Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Akiknél kimaradt a mászás a...

Akiknél kimaradt a mászás a babájuknál, vannak számolási nehézségei gyermeknek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol hallottál ilyet?:O Ez érdekes, mert akkor nálam pont fordítva van, én imádtam mászni anya azt mondta, amikor már járni tudtam akkor is inkább másztam, még sem lett belőlem egy matekzseni, sőt őszintén megvallva fejben pocsékul számolok.:)

Nem értem hogy lenne összefüggés a kettő között, meg az is furi, olyat se hallottam még, hogy egy baba ne mászna.

2011. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs összefüggés a kettő közt, én nagyon keveset, szinte semmit sem másztam, inkább a popsimon toltam magam, és mindig is jó voltam matekból.
2011. ápr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyógytornászok mondták.Lányom kúszásból felállt,kihagyta a mászást,ezért érdekel.
2011. ápr. 13. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Án egyálltalán nem másztám és most vagyok 9.es és az eddigi 9 tanulási évemben egy 3-asom meg kettő 4-esem volt matekból,járok versenyekre stb.

Szerintem nincs összefüggés..

2011. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rossz helyen tetted fel a kérdést, ha a babák-kisgyerekeknél teszed fel a kérdést, többet tudnának válaszolni, ott vannak tapasztaltabbak.

Én is halálra aggódtam magam, hogy gyermekem kihagyja a mászást, de végül 11 hónaposan elkezdett mászni, és aznap fel is állt. Sokáig mászott megnyugodtam.

Én azt olvastam, és ez téged is megnyugtathat akkor, hogy vagy kússzon, vagy másszon, vagy mindkettő, akkor minden rendben. Csak valamelyik legyen. (Hogy összetudja hangolni a kezeit, lábait, az a lényeg). Nálunk a kúszás teljesen kimaradt. Illetve hátrafelé ment egy kicsit, meg körbe a teste körül, ha el akart érni valamit, de haladni nem haladt vele. Aztán végre mászni kezdett, és megnyugodtam, meg a doki is mondta, hogy semmi baj nem lesz.

Ha a gyermeked kúszik, az teljesen jó, itt meg is nyugodhatsz.

Én sajnos nem tudom, hogy mi van azokkal a gyerekekkel, akiknek kimaradt az effajta mozgás, milyen hátrányaik lettek később.

Illetve az egyik bababolt eladója mesélte, hogy hogy örültek, mikor az unokája pikkpakk átfordult, kúszott, mászott, állt, járt már 9 hónaposan, de felcserélgette őket, és nem időzött egyik fázisnál sem, tehát túl gyorsan ment nála minden, és még csak ovis, de már látszik, hogy problémák vannak. Már bánják, hogy akkor örültek, milyen ügyes a gyerek, később hátránya lett belőle. Azt mondják, legyen meg minden fázis, ne cserélődjenek, kúszás/mászás ha már egyik van, akkor rendben van.

2011. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj előre!

Valószínűleg sokkal több gyerek hagy ki egy-egy mozgásfejlődési fázist, mint ahánynak később tanulási problémája lesz. Akinek viszont lesz, ott valóban rákérdeznek a mozgásfejlődésre, illetve ha vannak mozgásos éretlenségre utaló jelei pl. nagyobb korban kimutatható csecsemőkori reflexek, ügyetlen keresztezett mozgások (mikor a bal kéz a jobb lábbal kellene együtt mozogjon)stb., akkor a fejlesztést mozgásterápiával szokás indítani.

Fordított kapcsolat nincs! Vészesen ügyetlen gyerek is lehet nagyon okos, jól olvasó, számoló.

Okos persze a részképességzavaros is lehet, ennek ellenére lesznek tanulási nehézségei .

A gyerekednek biztosíts teret a mozgásra, ha lehetőség van rá, sokan maguktól bepótolják a "hiányaikat". Csak nem szabadna rászólni az óvodásra, ha négykézláb mászkál, hempereg, egyensúlyoz és így tovább. A mozgásfejlesztő foglalkozásokon pont ezeket csináltatná vele a gyógypedagógus.

2011. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 18. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!