Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagyszülők állandóan cigizne...

A nagyszülők állandóan cigiznek a gyerekem körül, nem merek nekik szólni, hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
14 hónapos, szinte egész nap az udvaron vagyunk és együtt lakunk a nagyszülőkkel. Ők csak kint cigiznek és nem veszik észre, hogy száll a füst mindenfelé, sőt az anyám sokszor még a kezét is fogja úgy, hogy közben a másik kezében lóg a cigi. Nekem nagyon érzékeny orrom van, ha valahol rágyújtanak rögtön megérzem, próbálom távolabb vinni, de jön utánunk, mert annyira bele van már ivódva a dohányzás, hogy nem érdekli, ha megy a kicsire. Egyszer szóltam neki tök normálisan, hogy megy rá a füst és több napos sértődés lett belőle. Mit csináljak?
2012. máj. 4. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyűlölöm a füstöt. Finoman mindenképp szólnék, hogy próbálja meg úgy megoldani, hogy amíg cigizik, ne menjen a gyerekre a füst. Elvégre a gyerekem egészsége lenne a fontos, nem az, hogy egy felnőtt ember ezen megsértődik-e vagy sem. Szóval ha normális hangon és észérvekkel elmondod, hogy ez nem jó a kicsinek, talán megérti.
2012. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szolj neki megint hogy mnejen arréb cigivel mert nem tesz jót a gyereknek és nagyon sok esetben nem a dohányosnak lesz baja hanem a körülötte lévő embereknek
2012. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

engem nem érdekel ki hogyan sértődik meg, mert aki a gyerekem mellett cigizik azt bizony ki szoktam osztani. Sógornőm akarna cigizni a gyerekem mellett a konyhában, miközben a kicsi eszik, vagy úgy akarja felvenni, meg anyum de én elzavarom őket, én nem bírom a füstöt ha olyan helyen vagyok ahol cigiznek akkor elmegy a hangom


Ne hagyd szó nélkül

2012. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is konfliktuskerülő típus vagyok, de a gyerekem érdekében ezt megtanultam félretenni. A cigarettafüst pedig kifejezetten káros és kellemetlen még egy felnőttnek is, nem hogy egy babának.

Vagy leültök és megbeszélitek (ebbe belefér az is, hogy kerekperec kijelented, hogy nincs dohányzás a baba közelében), vagy pedig megpróbálsz olyankor kint lenni a babával, amikor a nagyszülők nincsenek kint. Ha ez nem megoldható, akkor csak az elmászkálás marad, és nem a kertben töltitek a szabadidőt.

Én sajnálom, hogy egy értelmes, felnőtt ember ennyire nem veszi észre magát a dohányzással kapcsolatban. Kevés annál gusztustalanabb látvány van, mint amikor egyik kézben a gyerek, másik kézben a cigaretta. :-/

2012. máj. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én anyám is dohányzik 40 éve, de ha kimegyünk a gyerekkel, odébbmegy, aztán kezet mos és jön a gyerekhez. Szerintem ez a normális és szólnom se kellett, tudta, mivel én sem szeretem a füstöt, nagyon zavart ha télen dohányzás után bejott az udvarból,érződött, elmondtam és meg is értette.

Szépen, de szólni kell, határozottan de finoman megkéred, ha megsértődik, akkor tegye, a gyereked az első! Köteless vagy vigyázni a gyerek egészségére!

2012. máj. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben is vannak dohányosok, de megmondtam nekik, hogy a baba mellett tilos a dohányzás, és ezt mindenkinek meg kell értenie... Ha kell, újra és újra elmondom. Szerintem ezen nem lehet megsértődni, minden felnőtt eldöntheti, hogy mérgezi-e magát a cigarettával, de egy kiszolgáltatott kisbaba tüdejét ne tegyék már ideje korán tönkre!!!
2012. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom,te a saját szüleidről beszélsz.Így talán kicsit könnyebb.Finoman mond meg nekik,hogy ne dohányozzanak a gyereked környékén,mert az egészségtelen.

Esetleg csatold hozzá,hogy ennyit csak megér az unokájuk.

2012. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyílván ezeket én is tudom. Nagyon szeretik a kisunokájukat és rengeteg segtséget kapunk is tőlük és ezért kellemetlen az egész és nagyon is érdekel, hogy megsértődnek-e rajta. Nem gondoltam, hogy megsértődik a múltkor, mert csak annyit szóltam, hogy a kicsire megy a füst, még csak nem is rondán. Ezek után már nem is merek szólni. Ezért kérdeztem tőletek.
2012. máj. 4. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!