Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit tenne a helyemben?

Ki mit tenne a helyemben?

Figyelt kérdés

Vállalnátok kisbabát a helyünkben?

A férjem munkanélküli, de én akkora gondoltam amikor már lesz munkája. Bár én nem keresek valami sokat, de úgy érzem fiatal korom ellenére már készen állok rá. Férjem idősebb, de azért nem olyan sokkal. Nagyon szeretnék/-nénk babát. Viszont nincs saját lakásunk, a szülőktől külön, de egy 1 szobás albérletben lakunk. A mostani körülményeket nézve kitudja mikor lesz saját lakásunk...eddig ettől tettük függővé.

De én egyre jobban vágyom rá, és szerintem a férjem is nagyon.


2009. jún. 23. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
én nem vállalnék babát ilyen körülmények közt. és nem a karrierista fajta vagyok, mert 24 évesen szültem a babámat, de szerintem a minimum a másfél szoba, és jó messze a szülőktől. persze sokan gondolják máshogy, te véleményeket kértél, és ez is az. persze, az is igaz, hogy a szívnek nem lehet parancsolni ;)
2009. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ha nagyon akarja az ember akkor igenis szüljön!Ha mindig arra vársz hogy jobb legyen akkor mikor fogsz szülni?
2009. jún. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Ezt csak te tudod eldönteni. Elég erős a kapcsolatotok? Hány éves vagy? Mióta vagytok együtt? Van-e olyan család mögöttetek, aki segít anyagilag esetleg, ha kell? Párod mióta munkanélküli? Folyamatosan keres munkát, tesz azért, hogy anyagilag tudjon támogatni?


Főleg az a lényeg, hogy a kapcsolatotok elég erős-e, és hogy anyagilag biztosan fogjátok bírni.

2009. jún. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is szulj.Csodallatos dolog anyanak lenni,es hat igen nem lehet mindig arra varni hogy jobb legyen.Ez az en velemenyem.En is fiatal vagyok,de sosem bantam meg a babat mert iszonyat akartam es mas ember is lettem amiota megvan.Az ember biztossan torekedik megadni neki a tole telheto legjobbat!
2009. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kapcsolatunk elég erős, sok mindent kibírt már.:) 1éve vagyunk házasok, de jó 3 éve vagyunk együtt. Én 23, férjem pont a fordítottja (32). Szülők aránylag messze, amiben tudnak segítenek. Férjem miért érdekel mióta munkanélküli? Amúgy kb. 1/2 éve sajnos.
2009. jún. 23. 17:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 32 évesen szültem és a helyzeteteket olvasva én biztosan nem szülnék. Nincs senkink, tehát nincs segítségünk sem, mindenünk ami van azt mit teremtettük meg. Nagyon nehéz az anyagi része egy babának. Persze az is igaz hogy mindenből újat vettünk a lányunknak stb.... Tehát az hogy milyen színvonalon élünk az egy szubjektív dolog, de a leírtak alapján én még biztosan nem szülnék a helyedben. Van még időd bőven. Ez a háttér kevése egy kisbaba bevállalásához. Erősödjetek meg egzisztenciálisan és hát a három év sem sok még egy tartós kapcsolathoz szeritnem. Mi 15 éve vagyunk együtt és 14 év után lett a babánk, persze nem a karrier miatt hanem mert én addig nagymamámat pelenkáztam....
2009. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még várnék a helyetekbe.Egy kisbaba hatalmas költség!A semmire nem lehet alapozni!Nekünk sincs sok, de a tiétektől több a leírtak alapján, és így is szűkös!
2009. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Amíg nincs munkája a férjednek, addig szerintem várjatok vele, ha már dolgozik, akkor az összes jövedelmetek függvényében kell egy kis számolgatást csinálni, hogy az albérlet, rezsi, kaja, stb kiadások mellé a legalapvetőbb dolgokat meg tudjátok-e venni a kicsinek (pelus, stb).
2009. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is várnék még a helyedben 3-4 évet. Fiatal vagy még, van időd. Így a kapcsolatotok is érik, és az anyagiak is stabilizálódnak. Az anyagiakban nem úgy értem, hogy csak akkor jöhet a baba ha "minden" van, de a minimum, hogy megélhetést biztosító hosszú távú állásotok legyen (a férjednek pláne). Szerintem itt nem jó hozzáállás, hogy vágjunk bele, mert a szeretet a legfontosabb.

Egy kis ember nagy felelősség, és hiába szépítjük bizony sok pénz is! Csupán a szeretet nem ad meleget, ételt, ruhát, pelust, gyógyszereket stb..

Viszont a fenti dolgok nélkül egy igazán szerető anyuka nem hagyja a kicsijét!

2009. jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

azt te érzed, h a kapcsolatotok mennyire erős. ezt senki nem döntheti el helyettetek. én a megismerkedésünk után 1 hónappal teherbe estem, mert úgy éreztük...

az anyagiak más dolog. tényleg rengeteg pénz 1 baba. a párom jól keres, 200 ezer felett. és még így is iszonyat nehéz néha. szóval azt mondom, ha lesz rá pénzetek, akkor vágjatok bele.

2009. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!