Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran látogatnak...

Milyen gyakran látogatnak titeket a nagyszülők? Mennyi szerintetek a "megfelelő"?

Figyelt kérdés
Akár 5km-re lakók vagy akár 30km-re lakók is. Ha több száz km, akkor érthető ha ritka.
2012. máj. 3. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
A nagyszülők mindkét részről 100km-re laknak. Kb 2-3 havonta jönnek el felváltva egy hétvégére. Tehát anyukám jön egyszer, utána 2-3 hónap múlva anyósom jön egy hétvégére, és mi is megyünk ritkán, majdnem félévente 1x. Szombat reggel érkeznek, vasárnap délután mennek haza. Egyik sem egy túlságosan beleszólós házisárkány fajta, de ennyi látogatás nekünk bőven elegendő. A 2,5 éves kislányom biztosan azt sem bánná, ha együtt élnénk mindannyian, dehát az unokák márcsak ilyenek. Nekünk így bőven jó. Anyósom most itt volt a hosszú hétvégén nálunk. Péntek reggel jött, kedden reggel ment. Már mindketten éreztük, férjem és én is, hogy mostmár mehetne haza. Nincs vele baj, főz, elpakol, a gyerekkel játszik egész nap, jókedélyű, de mégis igényeltük már hogy újra csak együtt legyünk, mi hárman.
2012. máj. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy városban lakunk, kocsival kb. 5 percnyire.

Elég sokat találkozunk velük, bár inkább mi megyünk!

A férjem heti 3 napot egy másik városban dolgozik,akkor anyunál ebédelek és hazafelé általában beugrom anyóshoz!

2012. máj. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyósom ugyanebben a városban lakik, úgy, hogy a buszhoz kb 50 métert kell mennie és nálunk is kb ennyire van a buszmegálló, eddig 5x volt nálunk, 17 hónapos a kisfiam, ráadásul nem is vagyunk rosszban, csak mindig van kifogása. Anyukám 300 km-re lakik ő havonta igyekszik jönni. Szerintem nem szükséges komment hozzá :)
2012. máj. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom messze lakik (na nem elég messze, szívesebben kilőném a Marsra) de mivel soha nem érdeklődik, mi van a gyerekekkel, ha meghívjuk is csak ritkán jön el, akkor is csak 1-2 órára (itt alhatna, lenne hely, de nem hajlandó), de a gyerekek se hiányolják, gyakorlatilag alig van kapcsolat. Mi megyünk pár havonta, de mi is csak pár órára, az is bőven sok.

Anyukámék ár percre laknak tőlünk, velük gyakorlatilag napi kapcsolatban vagyunk, ha nem találkozunk, legalább egy telefont elenged valamelyikünk. Őket minden érdekli, ami velünk vagy a gyerekekkel kapcsolatos, tudják, ha a kicsi megtanul egy új szót vagy sikerül bilibe pisilnie, tudják, mit csinált az oviban a nagyobb. Ha telefonon beszélünk, mindig kérik a gyerekeket is, hogy ők maguk mesélhessék el, mi történt aznap. Még a fiam (21 hós) is "beszámol" olyan egetrengető eseményekről, mint pl. "vijjappín (Villám MCQueen) eltűnt", vagy "apa eement dódoz", "vavau alszik" és hasonlók. :DD De anyukáméknak minden fontos, amit a gyerekek tesznek/mondanak, így nagyon jó a kapcsolatuk is. Ez azért is jön szuperul nekünk, mert bár nagyon ritka, hogy gyerekek nélküli programot szervezzünk, de ha úgy alakul, mindkét gyerek boldogan és gond nélkül elvan mamával és papival, soha nem sírnak utánunk, sőt, boldogan integetnek, ha mi elmegyünk és ők a nagyszülőkkel játszhatnak, este simán ugyanúgy el is alszanak velük, mint velem, legalábbis amióta a kicsi se szopizik, addig ugye muszáj voltam itthon lenni altatáskor. Örülök, hogy így vagyunk, s bár a nagyszülők dolgoznak és hét közben ritkán érnek rá, meg hétvégén is mindig van bőven dolguk, de ha fontos és szükségem van valamire, azonnal igyekeznek segíteni, átszervezik a programjukat, ha kell. A férjem rengeteget utazik, sokat vagyok egyedül, de ha felhívom mondjuk apukámat, hogy belázasodott a kicsi és nem akarom kivinni, de a nagyobbért menni kellene az oviba, akkor ha kell, apukám kiszáll a traktorból (mezőgazdasággal foglalkozik) és már indul is a lányomért az oviba. Szóval tök jó, hogy lehet rájuk számítani, ha baj van. Igaz, én meg a végsőkig igyekszem egyedül megoldani mindent, csak akkor szólok, ha valóban ég a ház.

Nekünk nagyon jó így, csak azt sajnálom, hogy anyósom tök összeférhetetlen (a saját fia is nehezen viseli:(( ), apósom meg sose ismertem, korán meghalt. Így a gyerekeimnek igazából egy nagymamája és egy nagypapája van.

2012. máj. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-2 naponta jön valamelyik. (4 fele lakik az 5 nagyszülő :D)


a megfelelő attől függ, milyen a nagyszülő. van, akinél még a 3 havonta is sok :D

nekem a lányom imdádja a papákat, mamákat, és örülök, hogy ilyen jól el van velük. akkor is, ha én nem csípem anyóst...

2012. máj. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában minden héten igyekeznek beugrani egyszer a nagyszülők.... van hogy csak 20 percre hogy lássák a picit aztán mennek is tovább a dolgukra. Anyum a legproblémásabb, mert óvónő így sokszor volt, hogy ha járvány volt a csoportjukban nem jöhetett... de nyáron biztos nagyon sokat lesz nálunk (amíg párom dolgozik), mert ugye neki az egész nyár szabad.

Tehát nálunk sűrűn van nagyszülő látogatás, de ez egyáltalán nem baj, mert mindíg bejelentkeznek, és ha nem érünk rá akkor nincs sértődés... igyekeznek sokat segíteni aminek én nagyon örülök.

2012. máj. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mindannyian Budapesten lakunk (csak más-más kerületben).
2012. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Anyukám szinte minden nap találkozik a kislányommal. vagy Ő jön, vagy mi megyünk, ha nem akkor telefonon beszélünk. Minden érdekli a kicsivel kapcsolatban. Apukám pár hónapja meghalt :( . Anyósomék 2x látták a lányom, amikor megszületett és utána 10 hónaposan. Apósom csak a születésekor. :( Nem kíváncsiak rá, én nem fogom vinni hozzájuk, ha érdekelné őket akkor jönnének. Nem lakunk olyan messze egymástól kb 30 km. Anyós és Após a lányához megy hetente, az Ő gyerekei érdeklik. :(
2012. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!