Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy a jó égbe kell az AR-es...

Hogy a jó égbe kell az AR-es tápszert megcsinálni? Kikészülök, nem tud normálisan enni a gyerek!

Figyelt kérdés

A doktornőnk írt fel szerdán egy új tápszert, Milumil AR Optima. (Eddig a Milumil Optima 1-et ette, azzal nem volt gond.)

Mindent úgy csinálok, ahogy a dobozon le van írva, a végeredmény mégis egy krémes dzsuva, amit csak úgy tud kiszívni szegénykém a cumisüvegből, hogy behorpad a homloka, egészen addig, míg el nem tömődik az egész.

Próbáltam MAM-os ivástanulóból adni neki, azon 4 nagy luk van, abból még nehezebb volt kiszívni, ha meg kiveszem a csepegésmentesítő szűkítőt, akkor meg először folyik mint az atom (két másodpercig), utána meg az is eltömődik...

Már próbáltam kanállal felkavarni az egészet, botmixerrel átmentem rajta, és bár az apró, fel nem oldódott csomók így eltűntek, de az állaga ugyanolyan maradt, és eltömít mindent...

Ti hogy csináljátok?



2012. ápr. 27. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Kb 4o fokos vízbe teszem és jó erősen rázom 1o mp-ig. Nekünk a cumiban szokott összeállni néha a por.

Mienk nem milumil, hanem humana AR.

2012. ápr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Először kevés vízzel keverd ki, utána töltsd hozzá a többit.

Cumit cseréld le nagyobb lyukúra! Ne olyanra, amin több kicsi lyuk van, hanem egy nagy!


Pl. Mam pépes cumi (x-szel jelölik) vagy az Aventnek a variábilis (3 állású) cumija.


Ha még így is csomós, szűrd át kis fém szűrőn.

2012. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Mi most amúgy Beba HAAR-t használunk, régen ezt se lehetett kikeverni, de most tök jól oldódik :)
2012. ápr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Az AR tápszerek ilyenek, sűrűbbek. Én addig ráztam a cumisüvegben, amíg fel nem oldódtak a csomók. Próbáld úgy, hogy fele vízben feloldod, aztán ráöntöd a többi vizet. Tommee tippe üvegünk van, ha sikerül feloldani a csomókat, akkor meg tudja inni, de tény, hogy nagyon csomósodik :s
2012. ápr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekünk is Tommee Tippie üvegünk van, el is tömíti egy pillanat alatt.

Viszont a MAM-osat is megpróbáljuk, hátha (feltéve, hogy itt, a Jóisten nagylábujján lehet kapni olyan üveget), plusz a kevés vízzel kikeverés és a szűrés.

Köszi, mindenkinek ment a zöld kéz!

2012. ápr. 27. 09:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi is végig mentünk ezen amin most te,végül nekünk az vált be hogy ha kicsit melegebb vízbe teszem a tápot és jól összerázom,hagyom hülni,sűrűsödni,a cumit pedig nagyobb lyukúra cseréltük.Nekünk az volt a legnagyobb problémánk hogy az elején még higabb volt a táp akkor ment rendesen kislyukú cumival de végét már nem bírta kiszívni szegénykém,a nagy lyukú cumival pedig mindig félre nyelte az elejét és folyt ki a szájából a kaja.
2012. ápr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Hány ml vízből csinálod?


pl a 240 ml-t 50 másodpercig 800W-on melegítem, majd belekeverem a 8 kanál tápszert (húzd végig a kanalat a zacskó oldalán, mikor veszed az adagot, hogy véletlenül se legyen több por benne, mint kell),

szóval ezután jóóóól elkeverem vagy 10-15 másodpercen keresztül, aztán míg megyek a picihez felrázom.


Tommee Tippee 3-as cumival eszi és nincs probléma. Ha néha néha eldugul (tudom nem szabad, de...) kiszívom a dugulást és mehet tovább. De ilyen nagyon ritkán van.


Régen a Bebávall szenvedtünk, na azon a botmixer sem segített, de ki is pattogott tőle a fiam, akkor váltottunk a Milumil AR-re.

2012. ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ááááá hallod kérdező, én ettől a tápszertől már a hajam téptem sőt a gyerekkel együtt sírtam mikor nem jött belőle! Én addig jártam a doki nyakára míg nem adott egy olyat amit pikk pakk eltudok készíteni és a gyerek is pikk pakk be tudja szívni! Mi nekünk a humana baby fitt vállt be! Ez speciális anti reflux tápszer banános! Felírva 450.-! Sőt mondok még valamit! Kb. 2 hete itta lányom amikor lényeges lecsökkent a bukás! Én hiszem hogy ettől, mert előtte a Novalac AR tápszert itta ami borsos árú és még attól is jött neki vissza egyszer egyszer! Viszont mióta ez van nincs hányás! próbát megér!
2012. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Nuk First-Choice cumisüvegje, ami L-es folyású, azon simán átjön az AR táp. Mi ittunk anno AR-t, most éjszakai tápszert iszik vele, ez is sűrű, de nincs vele gond.

Csak ha ilyet veszel, arra figyelj, hogy L-es legyen a lyukméret, az a legnagyobb.

Cumi méretben pedig van 1-es és 2-es, a 2-es szélesebb, az én kisfiam az 1-eset szereti.

2012. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!