Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszaj venni a gyereknek...

Muszaj venni a gyereknek cumit? Marmint en nem szeretnem ha cumizna az nagy gond vagy igenyli a gyerek?

Figyelt kérdés

2012. máj. 2. 22:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Három gyerekem van,de egyiknek sem volt cumija. Bekapták az ujjacskájukat helyette. Egyiknek sem lettek ettől rosszak a fogai.
2012. máj. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Én biztos, ami biztos vettem. Lányom nagyon sírós volt, így azt hittem majd a cumitól megnyugszik, de nem szerette egyáltalán. Viszont nem bánom, hogy megvettem, mert ha szerette volna és ettől jobban érezte volna magát, akkor nem álltam volna útjába az első hónapokban (sokáig nem hagytam volna mondjuk, de erről nem tudok mit mondani, hogy mi lett volna ha...).
2012. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
Én is cumi ellenes voltam, nem is adtam a lányomnak..Tudod mit értem el??Megtalálta az ujját, ami sokkal rosszabb, mert ezt idővel el sem tudom majd venni.. :( Most megint terhes vagyok..az első dolgom lesz a babámnak cumit nyomni a fejébe, mert inkább az mint az ujj...
2012. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
A nagyobbik kisfiamnak nem kellett a cumi, helyette az ujját szopja, aminek nagyon nem örülök, mert kiskoromban én is szoptam az ujjam és fogszabályzó lett a vége. A kisebbiknél már jobban "erőltettem", a cumit könnyebb elvenni tőle, mint az ujját.
2012. máj. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%

azért szoktunk venni neki cumit, mert nem akarjuk, hogy a cicit használja annak.


a legtöbb esetben valamire szüksége van. vagy cicizik, vagy cumizik. vagy az ujját szopja.


ezért részesítik előnyben a cumit az ujjszopással szemben, mert azt te el tudod tőle venni, ha már nem akarod, hogy 3 évesen is cumizzon, míg az ujjszopásról nem tudod leszoktatni.


a cumika, ha túl picin kapja, ritkán okozhat cumizavart.

ha a pici az ujját akarja szopni, nem a cumit, akkor meg hiába is tuszkolod a szájába a cumit, ki fogja köpni.


én azért adtam a lányomnak cumit először (kb 3 hetes volt), mert üvöltött, ha nem cicin volt - nem evett, csak lógott rajta.


a cumit sem kell a gyerek szájában tartani éjjel-nappal. sokan hagyják, hogy a gyerek sokat cumizzon. én nem :)

most kizárólag a délutáni alvásakor és este cumizik. vagy ha valami baj van. (pl amikor el volt törve a keze, és fájt neki, meg amikor zaklatott lelkiállapotban van)

(na, itt jegyzem meg, hogy sok anyuka ilyenkor cicire teszi a síró babát - ami szerintem egy 18 hónaposnál már e lég gáz..)


de az is lehet, hgy a Te babád nem fogja elfogadni a cumit, bármennyire is szeretnád. Nekem a második babám nem fogadja el.

2012. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%
ja, én sem kaptam annak idején cumit. még 13 évesen is szoptam az ujjam!!! na persze nem akkor amikor a szüleim látták. és soha sem fogom tudni, hogy ha nem szopom az ujjam, akkor is ilyen rondán kiállnának-e a fogaim. :(
2012. máj. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem muszáj venni, természetesen te döntöd el, illetve a baba, hogy mennyire igényli. Az én kisfiam olyan 3 hetes korától nagyon sírós lett, ezért vettünk neki cumit, hátha kicsit megnyugtatja, de nem kellett neki, pedig sokszor próbáltam. Az ujját is csak minimálisan szopogatta, pedig tartottam tőle, mert arról nehezebb leszoktatni mint a cumiról, de szerencsére ezzel sem volt gond.
2012. máj. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Koszike a segitseget

lehet inkabb meg is vennem kellene cumit mert az ujjat nem akarom a szajaba latni.

Koszonom

2012. máj. 2. 22:22
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

Hát én belenyomhattam volna a fejébe, akkor sem fogadta el. Hülyeség azt hinni, hogy majd kötelezően elfogadja a baba...

Amúgy most másfél éves a lányom, és az ujját sem szopja, de ha szopná sem lenne rosszabb a cuminál.

Mindegy majd kiderül babád igényel-e valamit. Én rábíztam, nem "erőszakolom a fejébe" a cumit szegénynek, ha nem kell neki, és nem kapok sokkot az ujjszopástól sem.

Én szoptam anno az ujjam, elég sokáig. Nem áll előre a fogam, nem lett semmi baja. De nem ez volt a kérdés, bocs.

Vegyél cumit, de nem kell azt hinni, hogy minden ujjszopó gyerek 26 évig szopja az ujját, és lerohad a foga.

Ha nem fogadja el a cumit, és az ujját viszont bekapja, mit csinálsz? Lekötöd a kezét?

2012. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a velemenyek, mind a kettonek vannak negativ es pozitiv oldalai is.

Akik cumiznak, azoknak lehet fogszabalyzos cumit venni, de allando gond a tisztitasa meg otthon is, de ha elmegy valahova az ember, akkor is, mert ha leesik, legkevesebb, hogy poros lesz. Idovel ugymond el lehet venni tole, kerdes, hogy nem fedezi e fel, hogy van ujja is. Ugyanis lattam mar olyat, hogy elvettek a cumit, raszokott az ujjara.

Teny, hogy altalaban vagy az egyik, vagy a masik, kell a gyereknek. Es ha megismerkedik a baba a cumival, akkor biztosan o fogja eldonteni, hogy neki a cumi vagy az ujja kell.

En szoptam az ujjam, ahogy mind a 3 tesom is. Nem vettek nekunk cumit. Fogszabalyzosak lettunk, az teny. De a dologhoz hozza tartozik, hogy kicsi az allkapcsunk, ezert mikor kinottek a bolcsesseg fogaink (nagyon koran), akkor mindnyajunknak ki kellett huzni a bolcsessegfogait, hogy visszamenjenek a fogaink a helyukre. Nekem tovabbi ket fogamat ki kellett huzni, mert nem volt hova visszatolnia a fogaimat a fogszabalyzonak.

En eldontottem, hogy azert veszek egy cumit a kislanyomnak, es hagyom, had dontse el o. Lusta volt szopni a cumit, nem kellett neki. Megtalalta az ujjat. Akik az ujjukat szopjak, altalaban csak akkor szopjak, mikor konforterzesbol szopjak, mikor bujni akarnak valakihez, valamihez, vagy almosak. Azok, akik cumiznak, altalaban egesz nap a szajukban tartjak a cumit.

En azt mondom, mindenkeppen adni kell lehetoseget a gyermeknek a valasztasra, mert kinek ez, kinek az jon be. Lehet, valaki meg arra lusta, hogy ott tartsa a kezet, es nem utolso teny, hogy par honapig nem is kepes a kezet ottartani a baba, szoval konnyebb ilyenkor a cumi.

2012. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!