Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszaj venni a gyereknek...

Muszaj venni a gyereknek cumit? Marmint en nem szeretnem ha cumizna az nagy gond vagy igenyli a gyerek?

Figyelt kérdés

2012. máj. 2. 22:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél cumit, de ha nem kell neki és megtalálja az ujjacskáját, akkor attól se ess pánikba. Nem minden gyerek szopja évekig az ujját, másrészt ha ez nyugtatja meg, akkor add meg neki a lehetőséget (bár nem is tudom hogy lehetne egy kicsi babát leállítani az ujjszopásról, no meg a másik kérdés, hogy minek...)
2012. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én vettem cumit. Használta is, egészen 5 hónapos koráig. Akkor náthás lett és mivel be volt dugulva az orra, nem tudott cumizni. Onnantól már nem kellett neki a cumi. Az ujját egy párszor próbálta szopni, de nem nagyon sikerült. Inkább a cumisüveghez kezdett ragaszkodni, a cumi helyett. Folyton a szájában lógott. Éjjel nappal. Éjszakánként át kellett öltöztetnem, mert kifolyt a pisi, vagy szanaszét locsolta a teát. Sokáig kétszer is kellett pelenkát cserélni rajta, egy éjszaka. Volt, hogy ágyat húztam, hajnali 3-kor, mert minden úszott a teában.

Mostanra jutottunk el odáig, hogy csak akkor iszik éjjel, ha valóban szomjas.

Én örültem volna, ha inkább cumizik. Mivel elég hamar önállósodott a cumisüveggel, gondolom a cumit is vissza tudta volna rakni a szájába, ha kiesik alvás közben és kell neki.

Pedig én is úgy gondoltam, hogy majd nem engedem cumizni. :)

2012. máj. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
Egy gyereknek nincs szüksége műanyagszarokra! Ezt a szülő erőlteti rá, mert cuki, meg mert akkor kussban van. Cumiról sokkal nehezebb leszoktatni mint az ujjáról. Ha elkezd a gyerek játszani, mászni nem tudja szopni az ujját, nem is keresi, nem is érdekli nem is igényli. De a cumi ott tud lógni a szájában mászás, alvás, játszás közben is. Egy normális lelkületű gyerek nem szopja az ujját, csak amennyire szüksége van, és az természetes, a babák már a méhen belül is szopják az ujjukat. Amúgy nem vennék, a kórházi csomagban úgy is van, ha még is kellene jó lesz az. De ha sír inkább vedd fel, öleld magadhoz, nem a cumi után sír, azt se tudja mi az!
2012. máj. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem muszáj, de hasznos lehet. Azt, hogy igényli-e a babád, majd kiderül.

Mi 3 hetes korában vettünk a babánknak cumit, mert eleinte nagyon elleneztem. A kisfiamat megnyugtatta a cumi, onnantól kezdve könnyebben elaludt. Cicire nem tudtam olyan gyakran rakni, mert állandóan véresre szívta.

Nem igaz, hogy a cuminak állandóan a szájában kell lógnia. A kisfiam csak elalváshoz kapott és kap cumit, illetve akkor, amikor valamiért nagyon nyűgös (fáj valamije, jön a foga stb.).

Az ujjszopással az is gond lehet, hogy amikor a kúszó-mászó baba a szájába teszi az ujját, az (szerintem) egyáltalán nem higiénikusabb, mint a cumi. Én ezért is tartok minimum két egyforma cumit, hogy pl. ha leesik, rögtön ki tudjam cserélni.

Amúgy nálunk a kórházi csomagban nem volt cumi.

2012. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Teljesen folosleges a cumi. En nem adtam a babanak, nem szopta az ujjat, max. par honapos koraban neha, de nem szokott ra. Meg fogzaskor sem szopizta az ujjat. En nagyon orulok, hogy nem adtam vegul cumit, nagyon ugyesen iszik poharbol mar egy ideje, 15 hos most. Soha nem is ivott cumisuvegbol, csak csoros poharbol. De az is igaz, hogy anyatejes baba, igy, ha nagyon kellett, akkor a mellemen mindig megnyugodott.
2012. máj. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Én kislányom már aznap mikor megszületett egész nap szopta az ujját és elég erőteljesen szinte egész nap ezért a harmadik napon adtam neki cumit,féltem mert barátnőm kislányának teljesen eldeformálódott a hüvelyk ujja ettől.Nem bántam meg mert soha nem igényelte nap közben csak az esti elalváshoz most már 5 hónapos és néha napközben ha nyűgösebb megkapja mert nyugtatja öt de este már nem kell neki.

Ha esetleg le esne megmosnám a játékai is leesnek séta közben van nálam törlőkendő meg víz leöblítem és kész,meg lehet vinni két cumit és van hozzá csíptető is ha kell.

2012. máj. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem meg hasznos,én vettem a fiamnak,1 hetes kora óta használja,nincs mindig bent,csak alváskor,és ha nyűgös,lehet cumiláncot is venni,így el lehet kerülni,hogy leessen.Szüksége van a babának arra hogy valami a szájába legyen vagy a keze,vagy a cumi vagy a cici, na de én nem hiszem hogy az a megoldás,ha agyerek fél napig a mellen lóg,és nem is az evés miatt.
2012. máj. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
65%
Kislányomnak vettem cumit. Hazajöttünk a kórházból, és mivel nem volt sírós, és nem igényelte, így nem adtam neki. Egy-kétszer próbálkoztam, de nagy ívben kiköpte. Kezdettől fogva sajnos tápszeres volt. Mindentől független nem szopizta az ujját, nem volt alvós rongyija sem. Nem ragaszkodik egyik tárgyhoz sem, amit rágna, és csak akkor túr a szájában, ha fogzik. tudom, nem ez a gyakori, és nem is rajtam múlt, de ilyen is van. Vegyél cumit, aztán majd meglátod a picur igényli-e vagy sem. De sajnos azzal sem tudsz semmit kezdeni, ha a kezecskéjére szokik rá.
2012. máj. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam sose fogok neki cumit adni, hát az én drágám nem így gondolta. Babakocsiban pl csak cumival volt hajlandó ellenni, különben ordított. Szerintem szerezz be egyet. Majd a baba eldönti kell e neki. Unokaöcsémnek pl nem kellett, úgy köpte ki, hogy a szoba másik végén kötött ki a cumi, tőle a cumisüveget volt nehéz elvenni, nagyobb korában is csak abból volt hajlandó inni az esti kakaót, pedig szépen ivott már pohárból.:)
2012. máj. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 TKI Ibolya ***** válasza:
A cumit nem igényli a gyerek ,a szülők szoktatják rá.Meg lehet másként is nyugtatni egy babát.
2012. máj. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!