Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy viselitek,...

Anyukák, ti hogy viselitek, amikor mások bele akarnak szólni, hogy mit hogy csináljatok a babátokkal?

Figyelt kérdés
Sógornőm mindig mindent jobban akar tudni. Minden második mondata úgy kezdődik, hogy "Nem lehet hogy...." vagy "Nem kéne inkább..." Megőrülök tőle pedig egyébként kedvelem. Amúgy 8 évvel idősebb tőlem, még nincs gyereke, pedig már 36 éves.
2012. máj. 4. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:

:D hát akkor miért foglalkozol vele? Idegesítő az ilyen persze, de te ismered a babádat jobban, hiszen te vagy vele nonstop.

Talán ő így próbálja kompenzálni a gyerekhiányt.

Finoman helyreteheted, h te miként gondolod, hogy jó a babádnak. Aztán vagy veszi a lapot... vagy nem.

2012. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én picim még a pocakban van, de az anyósom így is mindent "jobban" tud, pedig dehogy (pl. nem szabad számítógépezni, se kutyát tartani, se tornázni, ellenben sok halat és diót kell enni, melyek közül mindet utálom, főleg a halat) és félek, ha a baba megszületik még inkább ilyen lesz. Én úgy fogom fel, hogy csak jót akar, a végén úgy is én döntöm el, hogy mi legyen. A sógornőd is szerintem csak jót akar. Biztosan meg lehet neki mondani, hogy aranyos, hogy így törődik veletek, de neked megvannak a saját elveid, és te átrágtad magad mondjuk x könyvön a terhességről és kisbabákról, szóval ki szeretnéd próbálni ezeket. Biztosan meg fogja érteni. Ha meg megsértődik, akkor hagyd, hogy a párod kiengesztelje. :) Gratulálok a picihez egyébként!
2012. máj. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy ilyen "barátnőm" volt, neki sem volt gyereke.

Mindig mindent jobban tudott, és néha már sértő volt amiket mondott. Akkor szakadt meg a kapcsolatunk egy időre, amikor 4 hónapos lányom kórházba került, és mikor jöhettünk haza a barátnőm átjött hozzánk, és mondta, hogy ne tápszert csináljak a babámnak, hanem neki adjak enni, mert éhen hal. S nem viccelt...

A sok-sok beszólása tönkretette a kapcsolatunkat, pedig sokszor egyáltalán nem szóltam vissza neki.

Amúgy ő később bevallotta, mikor összefutottunk, hogy baromi féltékeny volt rám, hogy már babáztam, míg ő nem. De alapvetően beszólós volt mindig is.

Vannak ilyen emberek, és sokszor azért nem szabad haragudni rájuk, mert a háttérben lehet, hogy nem egyszerűen csak beszólogatásról van szó, hanem valamilyen lelki problémáról, fájdalomról. Barátnőmnél egyértelműen ez volt.

2012. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Huu,nekem egy "barátnőm" csinálja ezt!1,5 hónappal idősebb a fia de úgy csinál sokszor mintha már 6-ot felnevelt volna.A mondatainak 90% úgy kezdődik hogy:"ha adhat egy tanácsot..." szerinte..." miért nem így meg úgy"...Az agyamra megy vele,de még nem tettem szóvá.Bár legutóbb megfogadtam,hogy a következő ilyennél rákérdezek,hogy a lassan 10 hónapos gyermekének nem e kellene lassan valami mozgás féleséget csinálni,mert vagy hanyatt vagy hason fekszik és ennyi...
2012. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Néha finoman "elmagyarázom", hogy miért nem úgy csinálom, ahogy ő gondolná jónak, de mindig van újabb és újabb eset. Én meg csak nyelek, de attól félek egyszer robbanok majd....
2012. máj. 4. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Nehezen.
2012. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
eleinte én is nagyon rosszul viseltem, idegbeteg voltam mindenkire, a végén már megmukkanni sem mertek - lehet, hogy át is estem a ló túl oldalára, ez sem jó. most már 1 éves múlt a babám, már annyi okoskodás sincs mint korábban és ha van, már én is sokkal jobban viselem, nincs belőle probléma. amíg csak kommentár, hozzáfűzni való, addig teljesen oké a dolog. akkor lenne csak gond, ha a tudtom nélkül csinálnának valamit a babámmal, pl. kivinni a tűző napra kalap és fényvédő krém nélkül, ez apósom mániája, anyukám se különb "jaj nem süt annyira" "jaj csak egy percre viszem ki" az ő korosztályukban még a szénné égés bronz olajjal volt a divat, és a mai napig szénné égetik magukat a napon, a tesóm pl. rendszeresen hányt nyáron a napszúrástól mert anyukám abszolút nem vigyázott rá, akkoriban talán nem is volt ez a köztudatban, hogy én viszont tudom milyen káros a nap, főleg egy ilyen picinek. ez csak egy példa volt.
2012. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Snapette ***** válasza:

Mindig van valaki, aki meg akarja mondani a tutit a gyerekkel kapcsolatban. Nekem volt anyósom ilyen (mármint már nem anyósom, de még él), mindig valamit hozzáfűzött, legyen az akármilyen apróság. Mondtam, hogy hathónapos koráig csak anyatejes lesz, mert volt tejem bőven, és mindig jött a teákkal meg egyebekkel, hogy az föltétlenül kell a babának. Mikor kezdtem hozzátáplálni, akkor hiába mondtam, hogy ezt vagy azt még nem adok neki, mert nehezen emészthető vagy mert puffaszt (káposzta, borsó, paszuly, stb.), hát, szerinte egy kicsi nem árt... Vagy túl sok ruha volt rajta, vagy nem elég. Hol túl kövér volt a baba, hol túl sovány.

Egyszerűen kevesebbet vittem oda, és mindig odafigyeltem, hogy nehogy mégis valamit becsempésszen, mert szerinte az kell a kicsinek. Mindig határozottan elmondtam (és nyugodtan, bár néha falnak tudtam volna menni az idegtől), hogy nem, én nem így akarom. Nem tűröm jól én sem, és ez nem az a helyzet, amikor tanácsot kér az ember, hanem amikor folyton ötletelnek egyesek, azzal a háttércélzattal, hogy te nem csinálod jól.

2012. máj. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amíg így kezdi, hogy "Nem kéne..." stb, addig meghallgatom, sőt, még el is gondolkodok rajta, ha meg tudja indokolni, hogy miért gondolja, hogy úgy kéne csinálnom. De ha közli, hogy valamit így KELL csinálni, és pont, akkor az már zavar, de eddig ritkán volt olyan.
2012. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!