Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok a panelban a...

Hogy bírjátok a panelban a babákkal?

Figyelt kérdés

Nálunk ma 33 fok volt a lakásban! 10. emeleten lakunk, és egész délután idetűz a nap.. Szörnyű!!!

Hogy enyhítitek ezt a meleget? Van valami bevált tippetek?


Késő délutánra már baromi nyűgös volt a kisfiam, semmi nem volt jó neki. :(


2012. ápr. 30. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi tavaly még panelba laktunk (már elköltöztünk hála az égnek), akkor még a lányom nagyon pici volt, így neki törölgettem a csuklóját és a bokáját vizes türcsivel.Sok folyadék, és lenge öltözet. (valaminek fel kell szívni az izzadságot)Én panelban nőttem fel, gyerekkoromban be vált módszerem volt a vizes póló(10 perc alatt megszáradt :/ ), meg a gyakori gyors tusolás.Most már csak törölgetem magam, és a lányomat is.
2012. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt a problémát én is átérzem, mi a 4. lakunk tetőtérben, iszonyat rossz szigetelés mellett, gondolhatod, olyan dőg meleg volt nálunk is, hogy folyt a víz róla alvás közben.Tavaly még kertesházban laktunk, ott jó volt, de it... Rájuk azért még vizes pólót nem tudunk adni. Én azt fogom csinálni a nyáron, hogy nincs főzés, csak este, vagy hajnalban, azzal sem melegítsem a lakást. Mindíg azon az oldalon van nyitva az ablak ahonnan nem tűz a nap, meg be van húzva a sötétítő függöny, de más ötletem nincs , de várom, hátha valakinek van valami jó ötlete, tapasztalata.Aza baj, hogy falak fognak átmelegedni.Beszerzek egy mobilklímát, ventillátort, az tuti.
2012. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi ugyan kertes házban lakunk és ráadásul vályog is, ami nagyon jól tartja az adott hőt. Viszont ennek ellenére a redőnyt nem húzzuk fel, csak egész picit, azon az oldalon ahova éppen a nap süt.

Klímát nem tudtok beszereltetni?

Sütni ne süss, és én is a hajnali vagy késő esti főzést javaslom. Este próbálj meg kereszt huzatot csinálni. Gyakori zuhany is tuti segít, ha szeret fürdeni akkor fürödjön egy nap kétszer.

2012. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ventillátort tavaly még azért nem akartam, mert a lányom pici volt..persze nekünk ment éjjel, napközbe meg csak kavarta a levegőt, de közvetlen a lányomra nem fújattam.Egyébként a redőny lehúzás jó ötlet..azért az sokat tud segíteni.Egyébként légkondi nélkül esélytelen túl élni panelban a nyarat...Mondom én panelban nőttem fel, nem egyszerű..Egyébként olyan 10 évesen vizes pólóztam, a picuroknak nem ajánlott!! :)

1. voltam.

2012. ápr. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tavaly mi hetemeletes panel tetejen laktunk.Nagyon rosszul viseltem.Egesz nap odasutott a nap.Kisfiam 6-8 honapos volt akkor, vettunk neki egy kis felfujhato medencet es napjaban tobbszor beleultettem, nagyon elvezte.

Most teglaepitesuben lakunk es a masodikon, siman fozhettem delben, a szobak jol tartjak magukat.Pakolas kozben ugyan melegem lett, de millioszor elviselhetobb.


Nektek csak a klima marad, szornyu a panelban.De szerintem mi is beszerzunk egy mobilklimat iden.

2012. ápr. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

együttérzek, mi a 9diken lakunk, nálunk is dögmeleg volt már ma.

Én egész éjjel nyitva hagyok mindent, hajnalban meg becsukok, behúzom a függönyöket, nem főzök, és nagy vizes lepiket terítek mindenfelé, egy kicsit hűt. Ventillátort a plafon felé fordítva használjuk, azt annyi. Nedves popsitörlőt teszek mindkettőnk nyakába, és néha lezuhizunk, pancsizunk. Nekünk annyi jó, hogy át tudom huzatolni a lakást, mert a bejárati ajtó egy erkélyre nyílik, így este egyből kicsit lehül a lakás, ahogy lemegy a nap.


Kitartást, és egy jó klímát kívánok!

2012. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szintén 9-dik panel. Nálunk is nagyon meleg van, és egész délelőtt idetűz a nap. Nálunk is az válik be, mint fentebb, szellőztetés éjszaka, kora reggel, utána már sötétítés. Szerencsére a leányzó szobájában jó erős sötétítő függöny van, így ott jobb a klíma, mint a nappaliban. A bejárati ajtó pedig nyitva, mivel a lépcsőház nem a napsütötte oldalon van és egész értelmes idő jön be abból az irányból.
2012. máj. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!