Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud visszaaludni?

Miért nem tud visszaaludni?

Figyelt kérdés
18 hós babám pár napja éjjel ha felébred nem tud visszaaludni, ringatom, melléfekszem, mesélek, de semmi. Forgolódik, sír. 2 napja annyira hisztizik, ha nem oda sétálok vele éjjel ahová ő akarja, hogy üvölt, visít, patakokban folyik a könnye. Alig bír megnyugodni. Nem tudom mi lehet vele. Már nagyon kivagyok a fáradtságtól. Nappal kb. 1,5-2 órát alszik, szinte sosem sír. Van valakinek ötlete mitől lehet ez?

2012. ápr. 28. 13:42
 1/7 Mara Acoma ***** válasza:

Szia! Nincs túl meleg vagy hideg a szobában? Próbáld meg kitolni a lefekvés idejét későbbre és előtte jól le kell fárasztani. De nem csak testileg, hanem agyilag is:) Hidd el, ha jól elfáradt, végig fogja aludni. Persze csak ha nincs semmi testi baja, nem éhes, nem fázik stb...

Valamint nagyon jót tesz neki, ha pár csepp levendula olajat teszel, az nagyon jól ellazítja, természetes nyugtató hatása van. Valamint egy bögrécske mézes meleg vagy langyos tejcsi utána.

2012. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mara Acoma ***** válasza:
Bocsi kimaradt: a levendulaolaj a fürdővízbe kell :)) De éjjelre a párologtatóba is tehetsz.
2012. ápr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
...valamelyik nap 10 kor aludt el fél 9 helyett, akkor is fent volt éjszaka. 2x sétálunk naponta, gyalogol, mese, mondóka stb. Igaz keveset eszik, de éjjel próbáltam etetni, nem kellett neki a tej, csak cici (de arra nem akarom visszaszoktatni, meg amúgy is csak nyugtatóként használná).
2012. ápr. 28. 14:08
 4/7 anonim ***** válasza:
nem jön a foga? az én kisfiam is 18 honapos ő is nyuktalanul alszik de én a fogzásra gyanakszom mert elalvás elött mindig adok neki panadol szirupot és attol jobban alszik
2012. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mara Acoma ***** válasza:
Az miért baj, ha nyugtató cicit akar?:) Fektesd oda magad mellé séta helyet és cicizzen akkor. Még szüksége van rá ezek szerint. Lehet, hogy csak TE hiányzol neki éjjel.
2012. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mara Acoma ***** válasza:
Kedves előttem író. Csak óvatosan azzal a panadollal mert hosszan tartó szedésnél májkárosodást okoz.
2012. ápr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem úgy sír, mint amikor fogzik. Az éjszakai cicizéssel az a baj, hogy én csak ülve tudok szoptatni, fekve soha nem is tudtam, és rettentően lefáraszt, hogy fel kell ülnöm ötpercenként, amikor kitalálja, hogy "tejet" kér. Ja, és nem nagyon akarom, hogy melletünk aludjon egész éjjel, mert félek, nem bírom majd visszaszoktatni az ágyába, és nem is kényelmes egész éjjel "vigyázba" aludni. Próbálnék rájönni az okára, hogy miért nem alszik vissza, mi a baj.
2012. ápr. 28. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!