Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál mennyire...

Hozzátáplálásnál mennyire tartjátok be a "szabályokat"? Egy-egy ételt 3-5 alkalommal próbáltok és addig nem adtok új ízt? Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Kaptam bébiételeket, de szinte mindegyik más ízű. Fontos, hogy előtte már kapjon ilyen zöldségeket, gyümölcsöket, vagy nem gond, ha pl. egy burgonya csirkehússal és kaporral ízű ételt adok neki úgy, hogy ebből a húst még sosem ette és a kaprot sem, krumplit meg csak egyszer kóstolt?
2012. máj. 1. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
én az elején mindent itthon föztem, és úgy kóstoltattam, de de ezt a 3-5 napot nem igen tartottam be. föleg amikor már nagyobb volt a babámb bátrabban etettem :) mennyi idös a babád?
2012. máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is mindent itthon főztem nekik. Csak akkor adtam bébiételt,ha utaztunk. Először csak eg.-két kanállal kaptak,de másnap már annyit,amennyit megettek. 6 hónapos koruk után már a mi ételünkből adtam nekik. Mindig úgy főztem,hogy vagy a levesből vagy a következő fogásból kaphassanak. 9-10 hónaposan már mindent ettek.
2012. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

6 hónapos a kislányom.

Általában én is főzök neki, de mostanában nincs gyümölcs amit adhatnék. Banán már nem nagyon kapható alma úgyszintén (falun lakom). Szóval nem tudom milyen gyümölcsből készítsek ételt.

Minden nap újat főztök vagy el teszitek másnapig az ételt?

2012. máj. 1. 11:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Két napra főzök, vagyis kb. 4 deci főzeléket.Gyümölcsöt mindig frissen turmixolok, bár az üveges is eláll a hűtőben két napig.Miért nem adsz mirelit gyümit?

Tudom hogy a friss a legjobb, de pl az én babám imádja a meggyet:-))Kicsit felpörgethetnéd a zöldségeket és máris nagyobb lenne a választék.Én is ezt tettem, és mindjárt könnyebb volt főzni neki.

Kb. 2 napig kóstoltatok, utána mehet rendes adag főzeléknek.

2012. máj. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!