál kockázata

oldalt: deformálódhat a csípője

háton: bukás miatt, fulladás

Én hason altattam a fiam, mai napig hason alszik (20hós).

Ja, és volt légzésfigyelőnk.

2012. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A hason altatást azért nem javasolják, mert állítólag nagyobb a bölcsőhalál rizikója (ami azért ciki, mert anyáinknak direkt ezt javasolták velünk kapcsolatban), az oldal fekvés pedig szintén írom, hogy állítólag a csípő fejlődésének nem tesz jót. Amúgy a hanyatt alvást ne úgy képzeld el, hogy égnek van a kis arca, legalábbis az én fiam, hol jobbra, hol balra fordította kis fejét.
2012. ápr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát ez nem valami megnyugtató sajnos :-(
2012. ápr. 24. 14:35
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom már a kórházban kinyilvánította, hogy ő hason szeret aludni. Nekünk is van légzésfigyelőnk, de ahogy az előző válaszoló írta, mindegyiknek van hátránya, a háton fekvésnek még annyi, hogy deformálódhat a fejük is(több ilyenről tudok), bár az idővel helyre jön.
2012. ápr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

A hason altatás a legjobb a gyereknek akárki akármit mond. Sokkal jobban tud aludni, jobban fejlődik az izomzata és egy egészséges gyerek nem kap bölcsőhalált. Az én kisfiam a kezdetektől hason alszik, a hátán nem is szeret és egészséges, nagyon fejlett baba.

És valóban, háton, veszélyesebb szerintem is a bukás miatt, meg a félrenyelés miatt. Altasd hason a kisbabádat az a legjobb neki!

2012. ápr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én oldalt fektetve altattam, mert nagyon bukós volt. Eddig soha nem olvastam arról, hogy ez káros a csípőjének.
2012. ápr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem majd a baba eldönti. Ugyanis az én kisfiam nem hajlandó csak hason aludni. Ha a hátára fordítom, csak pislog és néz, hogy mi van:)))) Nekünk is légzésfigyelőnk!!!
2012. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a kórházban nem volt szabad a hátára fektetni (baba barát kórház). az oldalára kellett és azt mondták haúgy nem szeret akkor azután, hogy leesett a köldökcsonkja, letehetem hasra is csak a hátára ne.

mástól se hallottam még, hogy háton fekve kell fektetni :O

2012. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom háton fekve aludt csak, (utált hason lenni), amióta forgolódik sokszor alszik valamelyik oldalán. Szerintem is mindegyiknek van előnye és hátránya. A kislányom feje gyönyörű formás, szóval nem deformálódott el. Most már 8 hós.
2012. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

2 gyereket szültem 2 éven belül 2 különböző kórházban, és meglepő módon a "használati utasítás" is különböző volt :).

A nagyobb utált hason lenni, háton és oldalt aludt, és szép golyó feje van. A kicsi hason is, háton is elalszik, mégis koboldfüle lett az egyik oldalán. Én egyébként sokkal jobban félek attól, hogy felböfizik vmit és visszanyeli, mint a bölcsőhaláltól, úgyhogy most nyugodtabban alszom, mert mindig hasra teszem le a babát. Mozgásfejlődés is abból fog elindulni. Meg ezzel próbálom valahogy kompenzálni a hordozóban eltöltött időt, ami állítólag nem tesz jót nekik.

2012. ápr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!