Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2007 óta szedek gyógyszert, a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2007 óta szedek gyógyszert, a múlthéten egy szem véletlen kimaradt, és 2 napra rá szeretkeztünk párommal. A végén vettük észre, hogy kiszakadt a gumi. Mi az esély rá, hogy terhes vagyok? Esemény utáni gyógyszerre szükség van?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi az esély rá, de inkább vegyetek esemény utáni.
2010. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha azután a másik kettőt már rendesen beszedted, nagyon kicsi az esély rá, szinte semmi. kérdezz meg erről egy nőgyógyászt, akár telefonon, vagy esetleg egy gyógyszerészt, ő is tud segíteni. a szakember meg fogja tudni ítélni, hogy annál a gyógyszernél, amit Te szedsz, mennyi az esélye, és érdemes-e 72 órásat venni. az ugyanis nem drazsé, hogy csak úgy bekapkodjuk...szóval felíratnod így is úgy is fel kell, mond el az orvosnak, mi történt, hátha nem is szükséges!
2010. márc. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb nulla. A tabletta több, mint 24 órára biztosít hormonadagot. Én azért megkérdeznék egy nőgyógyászt, és amúgy nem árt alapon a 72 órásat is bevenném, ha biztosra akarsz menni, de szerintem teljesen felesleges.


Azért szerintem érdemes abba is belegondolni, hogyha akarnátok sem valószínű, hogy az első 1-2 hónapban terhes leszel, nemhogy egy véletlen alkalommal, amikor legalább 1 napja megint kapod a megfelelő védelmet.

2010. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azóta megkérdeztem egy orvost is, ő is hasonló választ adott. Vagyis nem kell aggódnom, nem lesz baj.
2010. márc. 10. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!