Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvászavarai/nehézségei...

Alvászavarai/nehézségei vannak a fiamnak?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, h van-e gond. 4 hónapos, jól eszik, eddig hasfájós volt, azt nagyjából mostanra kinőtte. Reggel 5-kor kel, 6-ig elvan, akkor eszik. Elalszik, 8-kor mindig felébred. 10kor eszik újra, addig játszunk. Kaja után játék majd 11-kor vagy 12-kor elalszik, akkor vagy rendesen alszik 2-ig, vagy csak karban, vagy meg-megébred, de visszaaltatható. 2-kor kaja. Utána séta (ahol nem alszik) és játék, max. 4-től 5-ig alszik, utána egy órát ébren van. 6-kor kaja, utána játék, fürcsi, 8-9 körül alszik el, nehezen és nem mélyen. 10kor elvileg "álometetés", de tök sokszor fent van, 11 körül alszik és hajnali 5-ig. Ez szerintetek ok vagy sokkal többet kéne aludjon? Aggaszt, mert nem alszik mélyen, nyugtalanul alszik legtöbbször, kivéve éjszaka. Érdeklődő baba, alig lehet elaltatni annyira érdekli minden. Egy sötét szobában egy fénycsíkon elvan percekig. Mit gondoltok?
2009. jún. 23. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Azt gondolom a leírásod alapján,hogy túl sokat játszol vele.Két szopás közt nem kellene mindig játszani vele,elég lenne egy kicsit de .s egy kicsit du.Pihennie kellene a gyereknek,mert így túlsok inger éri,és azt nem tudja jól feldolgozni.Te sem szeretnéd,ha valaki mindig foglalkozna veled.
2009. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nAppal olyan 5 órát alszik, ez annyira nem gáz, inkább az éjszaka...mit eszik? Nekem ez kicsit kevés, ez az 5 evès per nap...leirod mit adsz neki enni ès mennyit? Egy kicsit át kéne variáni , nagyon korai a 6- órai vacsi...tízkor teli hassal mélyen aludnia kéne....
2009. jún. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
eLőző vok:pont jó, hogy ennyit játszotok, biztos èrtelmes kisgyerek! Èn sem tettem le egyedül soha, csak ugy feküdni magàban, ha èbren volt! Este kell vigyázni a túlpörgetéssel, akkor már elèg a csendes játék.
2009. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is sokat játszol vele. Később nem fogsz tudni levegőt sem venni tőle. Meg kell tanulnia egyedül is játszania, feltalálnia magát. Minden nap ugyanabban az időben játssz vele, és meg fogja tanulni, hogy egyedül is lehet jókat játszani. Ismerős kisfia 3 éves, de anyuka szoknyája mellől nem mer elmozdulni. Még nem láttam más gyerekekkel játszani csak anyukával.
2009. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Anyatejes baba, mást még nem kap. Rengeteget eszik, úh. éhes nem lehet. Éjszaka is 200g-t szopizik. A játéktól én is tartok h túlpörgetem, de magában is eljátszik a szőnyegen vagy a pihenőszékben. Meg nagyon aktív, már forog, kúszni kezd, a szőnyegen kb. húsz percet simán el van egyedül, ha van körülötte elég játék. A nyugtalan alvása aggaszt és hogy nem alszik eleget.

2009. jún. 23. 12:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha azt mondjátok ne játszak vele annyit, akkor mit csináljon?
2009. jún. 23. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ugy érzed, eleget eszik, jól gyarapszik a súlya, akkor lehet tényleg kicsit túlpörög. Ha már ilyen ügyes, hogy kúszik-pörög, legyen sokat a földön, had gyakoroljon:) ha nem szereted otthagyni, legyél vele a szobában, de addig huppanj a fotelbe ès olvass egy kicsit, vagy pakolássz körülötte, de ne kifejezetten vele játsz, őt szórakoztatsd, csak ha nyüszizni kezd. Ha már letelt az a 10-20 perc, vidd át mondjuk a nappaliba, vagy a pihenőszékébe, ahol egy kis beszélgetés után ismét otthagyhatod, ahogy szoktad, mig mondjuk megfőzöd az ebédet, ücsöröghet nem messze melletted a kis pihenőjében egy játékkal. Igy vele is vagy, de közvetlen nem pörgeted túl! Este meg kifejezetten valami csendes játékkal kössétek le egymást! Remélem a kicsit kevesebb napi infó után jobban ès nyugodtabban fog aludni.
2009. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom.
2009. jún. 23. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!