Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél órás alvásokat, hogyan...

Fél órás alvásokat, hogyan tudnám hosszabbá tenni 3,5 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

Az első 6 hétben remekül aludt, azután áttért arra, hogy fél órát max. 40 percet alszik, de ez nagyon ritka. Napközben így képes 5-6 alkalommal is aludni. A napi rutin szinte mindig egyforma: reggel 6 körül kelünk, szopi, majd séta az oviba a nagyobbal, közben általában alszik egy fél órát. 9-kor megint szopi, majd 10 után megint alszik és ez így megy egész nap. Már próbáltam sok mindent: babakocsiban altatni, szopi után altatni, rendesen lefárasztani és tényleg akkor letenni aludni, de semmi nem használt. Sokszor így napközben nyűgös, és igazán semmit nem tudok tőle rendesen megcsinálni, mert ha felébred kb. 30 perc után már nyűglődik is. Szerintetek mit lehetne tenni? Ha valaki tud tanácsot adni, az kérem segítsen!

(Az éjszakák általában nyugisak, este8-9 felé alszik, és kb. 2-3 alkalommal ébred, de alszik is szopi után rögötn tovább)


2012. máj. 5. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nálunk ugyanez volt. Aludt délelőtt egy fél órát, ebéd után kb. 1 órát, aztán megint csak felet. De általában percre pontosan felet. Aztán elhagyta ezeket, és kezdett hosszabban aludni. Délelőtt nekem a járókában aludt, ebéd után séta. Eleinte addig sétáltunk amig aludt, most már erre nincs szükség. 6 hós a babám. Kb. 20 perc az az idő,amialatt elalszik mélyen egy baba. lehet h ekkor zavarja valami meg, és azért kell fel. Nálunk ugy nézett ki h ennyi avás elég neki.Egyébként azt olvastam valahol h 3-5 hós babáknak az alváshossza 30-90 perc.
2012. máj. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én 3hónaposom is ezt csinálja, én sem tudok tőle semmit csinálni, mert rögtön felébred. Kivéve ha cicin alszik el, de akkor meg nem mozdulhatok tőle, mert akkor azért ébred fel. Én is csak reménykedek, hogy jobb lesz idővel...
2012. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet ez most nem fog tetszeni,de nalunk hatasos volt!

En nem hagytam mindig bealudni! Probaltam lefoglalni,jatszani vele,hogy ne aludjon be,meg huzni kicsit a kajazasokat. Igy ma mar csak 2x alszik be fel orara delott es delutan, igy alszik egyhuzamban 4 orat delutan es estet meg vegig!

Igy ugy nez ki, hogy 9 kaja, 9-11-ig ebren,11-11.30 szundi, 12.00 korul kaja, 12.30/13.00-16.30/17.00 szundi, majd kaja es altalaban 18.00/18.30-tol megint felora alvas, aztan 19.30 vacsi,furdes es 20.30/21.00 korul alvas.hajnalban eszik meg,de ahhoz kelteni kell mindig!

Van amikor a delelotti 11-es fel oras szundit mar sikerul atjatszania,akkor jobban es tobbet is alszik delutan, de a delutani 18 korulit sose hagyja ki!

Ez elott meg total kaosz volt, 9-kor kelt es este 9-ig o is evett/aludt!

Most 2,5 honapos, kb 3-4 hete megy ez a napirend,de persze van,hogy borul neha!

2012. máj. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hetes korátol 6 hónapos koráig percre pontosan 25perceket aludt,6 hónap után már aludt 40et,11hónaposan a 40percből hirtelen két ora hossza lett,aztán most 15 honaposan otttartok hogy11től 2ig alszik:)az első 6 hónapnagyon nehézvolt 25perces alvásokkal..semmi nem vált be csaka babakocsi de az is csak ha hideg volt az idő akkor volt h 1 orát is aludt benne..de hidegben egy orát kinek van kedvesétálni?? pihi szék,relaxhinta ilyesmi csak kidobottpénz volt! kitartás!!
2012. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!