Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kérdésem a következő lenne...

A kérdésem a következő lenne : a születendő hercegnőm neve, nem szokványos magyar név ( nem véletlen ) azaz Mischa lesz a neve . Van-e szükség az anyakönyveztetéshez bármi extra engedélyre, vagy pénzbefizetésre stb, vagy csak simán mondom és kész?

Figyelt kérdés
Illetve ha szükség van bármire, akkor azt hol tudom elintézni, hova menjek, hogy utána tudjak járni?

2012. máj. 4. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hm? Én csak "hím nemű" Mischákat ismerek (persze külföldön).

Ha itthon fog születni és magyar állampolgár lesz, akkor kérvényezni kell, nem anyakönyveznek csak úgy bármilyen nevet, csak azokat, amik jelenleg anyakönyvezhetők.

2012. máj. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nincs az anyakönyveztethető nevek között. Ha benyújtassz egy kérvényt és engedélyezik, akkor sem használhatjátok az sch-t, hanem csak simán Misa lehet. Kivéve persze, ha az apukája nem magyar.

2012. máj. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Nahát, én is megtaláltam, de a fiú nevek között!

[link]

2012. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a lakhelyedhez illetékes,anyakönyvi hivatalba és ott felvilágosítanak az adott névről,illetve ha teendő van vele arról is.Járj utána mert ez a név nem egyértelmű,a bemondás kevés lesz.
2012. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
:) Én ismerek Nő neműeket is , mert unisex név , magyarban fog születni , de külföldön fog élni . Azt véletlen nem tudjátok , hogy hová kell ezt a kérvényt benyújtani ?
2012. máj. 4. 15:13
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , Jahm a kételkedőknek ( Mischa Barton színésznő ) :)
2012. máj. 4. 15:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Itthon nem fogják engedélyezni ezt a nevet, csak akkor ha az apa külföldi.
2012. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mischa Maisky

Egyik favorit csellistám. :o)

2012. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kell hozzá extra engedély, de ezt nem fogják anyakönyvezni, ebben közel 100%-ban biztos vagyok.
2012. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön Teáskanálnak, vagy Rovarirtószernek is nevezhetik a gyereket. Attól ez itthon még nem elfogadott.


De persze ha nem "magyarba" fog élni a gyerek, akkor érthető az egész kérdés...

2012. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!